on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Calendar

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> Organizations > Arts and crafts > Kherson regional centre of people art > ХОЦНТ > Унікальний фольклор Херсонщини
All news

08.10.2015 13:17

Унікальний фольклор Херсонщини

7 жовтня 2015 року Херсонський обласний Центр народної творчості презентував аудіо компакт диски зі зразками автентичного фольклору «Козацькі пісні Херсонщини» та «Воєнний фольклор Херсонщини». Презентація проходила на базі Херсонського обласного краєзнавчого музею. Гостям було запропоновано переглянути етнографічну виставку «Одвічне дерево життя», екскурсію по якій провела старший науковий співробітник музею Марина Аскурава.

Ця зустріч була присвячена визначній події у мистецькому житті нашого краю. Вийшли в світ диски із записами козацьких та воєнних пісень, які побутували свого часу на Херсонщині і були зібрані від носіїв фольклору у різні роки працівниками обласного Центру народної творчості. Розшифровку та упорядкування цих матеріалів здійснив відомий в нашій області фольклорист, провідний методист ОЦНТ, заслужений працівник культури України Валерій Другальов.

На презентації були присутні керівники фольклорних колективів клубних закладів області, студенти Херсонського державного університету та училища культури, представники громадських організацій та почесні гості. З привітальним словом виступили: перший заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Валентина Січова, начальник обласного управління культури, Заслужений діяч мистецтв України Світлана Думинська, в.о. директора Херсонського обласного Центру народної творчості Володимир Капелюшник та директор училища культури, заслужений працівник культури України Михайло Варгун.

Під час презентації деякі твори, що записані на дисках, були виконані аматорськими колективами: народним фольклорним ансамблем «Золоте гроно» Раденського СБК Цюрупинського району (керівник заслужений працівник культури України Наталія Ремішевська) та народним фольк-гуртом «Олешшя» громадської організації «Творці сучасності» (керівник Антоніна Потужня).

Метою заходу була популяризація серед широких верств населення народної традиційної культури нашого краю, виховання любові до своєї культурної спадщини, а саме пісенного фольклору, козацьких та воєнних пісень, в яких відображено історію нашого народу, його життя, мрії і сподівання. Ця тема стала актуальною саме напередодні свята Покрови Божої Матері, яке відзначається 14 жовтня водночас з Днем Українського козацтва та Днем захисника України.

Після презентації керівники аматорських фольклорних колективів продовжили спілкування на обласному семінарі, в роботі якого взяли участь: відомий в області фольклорист, етнограф, заслужений працівник культури України Віктор Кисіль, в.о. директора Херсонського обласного Центру народної творчості Володимир Капелюшник, заступник директора Оксана Степанова та провідний методист з фольклору Валерій Другальов. Загалом у семінарських заняттях взяли участь 45 чоловік з 11 районів нашої області та міста Херсона.

На семінарі були розглянуті питання традиції побутування козацьких та воєнних пісень на Херсонщині, їх сучасне втілення, методика роботи над манерою виконання, практичні поради по роботі з фольклорним колективом. Семінар проходив не лише у формі лекцій, а й практичних занять на базі аматорських колективів - учасників презентації, які показали традиційну степову манеру гуртового співу. По завершенню керівникам фольклорних колективів були роздані презентаційні аудіо компакт диски «Козацькі пісні Херсонщини», «Воєнний фольклор Херсонщини» та нотні добірки з розшифровками цього матеріалу.

Презентація та семінар познайомили громадськість з дуже важливим напрямком діяльності Херсонського обласного Центру народної творчості. Це робота по збереженню одного з величезних пластів нематеріальної культурної спадщини нашого народу - пісенного фольклору, його запис, розшифровка, видання аудіо дисків та друкованих збірників. Але не менш важлива і його популяризація, поширення серед більш молодих виконавців, впровадження у наше повсякденне життя, просвітницька робота серед молоді та широких верств населення. Цей багатющий скарб ми отримали в спадок від предків і мусимо зберегти його і передати нашим нащадкам, щоб не перервався зв’язок поколінь, щоб збереглась генетична пам’ять нашого народу.

Валерій Другальов







Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page