on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersCalendar

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

Талант від Бога

01.06.2005

Я та, що першою в досвітніх небесах
Являю Віру і покріплюю в серцях,
Я - дух поезії, що сяє над землею,
О сонце, засвіти! Щоб світла чистий іній
Нащадкам залишив господню силу - Мельпомени!

Поза сумнівом, треба бути неординарного людиною, щоб досягти вершин театрального Олімпу. Блискучий приклад зіркового сходження являє історія неперевершеного мистецтва, акторської майстерності заслуженої артистки України Валентини Гаврилівни Галл-Савальської.

Для багатьох прихильників краси і таланту її театральна зірка стала насправді магнетичною і романтичною. Ідеал жінки - вольової, енергійної, відіграв у сценічному житті свою особливу роль. Про неї колись писали, що вона «має те, без чого немислима творчість - працездатність, наполегливість, сміливість, постійний пошук нового». Саме ці якості допомогли створити незабутні чудові образи. Вона була однаково виразна, переконлива і в ролі сільської дівчини Тетяни (вистава «У неділю рано зілля копала» за Ольгою Кобилянського) і в ролі співачки Рейзе («Мандрівні зорі» за Шолом-Алейхемом), Мавки («Лісова пісня» Лесі Українки), Харитини («Наймичка» Івана Карпенка-Карого), Ноемі («Іспанці» Михайла Лєрмонтова) та Іветти Потьє («Матінка Кураж і її діти» Бертольда Брехта). Правдиво віддзеркалюючи образи часу, його пекучі соціальні і політичні проблеми, актриса відкривала на сцені глядачам історичні події далекого минулого.

Сцена - її море, бурхливий простір на все життя. Вона неперевершена Ханума («Витівки Хануми» А.Цагарелі), фрау Петерс («Перед заходом Сонця» Г.Гауптмана), Софія («Весілля в Малинівці» Л.Юхвида), мати («Вірність» Михайла Зарудного), Осокіна («Це я - ваш секретар» І.Штока), Крилова («Врятуйте доктора Рейча» Ю.Бедзика).

Образи Валентини Галл-Савальської легко вписувалися у класичну портретну галерею: жінка-мати, жінка-дружина - вона панує там, де є Віра, Надія і Любов. Сценічною мовою, вона належить до образу жінки з героїчним характером, мужньої, відданої високим ідеалам свободи і гуманізму.

Чутлива, спроможна, сильна - з талантом від Бога, вдумлива в роботі над ролями (а їх створено більше 150) - саме ці якості, на думку ЇЇ колег, а також її велика працелюбність, організованість та цілеспрямованість давали можливість Валентині Гаврилівні проникати в психологію персонажів і в кожній новій ролі бути по-справжньому органічною. Так, дійсно, вона актриса широкого діапазону з яскравим жіночим характером.

Незабутнє враження залишають її героїні - це жінки складної долі, темпераменту, великих пристрастей та світлої ніжності, бо вона сама належить до найсправжніх жінок - відкритість і прямота поглядів поєднуються в ній з умінням привернути до себе оточення. Жінка такого складу сьогодні унікальне явище, і, погодьтеся, не кожен актор має щасливе поєднання вокального і драматичного мистецтва, яке дає можливість працювати і в драматичному, і в музичному репертуарі.

«...Час невпинно плине, але твір митця живе», чудесний поетичний світ акторської вдачі, мов відлуння чарівного співу, літнього проміння залишається до віку...

Служіння музам - справа нелегка, творче життя, мистецтво, поетичний музичний дар - це постійний пошук, наполеглива праця і велике терпіння.

Нещодавно заслужена артистка України Валентина Гаврилівна Галл-Савальська відсвяткувала свій ювілей -75 років! Вітаємо з Днем народження поетичну чарівну жінку, легенду «Карпатських гір», «Чайку сценічного життя і простору», «Лісову пісню» натхнення і успіху багатьох глядачів, як її ніжно називали відомі театральні критики у Ленінграді, Києві та Чернівцях... Бажаємо на хвилях кохання від усіх прихильників вашого таланту Вам, шановна Валентино Гаврилівно, здоров'я, злагоди і кращого буття, невичерпної сили та краси! Приміть в обійми щиру повагу і любов, ніжні слова вітань від творчого колективу Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша, якому Ви присвятили багато років натхнення, подарували світ свого таланту - таланту від Бога.

Олександра Невська
Журнал «Новый фаворит» июнь-июль 2005 г.
 

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page