on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Calendar

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> Organizations > Music > Kherson musical school > Свята до музики любов

Свята до музики любов



Музичне і культурне життя обласного центру неможливо уявити без Херсонського музичного училища. Майже щотижня протягом усього навчального року гостинно відчинялися двері концертних залів училища для шанувальників мистецтва музики. Постійно біля входу до головного корпусу афіші сповіщали про виступи митців, про фестивалі, конкурси, олімпіади, концерти, урочисті ювілейні вечори. Особливо їх було багато у травні, коли звітували художні колективи, кожний відділ та солісти. І все це - наша творча молодь, наші талановиті студенти.

Жителі та гості Херсона й області знайшли в музичному училищі той чарівний світ музики, що допомагає їм жити, думати, відповідає гармонії їх душі. Доказ тому - переповнені зали, бурхливі оплески, квіти, усмішки, щира вдячність слухачів.

Нинішній навчальний рік для Херсонського музичного училища був вельми плідним насиченим. Поєднуючи навчання з концертною діяльністю, наші студенти досягли творчих висот на багатьох престижних конкурсах, фестивалях, олімпіадах. Підтвердженням професійного рівня, високої майстерності виконавства студентського та викладацького складу став звітний концерт училища, який відбувся наприкінці травня. У ньому взяли участь такі художні колективи: симфонічний оркестр (керівник Ц.А.Сірий), оркестр народних інструментів (В.К.Петров), академічний хор (О.В.Климова), оркестр українських народних (інструментів «Венцерада» (Заслужений працівник культури України В.І.Кисіль); а також джазовий біг-бенд (А.Шумейко). Серед солістів концерту були переможці, лауреати регіональних та республіканських конкурсів: Л.Олійник (фортепіано), Е.Макаренко та М.Крохмаленко (спів), В.Новохижня (скрипка), В.Раделицький (домра), В.Сєрогодський (ударні інструменти).

Протягом року наші студенти брали участь у багатьох міжрегіональних та всеукраїнських творчих конкурсах, які проводились в нашій країні. І майже кожен з учасників повернувся до рідного міста, отримавши диплом лауреата. Назвемо з гордістю їх імена:
Валентина Новохижня (клас викладача Н.Ф.Лобової) - талановита скрипалька, композитор, стала володаркою двох перших премій - на всеукраїнському конкурсі виконавців на струнних інструментах (м. Донецьк) та регіональному конкурсі - Музична Таврія» (м. Херсон); Василь Раделицький (клас викладача О.А.Новаковської) - домрист-віртуоз, посів два призових місця, дві другі премії: на XII всеукраїнському конкурсі виконавців на народних інструментах «Провесінь» (м. Кіровоград) та на І всеукраїнському конкурсі гри на струнно-щипкових інструментах (м. Северодонецьк).

На VIII молодіжному фестивалі-конкурсі джазової музики (м. Донецьк) блискуче виступали студенти естрадного відділу училища. Порадували нас А.Пінчук (тромбон), перше місце, клас викладача В.В.Шаповаленка; Тамара Степаненко (клас викладача О.В.Голдаковського) серед 60 виконавців джазового співу посіла друге місце; другі призові місця завоювали також Костянтин Арефін (електрогітара, клас викладача Ю.Є.Євнопулоса) та Руслан Шукюров (фортепіано, клас викладача О.В.Голдаковського).

Традиційно національний інструмент бандура став символом регіонального конкурсу бандуристів імені В.Кабачка (м. Полтава). І там наші студенти стали переможцями: Марина Ястребова та Дарина Ілюсенко отримали третю премію (клас викладача Н.П.Мазур).
Народники не поступилися й на інших конкурсах. Так, у Донецьку на міжрегіональному конкурсі виконавців на народних інструментах Олександр Кметюк (баян, клас викладача П.М.Башмакова) посів друге місце, Олена Урдяник (бандура, клас викладача Н.П.Мазур) виборола третє місце, Віктор Чепок (домра, клас викладача О.А.Новаковської) одержав диплом. Дипломанткою стала й Вікторія Степанова (домра, клас викладача О.А.Новаковської) на конкурсі в Кіровограді.
Вперше на Харківській музичній асамблеї в університеті мистецтв імені (Котляревського був удостоєний диплома Дмитро Малий (фортепіано, клас викладача О.С.Бурбас).

Студенти відділу теорії музики теж змагалися, але на відміну від виконавських спеціалізацій, на всеукраїнських музично-теоретичних олімпіадах. Серед більш ніж 30 учасників Жанна Березенко виборола третє місце в Донецьку (клас викладачів В.К.Анікеєвої, І.В.Якубовської, Н.А.Старюченко).

