on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersCalendar

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> Organizations > Show > All-Ukrainian festival of folk creation "Kupal`skie of star" > Традиції плюс видовища без меж

 

Традиції плюс видовища без меж

Ювілейний фестиваль «Купальські зорі», який проходитиме в Голій Пристані 7-8 липня, вразить учасників та глядачів неймовірно видовищною програмою та масою супроводжуючих спецефектів. Так, інтригуючи, узагальнили його особливості організатори на прес-конференції. Голова оргкомітету, мер міста Анатолій Негра переконаний, що «Купальські зорі» насамперед популяризують Голу Пристань в Україні та за її межами. Торік місто під час фестивалю прийняло близько 30 тисяч гостей, цього року їх кількість може значно вирости. Адже традиційно серед учасників на головній сцені разом з аматорськими народними колективами виступатимуть професійні співаки та популярні гурти. Хто конкретно братиме участь у феєричному шоу, організатори поки що тримають у таємниці. Участь «маститих» обходиться недешево, тож спонсорам доведеться напрягтися, аби вразити публіку. Сюрпризом для глядача стане й театралізоване дійство, яке максимально наблизить до таємниць обрядів купальської ночі.

Нинішній фестиваль, крім українських, представлятиме творчі колективи з Росії та Польщі, Греції та Румунії, Білорусі та Придністров'я. Заявок на участь у «Купальських зорях» виявилося настільки багато, що організатори прийняли рішення на головній сцені представляти лише колективи зі званням «народний», інші самодіяльні виконавці виступатимуть на малих сценах. Нині триває завершальний етап підготовки до великого свята народної творчості, адже за кожним етапом сценарію театралізованого дійства — копітка праця. Вагома роль в ньому члена оргкомітету, директора обласного академічного музично-драматичного театру Ім. М. Куліша Олександра Книги, у якого накопичився солідний досвід в організації подібних грандіозних подій.

Олександр Андрійович переконаний, що цьогорічні «Купальські зорі» будуть сповнені абсолютно нового колориту. У рамках головного фольклорного дійства також проводитимуться традиційна парусна регата, конкурс краси, змагання дужих «козацькі забави», показові стрибки парашутистів і ще маса заходів, які довершить феєрверк. Особливо цікавою обіцяє бути молодіжна програма, адже традиційно в купальську ніч «чаклує» саме молодь. Режисер свята, директор Центру народної творчості Світлана Аляб'єва, деталізувала основні моменти свята. Воно супроводжуватиметься виставкою декоративно-ужиткового мистецтва, театралізована вистава передбачатиме ігри на воді «В гостях у Водяного» для дітей та молоді, далі молодіжний естрадний блок переросте у театралізоване видовищне шоу.

- Фестиваль відбудеться за будь-якої погоди, - переконує Анатолій Негра. - А купальське вогнище та купання в річці в ніч на Івана Купала ще більше очистять Голу Пристань та її жителів. До того ж, у вогнищі згорить увесь непотріб, звезений возами з подвір'їв городян.

Аура міста на Конці дійсно приваблює чистотою й гостинністю. Тут вміють святкувати та люблять зустрічати гостей, дарувати їм незабутні миті захоплення невеликим курортним містечком, в якому навіть час плине у власному вимірі. Недарма місцеві поети назвали його «часточкою раю». Та й почнеться фестиваль, як дехто примітив, з символічних сприятливих трьох сімок - 7.07.2007 р.

Олена Нечипуренко
Новий день.- 21.06.2007
 

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page