on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Calendar

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> Topics > CULTURE > Ecological culture > Environmental problems of environmental pollution in Tavria (Kherson) > Ріки – кров Землі... А чим тоді б Вірьовчина?

Ріки – кров Землі... А чим тоді б Вірьовчина?

24.11.2005

Питання дуже актуальне, але доречне воно скоріше не для філософів, а для екологів, фахівців природоохоронної галузі, а також представників місцевої влади нашого регіону.
У нашому суспільстві, на превеликий жаль, звикли ліквідувати наслідки замість того, аби вжити якихось дій для попередження того чи іншого негативного явища. Міркування про те, що в даному разі дешевше, що зручніше І легше, мабуть, нехтуються багатьма... А в цей час екологічний стан однієї з водойм Херсонщини - річки Вірьовчиної - досяг свого катастрофічного апогею. Втім, кількаметровий очерет і купи брудного сміття помічає мало хто. Адже вздовж Вірьовчиної не зводять свої будинки херсонські олігархи , а решта людей виходять на природу у трохи чистіші місця Херсона.

Попри масове нехтування цього водойму, від минулої суботи у водоохоронній та буферній зоні малої річки Вірьовчиної зростає більше 400 дерев та чагарників, серед них клени, ясени, тополі, айланти, бузок тощо.

За ініціативи екологічної комп'ютерної мережі "ВірьовчинаМ". 19 листопада у рамках продовження екологічної роботи української річкової мережі відбулася природоохоронна акція. В озелененні водоохоронної зони взяли участь вихованці обласної станції юних натуралістів, учні шкіл №№55 54, 8, 1, спеціалісти Агробіостанції - ботанічний сад ХДУ, члени Херсонської міської дитячої екологічної організації "Ластівка", Херсонської міської громадської організації "Лицарський клуб", а також представники Херсонського міського благодійного фонду підтримки інвалідів "Народний форум".

Окрім дерев і чагарників, було використано насіннєвий матеріал польових рослин, зібраний у басейні річки Вірьовчина під час реалізації проекту "Чиста річка руками молодих інвалідів".

Залучення дітей до охорони навколишнього світу великою мірою вплине на їхнє бережливе ставлення до природних ресурсів у дорослому ВІЦІ. Голова дитячої екологічної організації "Ластівка" Лариса Василенко зауважила, що, перш ніж діти вийшли на посадку дерев, ними була написана велика кількість наукових робіт на екологічні теми гідроджерел, проведено конференції з обговорення екологічного стану р. Вірьовчина, опитано старожилів Шуменського мікрорайону про стан цієї річки кілька десятків років тому: "Коли ми за спеціальним тестом оцінювали рівень забруднення ріки, то тест показав, що Вірьовчина у вкрай жахливому стані. Відновлювати її треба зараз і негайно, адже в противному випадку вже завтра її може не стати".

Діяльність цієї організації упродовж 4-х років спрямована на захист прав дітей і дорослих на екологічно безпечне навколишнє середовище, має на меті захист рослинного і тваринного світу, повітряного простору.

Екологічними проблемами р. Вірьовчиної з 1999 року займається і Херсонська міська громадська Валентина Чебукіна, мешканка будинку по вул. Димитрова. 11А, на питання, чому вона вирішила взяти участь в акції, зазначила: "Ця річка і її прилегла зона - це наші легені, ми цим дихаємо. Шкода Вірьовчину, тому що організація "Лицарський клуб". Голова правління Олександр Семенченко вважає, що спільними зусиллями річка буде врятована: "Це питання часу. Звичайно, якщо річку вбивали упродовж 15-20 років, то для її відновлення одного року замало".

Сьогодні на березі Вірьовчиної "поборники" екологічно чистого середовища зробили сміттєзвалище. На думку пана Семенченка, необхідно створити певний прецедент: спіймати та оштрафувати тих, хто забруднює водоохоронну та буферну зони Вірьовчиної, "...щоб несвідома частина населення, принаймні, почала боятися, а свідомі люди вже самі підтягнуться в охороні цієї річки".

До речі, купи сміття й очерет часто спалахують у вогні. І люди знову ж таки дихають... сміттям, брудом і гаром.

Зранку, напередодні природоохоронної акції, на вхідних дверях під'їздів будинків Шуменського мікрорайону було розміщено оголошення, за яким запрошували усіх бажаючих взяти участь у висадці дерев. Але серед тих, хто помітив оголошення, лише одна людина виявила бажання "оздоровити" водойму-сусідку свого житлового будинку.
п занехаяли, зневажили, вважаючи смердючою. А колись, за історією, це була велика ріка.

А чому сьогодні підтоплені і затоплені села? Тому що Вірьовчина не має виходу в основну річку".

Валентина Федорівна вважає, що квартальні і ЖЕКи могли б організовувати суботники по очищенню Вірьовчиної, і багато людей охоче залучилися б до природоохоронних заходів.

Діяльність місцевої влади поки що проявляється тільки в наданні рослинних саджанців.
Від моменту створення Координаційної ради по розробці комплексної програми оздоровлення Вірьовчиної (документ №29 від 27.08.04 постійної комісії з питань екологи Херсонської обласної ради) не відбулося жодного засідання.

Відкритим і невирішеним залишається питання планування і створення водоприймача під час злив з вулиці Базова для очистки цих вод. На сьогодні вони потрапляють у річку неочищеними, що є прямим порушенням водного кодексу України.

Відповідальних знову ж таки, напевно, немає?

Тетяна Підгородецька
«ВІК» №46 24 листопада 2005 г.

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page