on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Calendar

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> Tourism, rest, entertainment > Watermelons busyness > Найсолодше свято всіх часів і народів

Найсолодше свято всіх часів і народів

Серпневий місяць в Україні неабияк багатий на свята: це і головна державна дата — День незалежності, і не менш важливий, що передує йому, День державного прапора; уся православна Україна у серпні святкує Преображення Господнє та Успіння Пресвятої Богородиці. Та, мабуть, вже час на найвищому державному рівні зафарбувати у червоний колір ще одне число на календарі — той день, коли у місті Голій Пристані вшановують один з найголовніших і найсмачніших брендів нашої держави. Фестиваль «Український кавун — солодке диво» днями відбувся вже ввосьме. Без перебільшень, цей захід заслуговує на те, аби ним пишалися не лише засновники-голопристанці, не лише рідна Херсонщина, а вся Україна, включаючи губернаторів, міністрів і Президента.

«Чудово! Весело! А кавуни тут які! Ми спеціально приїхали з Херсона. Дві родини, купа дітей і навіть маму взяли. Закохалися у Голу Пристань ще на «Купальських зорях» і вирішили неодмінно побувати на кавуновому святі», — зізнаються гості з Херсона, сім'ї Волкових і Бурятинських. А в цей час повз строкаті ряди святкового ярмарку, з 39-кілограмовим кавуном на плечі і... сповненим щастя обличчям поспішає ще один гість. Не помітити його просто неможливо. Практично на ходу з'ясовуємо, що чоловік приїхав з сусідніх Коханів: «Я дуже люблю великі кавуни. Заради них вже другий рік поспіль приїжджаю на цей фестиваль. Торік придбав теж великого, але цього разу везу додому ще більшого».

І справді, на кавуновому фестивалі очі розбігаються від велетенських кавунів, динь, гарбузів... Господарі навсібіч частують гостей дарами полів. Одних тільки кавунів за час фестивалю, мабуть, було з'їдено близько тонни, а ще дині (свіжі та сухофрукт), кавуни квашені, кавунове варення, велетенських сортів виноград... Усього не перелічити. Око милується, шлунок святкує, а серце підспівує кращим колективам Херсонщини. Ось вона, кавунова столиця Гола Пристань, і фестиваль «Український кавун — солодке диво».

— Добрий день, голопристанці! Добрий день, гості! Уже восьмий кавуновий фестиваль проходить на нашій славній землі!- радо звернувся до присутніх мер Голої Пристані Анатолій Негра, який разом зі своєю громадою і започаткував це неповторне свято. — Коли ми розпочинали, не вірилося, що зможемо протриматися стільки років. Але ж може, хто не знає наш сильний голопристанський характер? Бо, думаю, буде не тільки восьмий, а й десятий, п'ятнадцятий тощо.. Я вітаю усіх сільгоспвиробників Голопристанщини, а в цьому році беруть участь ще й Цюрупинський та Скадовський райони. Ми завжди раді бачити усіх вас у нашому краї, на цьому чудовому благословенному святі.

Вітали гостей і висловлювали вдячність організаторам та учасникам фестивалю голова райдержадміністрації Олексій Морев, голова райради Геннадій Попов, помічник народного депутата України Олексія Журавка Людмила Баутіна, депутати обласної ради і численні спонсори свята. Усі відзначили, що фестиваль росте і дорослішає. І причина насамперед у тому, що люди невтомно працюють на рідній землі, розвивають і баштанництво, і овочівництво, і садівництво. Асільський голова Зміївської сільської ради Бериславського району Наталя Висоцька зізналася: «Ми думали, що це у нас шматочок Європи в Зміївці, а, виявляється, це у вас великий шмат Європи... .На такій чудовій землі, як Гола Пристань, іншого й бути не може».

До речі, серед почесних гостей фестивалю був і представник зі Швеції — Свен Бярлестам. Думку закордонного гостя почути було більш, ніж цікаво: «Гола Пристань— це столиця кавунів. У Швеції кавуни їдять, але вирощувати неможливо, До нас їх привозять з півдня Європи — Італії та Іспанії. Скажу чесно: українські кавуни кращі. Вони дуже солодкі».
Солодкий кавуновий настрій полонив буквально усе. Ведучими фестивалю традиційно були Кавун та Диня. Святковий концерт відкрила хореографічна композиція «На баштані» ансамблю «Сюрприз» Голопристанської гімназії.

Не менш яскраво виступили дитячий зразковий хореографічний ансамбль «Райдуга» районного будинку культури та дитячий хореографічний ансамбль «Фортуна» Голопристанської дитячої школи мистецтв. Гості фестивалю гучно аплодували й аматорським фольклорним колективам: «Олешшю» з Кардашинки, «Макітерці» з Пам'ятного, «Степовичці» з Нової Федорівки, «Україночці» геріатричного пансіонату «Ветеран» Голопристанського району, хору ветеранів «Червона калина» Голопристанського РБК, «Зорецвіту» з Козачих Лагерів та «Заспіву» з Солонців Цюрупинського району та багатьом іншим.

Розваги розвагами, а все ж найочікуваніша мить фестивалю — оголошення підсумків конкурсу серед ягід-велетнів. Головний переможець VIII фестивалю «Український кавун — солодке диво» і найбільший, за всю історію фестивалю — кавун вагою 43,1 кг, який виростив Ростислав Покотилов, агроном фермерського господарства «Мрія» (голова Юрій Покотилов). На другому місці — кавун вагою 41, 7 кг який також виростили у ФГ «Мрія». На третьому — кавун ФГ «Фаворит» (голова Іван Яланський) від агронома Василя Теличка вагою 35,6кг.
Найбільшого гарбуза другий рік поспіль вирощує і перемагає у конкурсі Олексій Косенко з Кардашинки Голопристанського райому. Його цьогорічний результат — 53,4 кг. А на другому місці Андрій Замковий з Нової Збур'ївці Голопристанського району з гарбузом у 33 кг. Традиційно відбувся конкурс і на найбільшу диню. Цьогоріч переможцем стало ФГ «Фаворит» з динею 7,9 кг Друге та трете місце у ФГ «Мрія» з результатами 7,6 та 5,8 кг відповідно.

Також у рамках конкурсу було визнано кращу експозицію сільськогосподарської продукції. Звання переможця виборов Інститут південного овочівництва і баштанництва Національної академії аграрних наук України (директор Володимир Лимар). А за найяскравішу організаційну роботу щодо участі у фестивалі і найяскравішу виставку нагороджено Новозбур'ївську сільську раду та її голову Таїсію Самойленко. Взагалі ж, дипломи та пам'ятні призи одержали практично всі учасники фестивалю. А підростаюче покоління запросили до нагородження у конкурсі «Баштанні культури очима дітей».
VIII фестиваль «Український кавун — солодке диво» завершився на найсолодшій ноті. Кожен гість побажав цьому святу довголіття, а учасники роз'їхалися з новою метою — наступного року виростити ще більші кавуни, дині, гарбузи... зустрітися вже на IX Всеукраїнському (!) кавуновому фестивалі, у кавуновій столиці Голій Пристані.

Тетяна Підгородецька
“Новий день”.- №36 (4978).- 01.09.2011.- стр.1, 16

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page