on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersCalendar

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> News > У полоні «Жіночого образу»
All news

31.01.2020 11:15

 

У полоні «Жіночого образу»


Фото Ігоря Бойченка

Перша в цьому році виставка херсонських художників «Жіночий образ» стала яскравим творчим вибухом, на який не звернути уваги просто неможливо.

Не тільки тому, що вона тематична, а тематичних експозицій не так вже й багато пропонували глядачам наші митці - вона зібрала надзвичайно різноманітну колекцію найкращих творів як професійних художників, так і аматорів. Відкриття експозиції відбулося 28 січня у виставковій залі на площі Свободи.

Жіноча тема - і раптом посеред зими, а не навесні, десь так під 8 Березня (вважаєте ви святом цей день чи ні - але традиційно саме до нього в нас і згадується найчарівніша половина людства). «Ну, ви ж бачите, яка надворі погода - сказала, що зими не буде», - намагається обійтися жартами очільник Херсонської організації НСХУ Олександр Ковач. І радіє, кажучи, що сезон відкривається такою вдалою, знаковою виставкою - 110 чудових робіт 70 митців.

Виставка дійсно неймовірна і бере в полон з першого погляду! Бо у центрі уваги художників ВОНА - завжди прекрасна та натхненна, схожа на наших південних жінок або екзотична красуня, у звичайному вбранні або у вишиванці, заквітчана або ж оголена, лагідна або зухвала, усміхнена або тривожна, реальна або символічна, у вигляді маленької дівчинки, юної красуні, зрілої жінки чи зморшкуватої старої, - дівчина, кохана, мати, берегиня. Вона всюди - у реальності, в минулому, у міфах, в уяві...

Жіночі обличчя, фігури, силуети створені в найрізноманітніших техніках і мають багато цікавих родзинок, які роблять кожну картину, кожен малюнок неповторними та незабутніми. Це той випадок, коли жодної невдалої роботи, коли хочеться роздивлятися і радіти такому розмаїттю.

Кажуть, багато гарних робіт просто не помістилося у виставкову залу. Бо ж тема жінки у мистецтві невичерпна, і до неї звертається чи не кожен митець - хто портрети пише, хто оголену натуру, хто на жіночий силует на вулиці звернув увагу та переніс його на полотно, хто завдяки жіночим образам створює символи, хто переносить їх у фантастичний світ, а хто малює чудові ілюстрації, зображуючи різні жіночі обличчя. 


Кураторка виставки «Жіночий образ» художниця Яна Голуб’ятникова

Ініціаторка та кураторка виставки Яна Голуб’ятникова і сама часто пише жіночі портрети, але зізнається: дуже важко відтворити саме ту людину, яка є перед тобою, і вважає великою перемогою для себе як для митця, коли вдається хоч трішечки зрозуміти людину і відобразити на полотні не тільки зовнішню схожість, а й внутрішній світ. А ще Яна мріє, щоб хтось після цієї виставки змінив погляд на жінку і побачив весь її унікальний світ. І обіцяє, що тематичні виставки практикуватися будуть і надалі, бо саме вони і поєднують митців.

Тож усі на виставку «Жіночий образ»! І не бійтеся потрапити в полон жіночої краси - цих очей, облич, рук, ліній тіла! Експозиція триватиме до 9 лютого - а потім очікуватимемо нову, незвичайну і, сподіваємось, таку ж вибухову.

Лариса Жарких
Джерело інформації: Газета "Вгору"
Більше фото тут

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page