on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersCalendar

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> Topics > CULTURE > History of culture and the regional study > Таємниці херсонських підземель

Таємниці херсонських підземель

Тема історії та подальшої долі херсонських катакомб і підземних ходів зібрала зацікавлених та активних громадян на другому засіданні «Муніципальної лабораторії ідей».

«Наше перше зібрання продемонструвало, що такий експеримент - це робоча система, - говорить співавтор проекту, начальник управління комунальної власності Херсонської міської ради Мкртич Мкртчян, відкриваючи засідання. - Можливо таким чином нам вдасться організувати взаємодію Херсонської міської влади та громадян. Це, так званий, краудсорсинг. Традиційні ієрархічні структури, що існують у владі, вже не можуть так ефективно працювати в інформаційній ері, тому наше завдання під час подібних заходів дізнатися - що потрібно людям і за допомогою нових технологій вирішувати проблеми».

Питання, яким цього разу зацікавилися ентузіасти «лабораторії», трохи незвичайне. Адже саме явище «херсонських катакомб» маловивчене та більше сповнене чутками, ніж фактами. «Я 15 років працюю в органах місцевого самоврядування і постійно чую різні історії на цю тему, - каже Мкртич Мкртчян, - але ніколи не бачив конкретних дій. Тому ми вирішили застосувати метод «краудсорсингу». Тобто, є цікаве питання, підключилися люди, яким воно небайдуже. Можливо, у майбутньому нам вдасться якісь об'єкти прийняти до комунальної власності і перетворити їх на туристичні».

Про історію херсонських катакомб присутнім розповів колишній начальник інженерно-геодезичної служби Херсона Євген Нікулін. За його словами, більшість підземних ходів під Херсоном не просто не вивчена - інформація про них довгий час була прихована, а у деякі катакомби, про які все ж таки відомо, неможливо дістатися. Проте ініціативній групі побувати під Херсоном вдалося - у районі вул. Колодязної та Кіндійського шосе. Як вважають херсонські дослідники, місцеві підземелля можуть скласти конкуренцію навіть знаменитим Одеським катакомбам.

«Так, Одеські катакомби, це цікаво, - каже Євген Нікулін. - Проте всі знають звідки вони взялися - це звичайні гірські вироблення, з яких добували камінь для будування. Вони цікаві в основному тим, що під час війни там ховалися партизани та знаходилися підпільні групи. Херсонські ж (принаймні, як мені розповідали дослідники краєзнавчого музею) - віком понад 300 років. Тому питання «що ж це за ходи?», мабуть, у Херсоні цікавіше, ніж в Одесі». Один із засновників «Центру туризму та пригод XepcON» Олексій Білецький зауважив, що легенди, якими оповита історія херсонських катакомб, можуть бути дуже цікавими для туристів.

Тож, якщо місцеві підземелля облаштують і зроблять безпечними для відвідувачів, можливо, скоро в Херсоні з'явиться нова «родзинка», що цікавитиме не лише місцевих, а й привабить до нашого міста нових гостей та туристів?

Марія Біла
«Херсонський вісник + Прямо в руки».- №34 (1304).- 03.09.2015.- стр.5

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page