on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersCalendar

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> News > У Новій Каховці відзначають день народження поета-земляка Анатолія Бахути
All news

У Новій Каховці відзначають день народження поета-земляка Анатолія Бахути

03.01.2022 10:56

 

2 січня 2022 року у Новій Каховці відзначають 83 роки від дня народження Анатолія Павловича Бахути, талановитого поета-земляка, лауреата Міжнародної літературної премії імені Олексія Кручоних, широко відомого не тільки на Херсонщині, а й по всій України та за її межами серед української діаспори.

Про це редакції Online НК повідомила начальник відділу культури Наталія Зарудна.

Анатолій Бахута з’явився на видноколі тоді, коли Україна жила думкою і надією про свободу, волю і незалежність. «І в океані душ моя душа» – заявляє поет.

Творча спадщина Анатолія Павловича Бахути унікальна і потребує осмислення саме через призму сучасного дня.

Перші вірші Анатолія Бахути, хлопця з електромашинобудівного заводу, народжувались на спорудженні Каховської та Дніпродзержинської ГЕС, де він починав свій перший трудовий шлях після закінчення середньої школи, в бурхливому вирі комсомольської будови Криворізького гірничо-збагачувального комбінату, куди прибув за комсомольською путівкою.

Літературознавець Сергій Сухопаров охарактеризував Анатолія Бахуту як одного з найкрупніших українських поетів післявоєнної пори. Поезія, пейзажна лірика, глибокі філософські твори, епіграми, байки, гуморески і навіть казки – говорять про магію його слова та  яскравий талант.

Світ

Віки перекликаються з віками.

З думок ростуть і множаться думки.

Добро пливе з руки і до руки

Подіями, книжками, колосками.

Брехня, що світ не створено ніким!

Його своїми дужими руками

Змінили для життя, а не для кари

Відважні, чесні й мудрі мастаки.

Мені здається, що усяка праця,

Хоча б і щонайважча із важких,

Існує не для того, щоб згинаться,

Скоріше навіть зовсім навпаки!

Так стверджуй, заперечуй і люби:

Цей світ передали нам не раби!

Усі грані таланту, роздуми, відчуття Анатолія Павловича відобразились у періодичних виданнях багатьох його творів. Серед них можна відзначити авторські поетичні збірки:  «Дань», «Вибрані твори», «Сталеві бризки» та антивоєнна поема «Ми діти людей».

Наше місто надійно зберігає надбання культурної спадщини поета, пильно зберігає пам’ять про відомого поета, справжнього таланта, трибуна і творця, який є гордістю нашого краю. Літературно-меморіальний музей А.П.Бахути постійно проводить роботу з популяризації кращих творів талановитого письменника.

Протягом 2021 року загальна кількість відвідувачів музею склала понад 2600 чоловік. Для них проведено 109 екскурсій  та 48 культурно-масових заходів – 12 Днів відкритих дверей. Проводились також літературні лекції та бесіди, пізнавальні ранки та  вечори, літературні зустрічі та світлиці.

З метою увічнення пам’яті про місцевого поета, збереження його творчої спадщини та спонукання інтелігенції міста на створення сучасних творів, щороку з 1 січня по 1 червня за ініціативою міського голови Володимира Коваленка в нашому місті проходить конкурс на здобуття літературної премії ім. Анатолія Бахути.

Колекція фондів музею А.П.Бахути  поповнилась новими книгами членів Спілки письменників України в Херсонській області, його друзів, товаришів, соратників по поетичному перу, в яких є присвяти Анатолію Бахуті:

сонети «Світло в тунелі», «Годинникар і час», «Золотий перетин» – Валерія Кулика;

поезією та прозою «Сотворення цвіту» з репродукціями авторських окремих живописних полотен – Анатолія Кичинського ;

книгою «Гойдалки над степом», з циклу «літературні скарби Херсонщини»;

літературно-науковими збірниками «Вісник Таврійської фундації» Осередку вивчення української діаспори.

Працівники літературно-меморіального музею А.П.Бахути відділу культури Новокаховської міської ради та комунального підприємства «Екосервіс» не забувають доглядати за могилою поета.

Висловлюємо щиру подяку за всебічну підтримку музею міському голові  Володимиру Коваленку, керівникам комунальних підприємств міста: директору  КП «НК Екосервіс» – Василю Нікуліну; директору КП «Міський водоканал» – Віктору Замковому; директору КП «ШЕУ» Анатолію Гуртовому; нашим помічникам – небайдужим мешканцям міста: ректору новокаховського гуманітарного інституту – Георгію Севрюкову, Сергію Хоменку, Максиму Кабаку, Сергію Масюкову, Михайлу Тодоріко, Дмитру Кириченку, Олені Ткачук.

Відділ культури щиро дякує всім, хто не стоїть осторонь від проблем культурних закладів міста і запрошує всіх мешканців Новокаховської територіальної громади та гостей до музею з понеділка по п’тницю з 08.00 до 17.00 год. за адресою: м.Нова Каховка, вул. Шевченка,7.

Вітаємо всіх з Новим роком та Різдвом Христовим! Хай він буде для вас наповнений щастям, світом і любов’ю, а успіх і натхнення супроводжують вас весь рік.

Джерело

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page