Олешшя миле, я до тебе серцем лину
Під такою назвою 23 березня 2017 року відбувся творчий звіт художніх аматорських колективів Олешківського району.
На порозі ЦКД гостей та учасників заходу зустрічав духовий оркестр ЦКД (кер.Ю.Кліщовий). У фойє було розміщено фотогалерею «Олешки – частка України», «Стежками рідного Олешшя» та «Місто давнє – місто сучасне». Також було презентовано цікаву експозицію «Вони прославили наш край» - це десять інсталяцій про видатних особистостей, які народилися, або деякий час жили і працювали на теренах Олешківського краю.
Тут же працювала літературна вітальня «Поетичними стежками Олешківщини», де 10 молодих читців-аматорів читали вірші відомих українських поетів та авторські вірші.
На другому поверсі розмістилась виставка майстрів декоративно-ужиткового мистецтва «Моє Олешшя, свої таланти ми присвячуєм тобі». Свої роботи представляли 30 майстрів з 15 клубних закладів району. Виставка супроводжувалась концертною програмою. Правильним було рішення організаторів не виставляти на велику сцену більш слабкі колективи, а показати їх на виставці, тим самим розширити географію учасників. Хоча деякі колективи тут виступили достойно.
У основному звітному концерті, який складався із 41 номеру, було задіяно тільки 8 клубних закладів району. Переважали виступи колективів ЦКД, які виходили на сцену по декілька разів.
Загалом, у всіх запропонованих дійствах взяли участь: 4 музичних колективи, 4 хореографічнхих, 9 ансамблів народної пісні, 5 вокальних ансамблів, 1 фольк-гурт, 3 фольклорних колективи, 6 колективів малих вокальних форм, 2 вокальні студії, 4 театральних колективи, 7 солістів та 10 читців із загальною кількістю 316 осіб, 107 із яких - діти.
У звітному концерті було представлено 10 хореографічних номерів, 9 з яких виконували колективи Олешківського ЦКД та 1 - колектив Великокопанівського СБК, тобто географія хореографічних колективів району представлена дуже стисло.
3 номери мали форму підтанцьовки під пісню. У цілому рівень виконавської майстерності достатньо високий, але з тих номерів, які були представлені, лише 3 номери побудовані на лексиці народного танцю, інші мали форму стилізації народної хореографії.
Керівникам хореографічних колективів потрібно звернути увагу на збереження та відродження національних традицій. В окремих хореографічних номерах потрібно звернути увагу на їх драматургічну побудову. У деяких номерах скупо використовується малюнок танцю та виразні засоби побудови хореографічних номерів.
Домінуюче місце у концертній програмі займав вокально-хоровий жанр. Високохудожнім за усіма канонами вольного мистецтва був виступ ансамблю народної пісні «Зорецвіт» Козачелагерського СБК (І.Коноваленко).
Автентичним виконанням творів вразили фольклорний колектив «Червона калина» Підстепненського СБК (Н.Чайка) та вокальне тріо «Кришталеві роси» Піщанівського СК (К.Земляна).
У виступах учасників зразкової вокально-естрадної студії «Сузір’я» (Н.Щербина) та народної вокальної студії «Мелодія» (Н.Медведська) Олешківського ЦКД відчувалася постійна старанна робота керівників. Виступи студій були органічними та різноплановими.
Народному ансамблю народної пісні «Веселі Чалбасчани» (В.Сухіна) та народному вокальному ансамблю «Чарівниця» (М.Сухіна) Виноградівського СБК для вдалого виступу не вистачило емоційного наповнення і запалу. Керівникам було надано пораду більш ретельно добирати репертуар, згідно направленості колективів.
У виступі народного ансамблю народної пісні «Козачка» Козачелагерського СБК (Р.Осадча) не було ансамблевого строю, між партіями не було унісону. Учасниці не чули одна одної і відповідно не взаємодіяли.
Фольк-гурт «Олешшя» ЦКД (С.Каталкін) показав себе гірше своїх можливостей. У виступі було мало динамічних відтінків. Дуже голосною була фонограма, яку виконавці намагалися перекричати. Загалом несправна звукопідсилююча апаратура завадили багатьом колективам показати себе краще.
Високий виконавський рівень показав народний оркестр народних інструментів Олешківського ЦКД (керівник Є.Лафьоров.)
Троїсті музики Новомаячківського СБК (С.Санін) гарно виступили як музичний гурт, а ще краще прозвучало чоловіче вокальне тріо у їх виконанні. Але потрібно додати характеру, відповідного до репертуару.
Загальне враження від концерту можна виразити так: масово, яскраво і з любов’ю. Увесь концерт був пронизаний любов’ю до всього українського, до рідного краю, до Олешок. Дуже гарним був текстовий та поетичний матеріал про історію та сьогодення району, хоча величезна його кількість інколи перевантажувала програму і сповільнювала її досить динамічний хід. Також інколи невиправданими були розділення виступів деяких колективів.
Вдало між концертними номерами використовувалися театралізовані замальовки. Підібрано відповідний тематичний відеоряд.
Матеріальна база колективів має належний рівень, тому що костюми майже до кожного номеру чітко відповідали образам та були виконані на достатньому професійному та естетичному рівні.