on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Calendar

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> Topics > Show > Day of city in a region Kherson > З днем народження, Херсон!

 

З днем народження, Херсон!

Головною темою цьогорічних святкувань Дня народження Херсона стало мореплавання в усіх його проявах: морехідство, кораблебудування, і все-все, що з цим пов'язано. Вочевидь, херсонцям вирішили нагадати, що вони живуть у місті корабелів, чим вони можуть по праву пишатися. І напередодні святкувань, і власне у День міста, який у нас відзначають у третю неділю вересня, у Херсоні можна було зустріти чимало майбутніх моряків - учнів наших, численних морехідних навчальних закладів. Символіка мореплавання була присутня геть усюди. Мабуть, саме тому і пана Потьомкіна, що стоїть в однойменному сквері біля обласного муздрамтеатру, одягли у традиційну безкозирку - мовляв, чим не моряк? Власне, саме біля пам'ятника «великому и светлейшему» новоявленому моряку Григорію Олександровичу і розпочалась урочиста церемонія офіційного відкриття святкування Дня народження Херсона.

На офіційне відкриття святкування завітало 22 іноземні делегації, це були гості з багатьох країн світу. Особливу увагу херсонська влада приділила представникам міста-побратима Шумена, тому що саме у ці дні відзначається 50-річчя побратимства наших міст. До такого визначного ювілею приурочили навіть закладення так званої «капсули» для нащадків, яка розповість прийдешнім поколінням про дружбу Шумена та Херсона. А згодом на місці закладення капсули, поблизу кінотеатру «Шумен», має з'явитись пам'ятник, що й символізуватиме цю дружбу. Отже, з самого ранку 15 вересня керівництво нашого міста та області привітало мешканців Херсона з Днем народження їхньої маленької Батьківщини. Проте цього року вітання влади чули не так вже й багато людей, адже на офіційну церемонію прийшло надто мало херсонців. Мабуть, це пов'язано з тим, що чиновників слухати - цікавого мало, тому херсонці і не зосереджували на них увагу. Адже в той самий час по місту проходили набагато цікавіші акції, конкурси, змагання та виставки. Тож затримуватись біля моряка (чи все ж князя?) Потьомкіна ніхто не став.

Куди яскравішими були заходи, що проходили на площі ім. Ю. Тутушкіна, біля готелю «Фрегат». Там одночасно відбувались кілька конкурсів. Найкрасивішим, безперечно, був конкурс «Квіткові килими», учасники якого розклали на набережній аж 13 величезних квіткових композицій. Про один з таких килимів розповіла його творець, Юлія Титаренко, викладач вищого професійного технічного училища сервісу та дизайну: «Наш цветочный ковер студенты делали вместе с преподавателями училища, всего 6 человек. С работой справились за 2 часа. У нас в училище есть такая специальность - флорист, поэтому такие конкурсы для наших студентов это хорошая практика. Решили сделать часы, ведь одни уже есть на музее Шовкуненко, а наши - цветочные. В нашей композиции представлены все осенние цветы и яблоки, все это символ нашего города». Окрім квіткового конкурсу, на цій же площі проходила Міжнародна вітрильна регата. Цей захід вже став традиційним для святкування Дня міста. Зараз херсонці, мабуть, вже не уявляють собі День народження Херсона без десятків яхт на водах Дніпра. Цьогоріч регата проходила у два етапи. Перший - був присвячений безпосередньо 234-ій річниці з дня заснування Херсона, а другий (власне, міжнародна регата) - проводився у пам'ять про польського генерала Маріуша Заруського.

