on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersCalendar

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> Topics > Visual art > Art of Tavriya > Почерк фотомитців

Почерк фотомитців

Існує чимало прикмет і традицій, пов'язаних з новосіллям. Одні переступають поріг оселі з хлібом-сіллю на рушникові, інші посилають першими в дім дітей, ще десь на відкритті найбільш шанованій людині доручають перерізати стрічку. А от херсонські фотомитці, які нещодавно отримали нове приміщення для клубу, найперше принесли свої нагороди з республіканських, всесоюзних та міжнародних виставок. Таким чином, виникла нагода підбити підсумки.
На минулорічній республіканській фотовиставці Херсонському фотоклубові присвоєно звання лауреата III туру Всесоюзного фестивалю самодіяльної художньої творчості трудящих та нагороджено його Дипломом. Це вже втретє наш клуб стає лауреатом фестивалів. Цікаво, що голова фотоклубу електрик суднобудівного заводу Микола Дмитрович Степанов єдиний серед українських авторів отримав на цій виставці усі можливі нагороди — Дипломи І та II степенів і Диплом лауреата.

Щороку в Орлеані (Франція) проходять міжнародні виставки фотомистецтва, активну участь в яких беруть наші аматори. З останньої виставки, присвяченої Жанні д'Арк, Херсонський фотоклуб за свою колекцію отримав Диплом. Це вже вдруге херсонці отримують нагороди з Міжнародної виставки в Орлеані. Про значні досягнення наших земляків у фотомистецтві говорить і той факт, що Національний музей фотографії Франції попросив дозволу у М. Д. Степанова залишити для експозиції 12 його робіт. Твори відібрано з виставки, присвяченої польоту космічних кораблів «Союз» — «Аполлон», що відбулася у Версалі і Б'єврі (Франція). У відповідь на згоду М. Д. Степанова подарувати музею фотографії Франції свої твори президент-організатор Французького фотоклубу і відомий фотохудожник Жан Фаж надіслав нашому земляку документ, що забезпечує право безкоштовного відвідання музею.

На честь 60-річчя Великого Жовтня в болгарському місті Благоєвграді проходить виставка «Радянська художня фотографія». На ній представлено 11 міст СРСР. 16 херсонських авторів підготували для виставки 50 робіт. Як сповістили організатори Благоєвградського фотокіноклубу-68, цього року в Болгарії планується створити постійну фотогалерею. Перший внесок у добру справу зробили херсонські фотомитці — вони подарували свою колекцію болгарським друзям. Виставка «Радянська художня фотографія» ще триває, про підсумки говорити рано, але вже зараз ідуть з Болгарії вітальні листівки із захопленими відгуками про твори наших фотоаматорів інженера та зварника суднобудівного заводу В. Нєгрича і Є. Кушнаренка, друкаря поліграфкомбінату Г. Вєріна, пенсіонера В. Балабанова.
Поряд з творчою і виховною роботою Херсонський фотоклуб веде активну пропаганду фотомистецтва. З його ініціативи в нашому місті проведено 26 виставок, де були представлені митці Мінська, Ташкента, Горького, Риги, Вільнюса, Талліна, Лінца (Австрія), Реуса (Іспанія), Бангмінтона (Англія), Орлеана (Франція).
Будемо сподіватися, що тепер, коли Херсонський фотоклуб отримав оселю, наші земляки порадують любителів фотомистецтва новими, ще більш значними успіхами.

А. Матросова
«Наддніпрянська правда»
За матеріалами херсонських газет

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page