У пошуках удосконалення майстерності складають творчі іспити на конкурсах та підтверджують високий рівень професійного навчання не тільки солісти-виконавці, а й творчі колективи училища, а саме: струнний квартет, хор, студентський біг-бенд. Так, створений в училищі струнний квартет у складі Валентини Новохижньої, Тамари Сівцової (скрипка), Юлії Непорожнєвої (альт), Дениса Свердлова (віолончель), під керівництвом викладача класу віолончелі Н.С Дробот, отримав звання лауреата на V міжнародному музичному фестивалі (м. Маріуполь) у номінації "Інструментальний ансамбль".

З кожним роком академічний хор училища (художній керівник і диригент О.В.Климова) набуває все більш тонкої майстерності та високого професіоналізму. Цей колектив став дипломантом хорового фестивалю духовних пісноспівів «Від Різдва до Різдва», який відбувся у Дніпропетровську.
Добре відомий за межами міста й області студентський джазовий колектив нашого училища - біг-бенд під керівництвом А.І.Шумейка - виборов першість в Україні на VIII молодіжному фестивалі джазової музики.

Дуже приємно відзначити, що творчі музичні конкурси проходять не лише в інших регіонах України, а й у нашому рідному місті. Яскравою подією цього року став конкурс вокалістів імені Оксани Петрусенко - нашої землячки, видатної співачки, який був започаткований у 2000 році управління культурі й туризму облдержадміністрації як регіональний. За цей час конкурс набув популярності і впродовж останніх двох років має статус всеукраїнського. Організацією заходу опікується управління культури й туризму, конкретно - Заслужений працівник культури України В.Д.Гребенюк.

Варто підкреслити, що вік учасників зріс з 14 до 25 років. Відтак, зріс і рівень конкурсу. Серед учасників були вже не тільки вихованці дитячих шкіл естетичного виховання, а й студенти музичних училищ, училищ культури, художніх та театральних закладів, навіть артисти професійних театрів. Виборювати призові місця на цьому конкурсі стало важче, але престижніше. Тому особливо приємно, що студенти-вокалісти нашого училища - Еліна Макаренко (клас викладача Д.Б.Ємельян) та Марія Кононенко (клас . викладача С.О.Ширинської) стали лауреатами третьої премії у старшій віковій категорії.

І, нарешті, окрасою мистецького життя цього року, однією з найцікавіших подій (не тільки училища, а й Херсона, області) було проведення II всеукраїнського академічного конкурсу молодих піаністів пам'яті професора О.Бугаєвського. Конкурс був організований завдяки допомозі управління культури й туризму облдержадміністрації, і особисто начальника управління - Н.В.Федотової.

Велику роботу по підготовці та проведенню конкурсу здійснила адміністрація музичного училища на чолі з директором О.А.Липою, викладачі циклової комісії «Фортепіано» (завідуюча комісією Л.П.Ілліч-Резнікова), та весь колектив училища. Ми дуже хвилювалися за злагоджену організацію та високий рівень проведення конкурсу. Але найбільші хвилювання та переживання колективу разом з викладачами з фаху були пов'язані саме з виступами наших вихованців. Тож щиро вітаємо переможців: Лілію Олійник (лауреат другої премії, клас викладача Т.К.Сівцової), Тетяну Жужу (диплом та премія ректора Одеської державної музичної академії О.В.Сокола, клас викладача Л.П.Ілліч-Резнікової), Дмитра Малого (диплом та премія начальника управління культури й туризму облдержадміністрації Н.В.Федотової, клас викладача І.В.Бурбас).

Глибокої поваги заслуговують всі викладачі з фаху. Завдяки їх напруженій роботі, самовідданості, великій любові до мистецтва їхні вихованці змогли досягнути досконалості в виконавстві, гідно виступивши на конкурсах, завоювавши повагу журі й любов слухачів.

Вся наша талановита обдарована молодь примножила славу своєї Alma-mater, свого-рідного училища, чим підтвердила свою любов до обраної професії.
Ми пишаємось тим, що в кожному з нас живе любов до музики, до мистецтва, яка веде до нових творчих пошуків, надає радість творчості, радість життя. Тому всі досягнення, перемоги, винагороди, наших студентів - це-підсумок колосальної роботи всіх викладачів класу і всього училища, це є наша спільна перемога.

Сподіваємось, що своє велике свято - 100-річчя від дня заснування Херсонського музичного училища - колектив закладу зустріне новими Звершеннями, творчими успіхами, новими нагородами, тому що всіх нас об'єднує одне свідоме почуття - свята до музики ЛЮБОВ.

Тетяна ЧЕПУРНА, музикознавець.
Наддніпрянська правда.-22.06.2007

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page