on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersCalendar

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> Organizations > Arts and crafts > Kherson regional centre of people art > ХОЦНТ > «З любов’ю вічною до тебе, Україно!»
All news

31.03.2016 13:56

«З любов’ю вічною до тебе, Україно!»

Під такою назвою 26 березня пройшов обласний огляд художніх аматорських колективів м.Нова Каховка, присвячений 25-й річниці Незалежності України. Концертній програмі передувала виставка робіт майстрів декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «В серці завжди Батьківщину плекай», яка відкрилась у Новокаховській картинній галереї ім. А.С.Гавдзинського.

На виставці були представленні роботи 95 майстрів, з них 50 - учні дитячої школи мистецтв з арт-проектом «Веселкова пропозиція», 8 учасників клубу «Натхнення» міського Палацу культури, 11 вихованців Будинку дитячої творчості з проектом «Моя творчість тобі, мій рідний край!» і 26 окремих майстрів. У рамках виставки були проведені два майстер-класи. Хлопчик 9-ти років Кирило Жуков показав своє вміння вишивати бісером, а учасники гуртка «Умілі ріки» міської бібліотеки для дітей провели майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки. Експозиція виставки почалася з вишиваних картин місцевої майстрині, що вразили глядача яскравими образами, натуральністю і тонкою технікою виконання роботи. У наступному залі була представлена автентична лялька-мотанка Світлани Трубнікової та глиняні фігурки у виконанні Олександра Самойленка. Основна експозиція виставки включала в себе роботи у різноманітних техніках: це вишивка хрестиком, бісером, стрічками, декупаж, авторська лялька, етноприкраси, бісероплетіння, ковка, ліпка, розпис та різьба по дереву, плетіння з паперової лози, скраббукінг, вироби з мушлі, пап’є-маше, батик, левкас, оригамі, плетені вироби та інші. На виставці можна було не тільки подивитися на творчість майстрів та отримати естетичну насолоду, але і придбати їх вироби, а деякі навіть й скуштувати, як наприклад, духмяне імбирне печиво, розфарбоване різнобарвною мастикою в національній стилістиці. Яскравим доповненням до виставки став і музичний супровід ансамблю бандуристів - вихованців дитячої музичної школи.

Загалом у Огляді аматорського мистецтва міста Нова Каховка взяли участь 415 учасників творчих колективів міського Палацу культури, сільських закладів культури, дитячої школи мистецтв, загальноосвітньої школи, а саме - 3 хорових колективи, 2 духових оркестри, оркестр народних інструментів, ансамбль скрипалів та ансамбль бандуристів, 7 хореографічних колективів, 2 вокальні ансамблі та 7 ансамблів народної пісні, 2 малі вокальні форми, 1 вокальна студія та 1 соліст. Концертна програма складалась з трьох тематичних блоків і тривала дві з половиною години. Перший блок «Священна Незалежна Україна – вільна на вічні літа» розпочався масовою вокально-музично-хореографічною композицією, в якій взяли участь близько 100 аматорів. Зведений хоровий колектив (керівники Т.Морозовська, С.Ричкова, С.Гумовська) у супроводі народного оркестру народних інструментів виконав твір на сл. П.Власюка, муз. В.Конощенка «Побажання Україні» (диригент заслужений працівник культури України В.Яротник), що задав настрій всій концертній програмі.

Оглядова комісія відзначає злагоджену колективну роботу керівників та учасників хореографічних, вокальних та інструментальних колективів, що якісно спрацювала на загальне враження від концерту. Всі хореографічні композиції були різноплановими за характером та пластичним наповненням, побудовані за законами драматургії та глядацького сприйняття. Хочеться відмітити хореографічну замальовку «На базарі», яку представив народний ансамбль танцю «Молодість» (керівник Н.Рєзнікова), хореографічну композицію «Шлях додому» у виконанні зразкового колективу «Ручеек» (керівник М.Ющенко), композицію «Тримай мене міцно» у виконанні школи танцю «Life in dance» (керівник Д.Барансата) та «Закарпатську сюїту» зразкового ансамблю танцю «Сонечко» (керівник заслужений працівник культури України А.Мельниченко). У цікавій формі була представлена робота молодших груп хореографічних колективів, де учасники виступали по черзі у єдиній вокально-хореографічній композиції «Дай, Боже, щастя людям України».

Треба відмітити стабільну роботу вокальних колективів сільських закладів культури Новокаховської міської ради: народного ансамблю «Біла акація» с.Обривки (керівник О.Шеремет), ансамблю народної пісні «Корсунчаночка» Корсунського СК (керівник Ю.Романюк) та солістку Таврійського БК Катерину Іваніну. На професійному рівні свої номери представили: народний оркестр народних інструментів (керівник В.Яротник), народний ансамбль скрипалів «Ренесанс» (керівник О.Єлізарова), вокальний народний гурт «Забава» (керівник М.Ткаченко). Оглядова комісія відмітила високопрофесійну роботу режисерсько-постановчої групи на чолі з директором міського Палацу, заслуженим працівником культури України А.Лазарєвим. Організатори Огляду відмічають, що на сьогоднішній день звіт творчих колективів м.Нова Каховка є найпотужнішим, професійно підготованим дійством, в якому виконані всі умови Положення про Огляд аматорського мистецтва «З Україною в серці», присвяченого 25-й річниці Незалежності України.

Херсонський обласний центр народної творчостіLeave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page