on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersCalendar

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

 

Віват, Асканія!

Завдяки величезній підтримці, біосферний заповідник Асканія-Нова пройшов у півфінал всесвітнього конкурсу «7 нових чудес природи».

- До останніх днів голосування заповідник займав 14-ту позицію, і коли ми вже втратили надію, Асканія-Нова зробила ривок і подолала дві позиції у своїй групі – «Національні парки, природні заповідники, ліси», вийшовши до півфіналу конкурсу, – не приховував радості під час прес-конференції минулого понеділка, 13 липня, член комітету громадської підтримки Асканії-Нова, директор Херсонського музично-драматичного театру імені Миколи Куліша Олександр Книга. – Що цікаво, за нас проголосувало чимало мешканців Білорусі, тоді як їхня Біловезька Пуща також брала участь у конкурсі. Відчутну підтримку надала Росія. Щодо України, то виявилося, що, на жаль, на Херсонщині поки що не так багато користувачів Інтернету. Набагато активніше голосували Львівська, Київська області.

Загалом у півфіналі конкурсу представлено 77 об'єктів з усього світу. Асканія-Нова має шанс увійти до 28 фіналістів, серед яких назвуть 7 нових природних чудес світу. Фіналістів конкурсу визначать експерти. «Звичайно, ми не можемо впливати на думку експертів. Але один той факт, що в усьому світі налічується 600 заповідників, а до 11 найдостойніших потрапила наша Асканія, дорогого коштує», – зазначив директор Біосферного заповідника Асканія-Нова імені Фрідріха Фальц-Фейна Віктор Гавриленко.

– Серед шанувальників Асканії, які підтримали її під час голосування, – насамперед екскурсанти, – наголосив Віктор Семенович. – Минулого сезону у заповіднику побували 100 тисяч туристів, тоді як за 78 днів цього – вже близько 65 тисяч. І можемо прийняти ще не менше. Ми уклали договори з десятками туристичних фірм, завдяки чому торік восени до нас приїхали додатково 15 тисяч туристів – адже зазвичай у цей час потік туристів спадає! Але не в Асканії - восени вона особливо гарна, прилітають птахи і тримаються тут до кінця грудня. Наразі питання за фінансуванням. Надходить лише половина потрібної суми, решту ми заробляємо самі. Першу половину року прожили на своїх кормах минулого року. Але заробити кошти не є для нас самоціллю. Головне – цілеспрямована робота з екскурсантами: не просто відкрити ворота та запустити народ, а пройти маршрут із екскурсоводом, який розповість про конкретний вид, про те, що йому загрожує та як можна його зберегти. Знаєте, люди, які приїжджають у заповідний степ, поводяться зовсім інакше, ніж у містах: бачать, що довкола чистота, і самі не смітять.

За словами Віктора Гавриленка, завдяки участі Асканії-Нова у конкурсі «7 нових чудес природи» цього року кількість туристів зросла на 18 тисяч людей. Щоправда, «картину» дещо зіпсували повідомлення деяких всеукраїнських ЗМІ, які «роздмухали» повідомлення про пожежу у заповіднику у червні цього року. «Відразу 50 гектарів перетворилися на 50% площі, і в нас відразу впав потік туристів», – сказав директор заповідника. Як би там не було, сподіватимемося на краще. І вірити в те, що Асканія-Нова все-таки увійде до фіналістів конкурсу! Хоча суперники у нашого «дива» більш ніж гідні. Зокрема, до півфіналу також вийшли вулкан Везувій (Італія), Великий каньйон річки Колорадо (США), Біловезька Пуща (Білорусь), гора Олімп (Греція), Амазонія (Південна Америка), Галапагоські острови (Еквадор), гора Кіліманджаро (Тан) , Мертве море (Ізраїль). Експертна комісія назве 28 фіналістів конкурсу 21 липня. Потім голосування в Інтернеті та по телефону відновиться. За словами організаторів конкурсу, воно триватиме до 2011 року.

Тетяна КІРПА
Гривня.- 16.07.2009 (стор. 2)

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page