on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersCalendar

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> Tourism, rest, entertainment > Health improvement in Tavriya > На безплатний пляж... за п'ять гривень

На безплатний пляж... за п'ять гривень

Ховаючись у воді від спеки, близько 4 тисяч городян щодня відвідують популярний у Херсоні пляж «Лілея». Втім, як виявилося, за прохід на цей безплатний пляж з кожного відпочиваючого чомусь вимагають сплатити п'ять гривень.

Уже при вході на «Лілею» важко не помітити інформаційний напис: «Вхід вільний. На пляжі надаються послуги: душової кабінки, туалету, медпункту... Вартість послуг — 5 гривень». І хоча охорони поруч з касою немає, повірте, якщо не заплатите — не пройдете. Наївних клієнтів, які, прочитавши напис та повіривши своїм очам, намагалися пройти задарма, дівчина-касир не лише заверне, а й нецензурно вилає. Попри нібито безкоштовний вхід, кожного тут обов'язково змусять розрахуватися за комплекс нав'язаних адміністрацією послуг. Навіть якщо ти ними не користуєшся.

— Навіщож писати, що пляж безплатний? —розраховуючись, обурюються студенти. — Ми не беремо лежаки і не п'ємо тут воду.
Відповідь у касира одна: не подобається — не заходьте.

Прокоментувати незрозумілу для відпочиваючих ситуацію, кореспондент «НД» попросив виконавчого директора «Лілеї» Віталія Сіроштана.
— На сам пляж вхід вільний, — розповідає він. — Якщо люди прийшли просто до води, подихати повітрям, прогулятися та відпочити — ми з них грошей не беремо. Ті ж, хто хоче купатися, обов'язково повинні заплатити. Не за вхід, а за комплекс послуг, які надаються на пляжі. Починаючи з туалету, душових кабінок, медпункту, прибирання території... і до забезпечення громадського порядку. Загалом за 10 послуг кожен заплатить лише 5 гривень. Невже комусь дійсно шкода 50 копійок рятувальнику за гарантування власної безпеки на воді?

— Чи можна відмовитися від якоїсь з послуг? Наприклад, не користуватися лежаком чи парасолею від сонця?
— Ні, послуги надаються у комплексі. Рятувальник не питатиме у потопельника, чи розрахувався той за гарантування безпеки на воді. Просто кинеться на допомогу і врятує. Важко уявити лікаря, котрий, перш ніж надати невідкладну допомогу, запитає, чи платив потерпілий. А поставити на туалет чи душ окремо касирів фізично неможливо. Скільки ж людей тоді буде потрібно? У нас завжди чисто, затишно, комфортно. П'ять гривень, за які сьогодні можна хіба що з'їсти морозиво чи випити келих пива, не такі вже й великі гроші за нормальний відпочинок.

Відвідавши «Лілею», переконаєшся, що умови відпочинку тут дійсно пристойні: чистий пісок, чимало лежаків та парасоль від сонця. І важко не погодитися з директором пляжу, що п'ять гривень сьогодні таки не гроші. Втім, якби з кожного відпочиваючого чесно брали обгрунтовану плату за вхід, а не звітували перед владою про начебто безплатний пляж, непорозумінь, певно, таки не було б.

Нестор Дим.
«Новий день». - №32 (4922). -5.08.2010. – стр.15
 

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page