on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersCalendar

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> Organizations > Show > All-Ukrainian festival of folk creation "Kupal`skie of star" > На висоті “Купальських зорь”

На висоті “Купальських зорь”


Народжений під зоряним небом тихої купальської ночі, випещений зеленим шовком різнотрав’я, зрощений у любові тисяч небайдужих земляків та окрилений відданістю друзів, Всеукраїнський благодійний фестиваль народної творчості «Купальські зорі» відсвяткував своє восьмиріччя. З ранку 3-го і до світанку 4 липня Гола Пристань, мати цього чарівного фестивалю, гостинно приймала людей з багатьох куточків України та з-за кордону.
Якими тільки видовищами не розважали гостей: пісні народні і сучасні, танці українські та країн-друзів, розваги гирьові, вітрильні й парашутні, змагання шахові й баскетбольні. А ярмарок який!? Гублячись між прилавками, які аж прогиналися від усілякого краму, здавалося, що потрапив у самі Сорочинці. Ні ж бо. На нашій Херсонщині гончарів, ковалів, ткачів, шевців, вишивальниць стільки, що куди там Сорочинцям. Милуватися плодами золотих рук — свято насамперед для очей.

Інша дивина — алея казок. Саме так цього разу відгукувалися гості про набережну Голої Пристані. До міфічних мавок та Водяника, до посталого з народних дум Козака, до спокусливого Кавуна та великої Жаби долучилися скульптури Вірності (легкокрилий лебідь) та Мудрості (довгобородий старець із совою на плечі). Ось так ненав’язливо «Купальські зорі» переходять до утвердження серйозних цінностей, пошепки натякаючи, до чого повинна прагнути людина.

За це, мабуть, і люблять цей фестиваль не тільки у нас, а й в інших куточках світу. Приїжджаючи сюди, напуваєш свої легені повітрям доброти, радощів і любові до всього того, що зветься великим словом — НАРОД.

Добрі новини про чудовий фестиваль у містечку Гола Пристань ширяться швидко. Усіх, хто хоч одного разу торкнувся «Купальських зорь», завжди вабитиме їх незбагненний магнетизм. А це для організаторів — найбільша віддяка.

— Знову і знову ми бачимо, що недарма працювали цілий рік, — зауважує кореспонденту «НД» батько фестивалю, мер Голої Пристані Анатолій Негра. — Ми раді чути, що фестиваль, ніби нікуди не дівався, а просто зрісся з містом і наскрізь пройняв його своїм колоритом. Щороку у світі започатковують чимало свят. Але треба ще втримати та підняти цю планку. А це набагато важче.

До речі, цього разу зміцнився не лише народний дух свята, а й спортивний. «Купальські зорі» — за здоровий спосіб життя, за утвердження високих загальнолюдських принципів. А щоб ця ідея втілювалася не на словах, а на ділі, мер міста долучився до неї безпосередньо. Так, під час показових виступів вихованців СК «Геркулес» з села Дудчан Нововоронцовського району та їх тренера, уродженця Голопристанщини Володимира Рагушенка, Анатолій Негра й сам підняв гирю вагою 16 кг.

І які ж «Купальські зорі» без забав на воді? Голопристанці заполонили місцевий пляж вже вранці. А потім до них приєднався і сам Водяник з Царицею-Водяницею. Дійство, підготовлене силами працівників районного будинку культури, змусило відпочивальників відірватися від сонячних ванн і наввипередки бігати, стрибати та веселитися.

Ну а ввечері, коли сонце сховалося за обрій, на великій сцені обирали Купальську красуню, насолоджувалися дійством, яке традиційно дарують актори обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша, запалювали купальські вогнища…
І в жодної людини не виникло сумніву, що «Купальські зорі» благословив сам Господь. Інакше як пояснити те диво, коли важкі хмари кружляли в небі і заливали усі землі довкола міста, а тут не впало й краплини? Хіба що Всевишній сховав Голу Пристань від дощу у своїх долонях.Тетяна Підгородецька
“Новий день”.- №28 (4918).- 08.07.2010.- стр. 1,5

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page