on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersCalendar

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> Topics > Literature > Bibliophiles > What books will be popular?

Яке чтиво буде популярним?

Серед сотень тисяч нових книг, які можна придбати чи взяти напрокат у магазинах і на ринках області, сучасному любителю почитати неважко й загубитися. Хто з авторів дійсно вартий того, аби його твори прочитали? Які книжкові новинки будуть в моді цього року? І скільки коштують хороші книги? Днями на ці запитання спробував знайти відповідь наш кореспондент.

Аби дізнатися, які книги сьогодні полюбляють читати херсонці, спочатку завітав до відділу абонемента Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара. Більшість книжкових новинок, за словами бібліотекарів, у них є. Але надходять вони запізно та й їх кількість обмежена.

- Завжди користується попитом класика. Тішить те, що її читає не тільки молодь у зв'язку з навчальними програмами. Класикою цікавляться майже усі, незалежно від професії, віку та статків, - розповідає завідувач відділу абонемента ХОУНБ Софія Богданова. - Серед популярних сучасних авторів, припускаю, що цього року можна буде читати Юрія Андру-ховича, Ірену Карпу, Оксану Забужко та Таню Малярчук. Звісно, за умови, що вони напишуть щось нове, 3 російських письменників особливо запитують книги Людмили Улицької, Тетяни Толстої, Діни Рубіної,

За наступним коментарем прямую на Центральний ринок, адже саме реалізатори книг чи не найкраще можуть спрогнозувати, що цього року буде популярним. Книги для них - бізнес. А відтак, продавці просто змушені йти в ногу з видавцями.
На жаль, більшість із продавців відмовилися давати коментар, не бажаючи навіть просто поспілкуватися з журналістом.

- Що буде модно? Певно те, що й минулого року. Для дітей - різноманітні енциклопедії. Їм цікаво пізнавати світ: тварин, рослин чи навіть міфологію. Якщо батьки хочуть привчити діток читати, купують не казки чи загадки, а саме енциклопедії. Цього року знову «хворітимуть» «Гаррі Поттером» (Джоан Роулінг). Молодь читає переважно фантастику, жінки - любовні романи, а чоловіки - детективи, Ця закономірність триватиме й надалі. Популярними 2010 року, на мою думку, будуть Олександра Мариніна, Ден Браун, Пабло Коельо. Головне, аби вони писали щось нове й цікаве. Що б там не говорили, а читати херсонці люблять. І заради путящої книги не шкодують навіть сотні гривень, - переконана продавець книг Центрального ринку Анжела Іванівна, її колега Людмила Дмитрівна, розповідаючи про популярних авторів, теж попросила не називати її прізвища.

- Сьогодні люди не люблять думати. Більшість читачів беруть щось легке, наївне, просте. Наприклад, жіночі романи, детективи чи фантастику. Я не тільки реалізую книги, але й даю напрокат. Тож переконалася, що класику беруть переважно для домашньої колекції або на подарунок. Припускаю, що після придбання книги іноді навіть не розгортають. Зовсім інше - прокат. Дорогу книгу можна на тиждєнь-два взяти почитати за 5-10 гривень. Тому саме ця послуга може виявити, кого з авторів люблять херсонці. Думаю, цього року будуть в моді розкручені автори-бренди: Джоан Роулінг, Пабло Коельо, Ден Браун, Дар'я Донцова та інші.

Продавець-консультант одного з найбільших у Херсоні книжкових супермаркетів «КС» Катерина Длугунова переконує, що жодної закономірності немає. На її думку, херсонські читачі не віддають перевагу конкретним жанрам чи авторам. Значною популярністю користуються сучасні та історичні романи, фантастика, детективи. Завжди актуальна класика. Користуються попитом і жіночі романи.

- Дуже модні зараз «Читець» (Берхард Шлінк) та «Бікіні» (Януш Леон Вишневський). Вони користуватимуться попитом протягом всього року. Популярні залишатимуться автори Євген Гришковець, Умберто Еко, Мілан Кундера, - вважає Катерина Русланівна.

Відвідавши кілька місць книжкової торгівлі, переконуюся, що вибір хорошої літератури в нас є. Але ціни, на жаль, кусаються. Популярна книжка відомого автора на ринках обласного центру коштуватиме щонайменше гривень сорок. А якщо обмежений наклад чи великий попит - вартість відразу подвоїться. У книжкових магазинах ціни стабільні, але, на відміну від ринку, з продавцями не можна торгуватися.
Звісно, що і кого читати, кожен обирає для себе сам. Але не варто забувати: далеко не все написане варте нашої уваги.

Вадим Лубчак
“Новий день”.- №4 (4894).- 21.01.2010.- стр.23

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page