on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersCalendar

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

Театр: новий сезон відкрито

У п’ятницю, 9 жовтня, в Херсонському Академічному музично-драматичному театрі ім. М.Куліша урочисто відкрився 74-й театральний сезон. І знову – “Страшна помста”, яка тріумфально пройшла у Києві, в театрі української драми ім. І. Франка, і була висунута на здобуття Шевченківської премії. І знову в нашому театрі – аншлаг! Далеко не всі бажаючі змогли потрапити на виставу, навколо якої останнім часом–справжній ажіотаж.

А попереду – нові прем’єри. Як повідомив генеральний директор театру Олександр Книга, уже 21 жовтня глядач знову побачить мистецький абсурд за мотивами творів Олександра Пушкіна та Леоніда Філатова “Жаба” (“Моцарт і Сальєрі”), прем’єра якого відбулася 14 жовтня . Автор ідеї і режисер – Сергій Павлюк.

У кінці жовтня (30-го та 31-го) буде прем’єра “вистави-аромату з еротичним присмаком “Кохання – міф Троянської цариці” (за п’єсою Хільдесхаймера Вольфганга). Режисер-постановник – Ірина Корольова. А 19 грудня на дітей і дорослих чекає новорічна казка-мюзикл “Алі-Баба та 40 пісень Персидського базару”. Також запланована “нешекспірівська трагедія” В.Понізова “Гамлет” (режисер-постановник В. Бєлозеренко, керівник проекту та режисер-постановник Сергій Павлюк).

Олександр Книга розповів про великий успіх звітного концерту майстрів мистецтв і самодіяльних колективів Херсонської області у Києві, який відбувся 3 жовтня. “Наш звіт, –зазначив він, – був побудований як розповідь про історію Херсонщини: із власним сюжетом і головними героями. Успіх – просто неймовірний! Наші актори отримали почесні звання: Олена Галл-Савальська віднині Народна артистка України, а Сергій Кияшко – Заслужений артист України. Світлану Думінську запросили режисерувати свята до Києва. Наших сільських бабусь – виконавиць автентичних народних пісень – записували у Консерваторії . До експозиції Музею народної творчості забрали херсонські короваї, які славляться своєю красою.

А наша “Страшна помста” вразила навіть вибагливого столичного глядача. На виставі, без перебільшення, побувала уся київська культурна еліта, і наш театр отримав захоплені відгуки й 15-хвилинні овації. Театр ім. Франка навіть зазбирався на гастролі до нашого міста (де, до речі, не був уже досить довго).

Прес-конференцію Генеральний директор проводив просто на предметі особливої гордості театру - відреставрованій за ультракороткий термін головній сцені театру. За це особливу подяку було висловлено підрядникам – ЗАТ “Таврія-Інвест”, які працювали вдень і вночі (щоб не зривати репетиційний процес!) і виконали свою роботу бездоганно. Покриття сцени, зроблене із дерева, не має жодного сучка і цвяшка (за що особливо вдячні артисти балету, які частенько травмувалися на старій сцені). Олександр Книга дуже вдячний і депутатському корпусу облради за вчасно виділені кошти, які допомогли відкрити сезон день у день, як і було заплановано.

І ще одну цікаву новину повідомив Гендиректор театру. Всеукраїнська асоціація режисерів, “народжена” під час цьогорічного театрального фестивалю “Мельпомена Таврії”, вже почала створювати каталог-колекцію кращих вистав видатних українських режисерів, записаних на диски, щоб зберегти це духовне надбання для майбутнього .

“Найантикризовіший” з усіх театральних директорів Олександр Книга вважає: “Ми не даємо кризі проникати в серця й душі херсонців, позитивом долаємо негатив”. Мабуть, так тому і бути.

Тетяна Крючкова
“Вгору”.- №42(368).- 15.10.2009.- стр.28
 

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page