on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersCalendar

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> Organizations > Visual art > Kherson palace of the children's and youthful creation > “Модерн” - це сучасно і цікаво

"Модерн" - це сучасно і цікаво

Уже сім років працює при Палаці дитячої творчості театр «Модерн», яким із дня його заснування керує Світлана Юріївна Вандрашек.
Цей колектив збирає дітей, що прагнуть розкрити себе на сцені, і допомагає їм розвинути свої здібності. Адже тут вчать основам акторської майстерності, сценічного руху і мови, розвивають фантазію та асоціативне мислення. А дехто з випускників Світлани Вандрашек продовжує виступати у складі “Модерну” і після закінчення школи, навчаючись вже у виші.

Наша газета писала про святкування 5-річного ювілею цього колективу, коли, здавалося, усе місто вітало юних акторів та їх керівника: представники влади, громадських організацій, актори муздрамтеатру ім. Миколи Куліша, друзі, знайомі й, звичайно ж, батьки. Програма-звіт тривала більше двох годин, і презентувала лише частину роботи гуртківців.
То було свято, а днями я побачила й будні – копітку, наполегливу, буденну працю педагога, яка складається часто з безперервного повторення одних і тих самих вправ, рухів і скоромовок.

“Це спеціальні комплекси розвиваючих вправ для розвитку координації і дикції, – говорить Світлана Юріївна. – А ще є вправи для пластики, уваги, правильного сценічного мовлення, пам’яті. Одній із своїх вихованок я навіть виправила артикуляцію не гірше логопеда. А взагалі театр – мистецтво комплексне і потребує багатьох навиків.” Отримавши університетську освіту за спеціальністю “психологія режисури” (а перед цим – “режисура молодіжних театрів” в училищі культури), Світлана навіть не думала, що доведеться працювати з дітьми. “А зараз я навіть не уявляю, що може бути інакше. Для своїх майже шістдесяти вихованців я – і режисер, і автор сценаріїв, і мама, і подруга, – сміється Світлана Юріївна. – Діти працюють із задоволенням, хоча і втомлюються під час інтенсивних репетицій, коли ми готуємо нову програму, але це дуже здружує колектив.”

“Так склалося, що більша частина наших програм має певний соціальний напрям. Ми співпрацювали з громадськими організаціями “Нова генерація” та херсонським обласним центром “Успішна жінка”. А з програмами “Скажи “ні” насиллю”, “ВИЧ – время искать человека”, “Пам’яте, не дай себе приспати!» об’ їздили майже усю область. Ігрові ж спектаклі «Хто украв трамвай» і «Ми граємося» завжди подобаються малечі. Є цікава вистава про життя і творчість Лесі Українки. Ми беремо участь практично в усіх обласних та міських заходах, конкурсах і фестивалях. Дуже б хотілося випробувати свої сили і на Всеукраїнському фестивалі дитячих театральних колективів, та, на жаль, справа у коштах. Цього року ми мріємо поставити, нарешті, повноцінну велику виставу з української класики, і маємо дещо у планах, що може стати сюрпризом для наших шанувальників.”

Тетяна Крючкова
“Вгору”.- №43 (422).- 28.10.2010.- стр.17

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page