«В этом году проводится вторая международная регата. Некоторые участники, которые подали заявки на первую регату, посвященную дню города, опаздывают. И скорее всего их можно будет увидеть на второй регате. Порядок проведения соревнований очень простой: судно нумеруется самим капитаном. И, кстати, это единственный вид спорта, где возраст не ограничен, старше всех у нас участник, которому 77 лет. И он занимается парусным спортом. Люди, которые любят воду, Днепр, парус они всегда объединяются и проводят соревнование. Єто уже традиция», - розповів суддя змагань Анатолій Толчинський. Змагання у парусній регаті зосереджені на тому, щоб продемонструвати свої вміння керування водним транспортом, знання стосовно тактики та грамотності ведення судна. Стосовно, технічної сторони, то це вже, як зазначають спеціалісти, у кого які є фінансові можливості. Бо оснащення водного транспорту прямо пропорційно залежить від «товщини гаманця» учасника. До того, ж кожне судно має відповідати всім міжнародним критеріям змагань, а їх дуже й дуже багато. А поки любителі парусного спорту насолоджувались майстерністю учасників регати, прихильники більш традиційних видів відпочинку мали змогу познайомитись з різноманітними історичними національними традиціями. Так, на тій же набережній, проходила історична реконструкція «Зелені хутори Таврії», де кожен бажаючий міг випробувати себе у стрільбі з лука, викувати підкову на щастя чи придбати ляльку-мотанку. Організатори реконструкції зазначають, що зазвичай до таких акцій етнічного спрямування приєднується значно більше людей, аніж очікують.

Мабуть тому, що це справді цікавіше, аніж відзначати День міста у кафе за пляшкою пива. Не менш цікаві заходи проходили і на площі Героїв Сталінграду. Тут розгорнулась досить велика виставка техніки «Машини, що служать людям». Були і акції для молоді. Та зрештою, потік людей з усіх куточків Херсона повільно стікався до набережної, а потім звідти мешканці та гості міста йшли у зворотній бік - до вулиці Суворова, де з 12.00 усі могли знайти розваги собі до смаку. Хтось зупинився біля сцени, де лунали «Хвилі музики чарівної». Хтось дійшов до спеціальних стендів, де можно було залишити привітання з Днем міста та побажання Херсону в його 234-ий день народження. Ще хтось з цікавістю розглядав намети, в яких презентували національні особливості різних народів світу. До речі, намети ці розставили в рамках міського фестивалю національних товариств «Херсон - місто толерантності». Тут пропонували на вибір скуштувати традиційні народні страви, розповідали проособливості того чи іншого народу, знайомили бажаючих з історією та побутом різних країн. А на тих, хто пройшов мимо цих розваг, чекало свято виноробів «Херсонський Діонісій». Тут, за символічну плату, можна було продегустувати різні сорти вина та оцінити якість пропонованих напоїв.

Молодь у цей день теж мала чимало способів розважитись. Святкові заходи, що проходили на Суворова, передбачали безпосередню участь в них молодих людей. Юні таланти та просто активні школярі і студенти виступали тут і як організатори, і як учасники акцій, конкурсів та змагань. "Сегодня замечательный праздник. Нашему любимому городу Херсону 234 года. И очень радостно, что молодежь в очередной раз вышла на улицы города, чтобы поздравить свой родной Херсон. Молодежь сама для себя устроила праздник на Суворова: здесь и танцевальные битвы между хореографами в разных стилях, показательные выступления творческих коллективов, замечательные перфомансы от нового движения в нашем городе, разные мастера проводят мастер классы по хенд-мейду для всех желающих. Мы считаем, что праздник удался на славу! Классно, что все мы вместе, помогаем друг другу, развиваемся в таком замечательном городе, как Херсон», - розповіла одна з організаторок свята на Суворова Ольга Кольцова. Кому прогулянки на Суворова виявлялось недостатньо, повертались до набережної на просп. Ушакова. Адже саме там в обідній час проходив славнозвісний Парад наречених, яких цього року зібрали 237. До речі, наші наречені увійшли до Національного реєстру рекордів України. До цього ніде раніше стільки витончених красунь у весільних сукнях водночас зібрати не вдавалось, тому херсонський Парад став справжнім рекордсменом.

Наречені у білих вбраннях поряд з майбутніми моряками виглядали дійсно приголомшливо. Особливо враховуючи те, що серед наречених були не тільки молоді тa дійсно незаміжні, але й вже досвідчені дружини і навіть бабусі, не кажучи про найменших учасниць параду, які у зовсім юному віці красувались у весільному вбранні. Одразу по завершенні Параду наречених на гостей свята чекала нова розвага: боді-арт шоу «Битва з крокодилом». Тут усі, кого привабило дійство, могли стати безпосередніми учасниками театралізованого дійства альтернативної історії. Людям пропонували пройти різноманітні випробування, а переможцям вручали символічні призи. Цікаво, що «Битва з крокодилом», як розповідають організатори, символізувала перемогу Олександра Суворова на Кінбурнській косі в ході російсько-турецької війни 1787-1791 pp. Історичною основою для шоу стали перші роки існування фортеці та міста Херсона у 1787-1788 pp. Тож кожен бажаючий міг відчути себе учасником тих величних битв, при чому «грати» можна було як на стороні «наших», так і на стороні супротивника. Особливо розваги сподобались малечі, яка була у захваті від справжнісіньких козаків із шаблями та пістолями.

