on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersCalendar

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> Topics > Music > Music tours in Kherson > Мистецтво не має кордонів


Мистецтво не має кордонів

Періоди оновлення суспільства завжди глибоко впливають на перебудову світогляду і психологію людей, духовне життя в цілому. Підтвердженням цих слів стала творча зустріч з майстрами мистецтв з Ізраїлю.

Координатори спільного українсько- ізраїльського проекту з боку Ізраїлю : заслужений працівник культури України Б. Кереселідзе, художній керівник абонементу "Джерело" м. Ашкелона; культурний центр під керівництвом О. Солтиновича; з українського боку - Херсонський державний університет (за сприяння ректора університету, професора Ю.І. Беляева та першого проректора, професора О.В. Мішукова), український культурний центр ХДУ (керівник - заслужений працівник культури України В.Ф. Усатюк) надали можливість провести творчі зустрічі у концертних залах м. Херсона з молодою ізраїльською вокалісткою Світланою Кундиш та концертмейстером Ольгою Кереселідзе. С Кундиш привезла різноманітну за складністю виконання програму. У концертах звучали твори М. Равеля, Д. Шостаковича, М. Скорика, С. Рахманінова тощо.

Якщо з мистецтвом піаністки О. Кереселідзе херсонці знайомі майже 23 роки з того часу, як вона після закінчення Одеської консерваторії працювала в Херсонському музичному училищі, то С. Кундиш вперше була на українській землі з концертними програмами і, зрозуміло, дуже хвилювалась, як її прийме український глядач. З тринадцяти років Світлана живе в Ізраїлі, закінчила фортепіанний відділ школи мистецтв Тель-Авіва. Сьогодні успішно навчається на музикознавчому факультеті Тель-Авівського університету. На концертах мене, особисто, вразила її акторська майстерність, яка дуже допомагала в реалізації задуму вокальних творів.

Продовженням проекту стала поїздка до Ізраїлю двох викладачів факультету культури і мистецтв ХДУ: заслуженої артистки України (солістки Херсонської обласної філармонії) Н. Лелеко і заслуженого працівника культури України (викладача Херсонського музичного училища) Н. Левченко. Мені здається, що найкращою рецензією на концерти наших колег стануть цитати зі статті Е. Добрикіна, надруковані в місцевій пресі м. Ашкелона: "... Майже дві години йшов концерт двох відомих виконавців з України: Н. Лелеко і Н. Левченко, на якому були присутні представники посольства України в Ізраїлі, керівники спілки репатріантів з України, суспільно-мистецьких організацій м. Ашкелона... У програмах концертів - складні, цікаві твори; в виконавстві - висока культура, артистизм, технічна досконалість... А ще було море квітів, "Браво!", яке довго не стихало, та захоплення глядачів після закінчення концертів...".

Завершуються концерти, гастролі, але залишаються теплі спогади про високу майстерність, професіоналізм та надія на подальші творчі зв'язки між ХДУ і нашими закордонними колегами.

М. Левченко, доцент,
декан факультету культури
і мистецтв
Університетська панорама.-2007. - №10, 7 лютого

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page