on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersCalendar

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

Поезія + екстрім = "АН Т-Р-АКТ"

Що ви робили в останні два дні зими і перший день весни? Маю надію, що знайшли хоч трохи часу, щоб відвідати другий міжнародний поетичний фестиваль «Ан Т-Р-Акт» і вдосталь насолодитись сучасною поезією.
Першого дня відбулось урочисте відкриття фесту в приміщені Херсонського планетарію, яке почалось з боді-арт перфомансів, а закінчилося читанням віршів... під зірковим небом (уявіть!). Отримавши добрий заряд, поети, журналісти і звичайні слухачі попрямували до арт-кафе «Freedom» на музично-поетичну програму, відкривав яку музикант Костик Рейстровий. Вже через п'ятнадцять хвилин його виступу частина людей встала з місць і почала танцювати. Змінив Рейстрового Віктор Сєлуков, який дав змогу трохи перепочити і замислитись. Але гурт ЗД знов підняв слухачів на ноги. А між виступами музикантів читали свої вірші (і які вірші!) члени журі.
Другий день фестивалю був не менш цікавим і захоплюючим, ніж перший.

Саме цього дня у бібліотеці ім. Гончара проходила основна конкурсна програма, у якій взяли участь поети з різних міст України, Росії та Швейцарії. Протягом п'яти годин вони змагались у поетичній майстерності. Про те, хто ж таки виявився найкращим, журі буде сперечатись усю наступну ніч, але до оголошення переможців ще багато часу і море цікавих подій. До речі, про журі. Оцінювали конкурсантів минулорічні учасники (в тому числі і володарка минулорічного гран-прі - львів'янка Лора Радченко), головував воістину майстер поетичного слова - харківський поет Майстер Євген. Разом з конкурсною програмою пройшла і презентація альманаху поетичного фестивалю «Смерть Василіска».

Поети - хоробрі люди. Якщо ви думаєте, що вони тільки і здатні, що складати вірші - помиляєтесь. В наших поетів стало мужності пройтись босоніж по розпеченому вугіллю. І хто тепер скаже, що поети боягузи?
Отже, після «вуглеходіння» поети замислились: журі-то журі, а кого з них більше за всіх любить народ? Тому і вирішили позмагатися у залі ОДМ (ДКТ) - влаштувати слем, ще й грошей на зворотню дорогу заробити. Адже слем - не просте поетичне хуліганство на сцені, а цілком виправдане грошима: чим більше учасників, тим більше і грошей. З двадцяти учасників слему (серед яких були і конкурсанти, і члени журі, і організаторка фестивалю Ольга Швець) народу найбільше до душі припав Віталій Ковальчук, який забрав гроші, грамоту, і вирушив до рідного Харкова.

Третій день для поетів почався з катання чортовим колесом, проїхавши яким вони мали скласти експромт і зачитати його. В цьому конкурсі переміг Артем Полежака, його «Колесится колесо колесистое...» Херсон ще довго буде згадувати.
А за ніч журі таки вирішило, хто є найдостойнішими серед гідних. Гран-прі фестивалю отримав москвич Андрій Баранов, перше і друге місця посіли харків'яни Аня Саніна та Артем Полежака, а третє -мешканка Києва Валентина Захарченко-Бурцева.

Відзначали перемоги поети у арт-кафе «Freedom», де виступав запорізький гурт «Немного Нервно», грали Віктор Сєлуков і Мітя Фєнєчкін, читали вірші Олексій Торохов, Ліна Федорченко, організаторка дійства Ольга Швець.

Тим і закінчився «Ан Т-Р-Акт», але який сенс прощатися, якщо у наступному році все одно зустрінемось?

Ліза Жарки
Маркет Херсон.-12.03.2009

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page