А тим часом, на набережній парку Слави, проходило ще більш захоплююче дійство - показові польоти аеростатів у рамках щорічного фестивалю повітряних куль «Феєрія в небі Тавріі». Тому мешканці та гості міста переміщались саме туди,на схили Дніпра, аои помилуватись чудовим видовищем - повітряними кулями, які літали високо над землею. І поки аеростати вітали херсонців згори, внизу на набережній розпочався головний святковий захід - гала-концерт «Херсону - з любов'ю!» Мабуть, саме цього дійства чекала основна маса херсонців, які хотіли відзначити День народження рідного міста. Зірки української естради та гостя з далекої Італії In-Grid подарували мешканцям та гостям багато позитивних емоцій та гарний настрій. Чудовим доповненням стали і виступи херсонських колективів. Досить багато вражень у херсонців залишилось і після святкового салюту. За офіційною інформацією, в День міста громадський порядок у Херсоні забезпечували 467 працівників міліції та 60 членів громадських формувань. Правоохоронці кажуть, що загалом святкування пройшли без масштабних порушень, хоча людей було значно більше, аніж очікувалось. Так, за попередніми підрахунками міліціонерів, у масових заходах мали прийняти участь близько 20 тисяч осіб. Натомість, за різними даними, учасниками святкувань стали від 50 до 100 тисяч херсонців та гостей міста.

Насправді святкові заходи розпочались у місті не в суботу, а набагато раніше. Весь тиждень у Херсоні проходили десятки урочистостей, підводились підсумки конкурсів та нагородження переможців змагань. Зокрема, ще 11 вересня свої нагороди отримали кращі спортсмени міста, 12 вересня відзначали районні конкурси на краще об'єднання власників багатоквартирних будинків та кращий квартальний комітет. А 13 вересня відбулись фінальні змагання «Кращий водій», учасниками якого стали водії громадського транспорту міста Херсона. «Это был первый конкурс на звание лучшего водителя маршрутного такси 2012 года. На самом деле главная задача соревнований - не столько определить, кто лучший, сколько привпечь внимание общественности к тому, что водитель городскoro транспорта - это очень и очень ответственная работа. И она требует много усилий, водитель несет ответственность не только за себя, но и за своих пассажиров, поэтому ему во много раз сложнее, чем обычному водителю. И именно из-за этого тех, кто с этим справляется лучше всех, надо отметить", - зазначає начальник транспорту та зв'язку Олексій Жакун.

Отже, результати конкурсу показали, що найкращий водій Херсона працює на міському маршруті №43 та №41, і звуть його Тарас Рип'янський. «Я не могу передать то, что сейчас чувствую, словами, - каже переможець. - Я очень доволен и тем, что участвовал в таком конкурсе, и, конечно же, тем, что победил. У нас же был сначала свой конкурс в организации, и я победил, поэтому руководство посчитало, что можно меня отправить на городские соревнования». Насправді запровадження подібних конкурсів та змагань дійсно привертає увагу громадськості. Люди, які на «відмінно» справляються з покладеними на них обов'язками, чи то пасажирські перевезення, чи забезпечення комунальних послуг у будинку, обов'язково мають бути відзначені, їх мають ставити у приклад, адже ці люди гідно виконують свою роботу. Тож приурочувати підведення підсумків різноманітних змагань до відзначення Дня міста видається таки хорошою традицією. До віку Херсона додається ще один рік, і разом з тим ми маємо додати сюди й усі наші досягнення за цей рік, передати наші успіхи та надбання всьому місту. Мабуть, День народження Херсона - це привід відчути, що усі жителі міста - насправді одна велика сім'я. Це привід усвідомити, що ми тут живемо разом, і тільки разом маємо дбати про рідне місто. А тоді і свято буде по-справжньому сімейним.

Лілія Писарчук
"Акценти".- №38 (289).- 19.09.2012.- стр. 8-9

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page