on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersCalendar

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829   

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> News > Подарунки для книгарні: на всеукраїнській акції збирають книги для бібліотек Херсонщини
All news

Подарунки для книгарні: на всеукраїнській акції збирають книги для бібліотек Херсонщини

23.03.2023 15:58

 

Подарунки для книгарні: на всеукраїнській акції збирають книги для бібліотек Херсонщини

Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олеся Гончара відновлює фонди, щоб допомогти книгарням, які постраждали від російських окупантів на Херсонщині. Для цього в книгозбірні започаткували акцію, в рамках якої видання можна подарувати.

До обласної бібліотеки імені Олеся Гончара працівники, які залишилися в місті, приходять кілька разів на тиждень. Зараз вони розбирають і переглядають чергову партію книг. Завідувачка відділу формування фондів Херсонської обласної бібліотеки імені О. Гончара Альона Жогалєва, розповідає, що книги подарували бібліотекам деокупованої Херсонщини.

"Для того, щоб якимось чином допомогти бібліотекам, які постраждали, неурядова організація PEN Ukraine в співпраці з обласною бібліотекою імені Гончара розпочали всеукраїнський збір нових україномовних книг для постраждалих бібліотек деокупованої Херсонщини. Відгукнулася вся Україна. Книги є із Вінниці, Запоріжжя, міста Києва, Івано-Франківська, Львова. Акція продовжується, дякуємо всім благодійникам та дарувальникам",  розповідає завідувачка відділу.

Подарунки для книгарні: на всеукраїнській акції збирають книги для бібліотек Херсонщини

В бібліотеці приймають різні видання, говорить Альона Жогалєва. Книги потрібні для дітей, підлітків та дорослих. До загальнонаціонального збору долучилися кияни. За допомоги Печерської елітної ради лідерів, школярів Печерського району та благодійної організації "Ранок. Україна" херсонські книгозбірні матимуть нові видання.

"За їх ініціативи до бібліотеки Гончара передали понад 30 коробок різних книг українською мовою для дітей, дорослих в чудовому стані. Це книги 2020-23 років видання",  розповіла Альона Жогалєва.

Подарунки для книгарні: на всеукраїнській акції збирають книги для бібліотек Херсонщини

Краєзнавче видання передала до бібліотек області голова правління культурного центру "Україна. Литва" Наталя Бімбірайте.

"Це видання називається "Фортеця Тягинь", воно акумулювало археологічні дослідження українських вчених про литовську фортецю, яка знаходиться у селі Тягинь Бериславського району Херсонської області. Видання подарували бібліотеці Гончара та головним бібліотекам громад",  додає завідувачка.

Також в бібліотеці почали відновлювати фонди періодичних видань, які не поповнювалися з 24 лютого 2022 року. Цю роботу поновили після звільнення Херсона, говорить Альона Жогалєва.

"Завдячуючи херсонській дирекції Укрпошти, працівників бібліотеки Гончара допустили до складських приміщень Укрпошти. Разом з працівниками ми змогли віднайти більшу частину видань, які повинні були надійти до бібліотеки. Це офіційні видання, галузеві видання, офіційні вісники фінансові України, це наука і наукознавство. Маємо надію, що в найближчому майбутньому всі користувачі зможуть їх побачити на полицях нашої бібліотеки",  говорить бібліотекарка.

Подарунки для книгарні: на всеукраїнській акції збирають книги для бібліотек Херсонщини

За її словами, акція зі збору книг для бібліотек області триватиме до 10 квітня. Долучитися до неї можуть усі.

Джерело