on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Calendar

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> Organizations > Music > N. Kulish Kherson regional academic music and drama theatre > Симфонія Олешківською лісу

 

Симфонія Олешківською лісу

Ми звикли, що ліс - це гриби і пікнік. Прекрасно, але як вам симфонії Баха... в олешківських соснах? Класика на природі звучить неповторно - довів Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр ім. М. Куліша. Днями служителі Мельпомени представили нову програму «Музика лісу», яка наживо прозвучала на популярній сцені у «Чумацькій криниці».

Насправді театр починається не з вішалки, а з оркестру, принаймні херсонський. Саме музиканти зустрічають глядачів у холі перед будь-якою виставою. За ці хвилин 15 встигаєш насолодитися її величністю класикою, бо ж грають бездоганно. Звучить оркестр і на сцені, він - невід’ємний учасник більшості постановок. Інша справа, що в полі зору музиканти не завжди, частіше за все вони розташовані десь у глибині сцени, за приглушеним світлом, або й взагалі в оркестровій ямі. Але сьогодні оркестр на виду. 4 скрипки, 2 барабани, гітара, контрабас, фортепіано, труба, флейта, саксофон, тромбон, валторна (4 солісти) і диригент. Програма суто оркестрова і тільки наживо, без краплини фонограми!

- Знаєте, хотілося зробити перфоманс саме тут, у нашому знаменитому рукотворному лісі. Щоб люди забули про якісь там проблеми, почули шум дерев, спів пташок. А з ними - флейту, скрипку і камерний голос, - розповів генеральний директор-художній керівник театру ім. М. Куліша Олександр Книга.

Очільник театру і виступив автором ідеї «Музики лісу». Ну а її втілювач № 1 - головний диригент херсонського театру Артем Філенко. Саме він підібрав репертуар програми. Від класики, тогож Баха і П’яцолли, до «Бітлз» і «Океану Епьзи». В авторському аранжуванні, під відкритим небом, всесвітньо відомі композиції, здавалося б, здебільшого створені для камерної зали, звучать по-новому.

- Ця програма в основному готувалася в умовах карантину. Я часто знаходився в степу, поряд з ліском. Так і є, музика навіяна природою, - зізнався головний диригент оркестру театру ім. М. Куліша Артем Філенко.

До речі, саме з появою в херсонському театрі віртуоза, залюбленого в музику Артема Філенка, оркестр отримав нове дихання. Головний диригент із дружиною, скрипалькою Ольгою Уваровою, нині оркестранткою театру, до Херсона переїхали з Луганщини. Звісно, спочатку було важко - нове місто, новий колектив. З іншого боку, театр ім. М. Куліша надав Артему масу творчих можливостей. Сам він не приховує: якось почувши про «Мельпомену Таврії», завжди мріяв взяти участь у цьому відомому фестивалі. Але доля склалася так, що наш театр став не гастрольним варіантом, а роботою і життям для маестро. У Херсоні він працює вже 6 років. І тепер, коли на фест приїздить трупа з Сєвєродонецька (Луганський обласний академічний український муздрамтеатр у вигнанні переїхав туди), його акторам залишається тільки пишатися земляком Артемом Філенком. Маестро давно підкорив і херсонську публіку.

«Музика лісу» поєднала оркестр з голосом. Низку композицій для глядача виконала воколістка театру Тетяна Мисак. Хормейстер програми - Валерія Мавріді-Михайловська. І це ще не все, знайшлося місце й танцю, чого лише одне танго варте! Хореографічні номери поставила балетмейстер театру Ольга Саніна, яка разом з артистом балету Глібом Малигою стала їх виконавицею. До речі, на репетиціях і в день самої прем’єри Ольга танцювала босоніж на піску, але наступного разу, для перестраховки, перед сценою поклали спеціальне покриття. Сама ж балетмейстер зізналася, що в лісі танцювати їй зовсім не важко. Приміром, недавно знімалася в ролику, де «вишивала» босоніж на соснових голках!

Розрахована лісова програма менше ніж на 100 глядачів. У «Чумацькій криниці» її можна буде подивитися ще в липні. Хоча режисер «Музики лісу» Катерина Слажнєва не приховує: оркестровий перфоманс можливий і в залі, на великій сцені. Така собі арт-терапія потрібна людям не лише влітку, а й холодними зимовими вечорами.

Марина Савченко
«Новий день».- №25 (5434).- 17.06.2020.- стр. 20

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page