on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Calendar

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> Tourism, rest, entertainment > Natural reserve Askaniya Nova by F.E. Falz-Fein > Заповідник "Асканія - Нова" під ... свинцевим дощем, або дикі гуси не винні...

Заповідник "Асканія - Нова" під ... свинцевим дощем, або дикі гуси не винні...
 

На відміну від інших областей України Херсонська область останні роки стала ареною гострих баталій між природоохоронниками та користувачами мисливських угідь. У власне мисливських угіддях стало проблемою не те, щоб побачити козулю, кабана, благородного оленя, а навіть знайти їх сліди. У порівнянні з початком 90-х років чисельність такого масового виду пернатої дичини як крижень, скоротилась у 5-6 разів. Така ж тенденція простежується і серед сірої та білолобої гуски.

На цьому фоні зовсім незрозумілим є подальше зростання чисельності мисливців - як місцевих, так і приїжджих, що бажають вполювати дичину саме на Херсонщині. На території стали з'являтися так звані мисливські господарства, де основним заняттям є організація полювання на перелітних птахів, а не проведення заходів зі збереження та збагачення дичини (зокрема, на півострові Чонгар та біля острова Чурюк Азово-Сиваського національного парку).

Незрозумілим також є те, що незважаючи на пізні весни, які впливають на час розмноження птахів, Херсонщина продовжує першою серед південних областей України відкривати полювання і останньою закривати (зокрема, АР Крим, яка знаходиться південніше - останні 2 роки відкриває полювання на 2 тижні пізніше). Таким чином створюються умови для відстрілювання молодих, ще не зміцнілих птахів у перший же день полювання або відлякування з території Херсонщини птахів та переміщення їх в угіддя сусідніх областей.

Інше. Мисливці за чинними мисливськими правилами повинні відпрацювати мисливський трудомінімум в угіддях, при цьому повинні створюватись захисні умови для помешкання мисливської дичини та покращуватись їх кормова база. Чи створюються ці ремізи в мисливських угіддях? За винятком скрадків для полювання, в мисливських угіддях зовсім немає штучно створених кормових полів, купалок для фазанів та куріпок, кормових майданчиків.

Врешті, чи дотримується правило заряджання п'ятизарядних мисливських рушниць двома набоями, як це вимагається мисливськими правилами. Судячи із серій пострілів, які звучать в мисливських угіддях, це правило ніким не контролюється.
А культура мисливців у мисливських угіддях! З початку мисливського сезону в угіддях з'явилась безліч доріг, наїжджених всюдихідними автомашинами, в місцях засідок розкидані гірки гільз, у місцях відпочинку - пляшки з-під спиртного, води тощо. Це культура сучасного мисливця?
Інша пекуча проблема - блокування мисливцями біосферного заповідника «Асканія-Нова». З початком мисливського сезону межа біосферного заповідника з Каховським районом нагадує передову лінію часів Великої Вітчизняної війни. Через кожні 250 метрів стоїть мисливець (за 2 метри від заповідної території) з п'ятизарядкою. У середу, суботу та неділю гримить канонада.

Оскільки птахи навчились відрізняти безпечні території від небезпечних, вони концентруються в заповіднику. Тоді браконьєри здійснюють рейди в його буферну зону та зону антропогенних ландшафтів. На такому браконьєрстві затримано 9 грудня 2006 року директора Херсонської фірми «Бізнес-Право-Консалт», йому сприяв у браконьєрських діях начальник охорони господарства «Асканійське», який особисто вивіз на службовому автомобілі з охоронюваної території двох браконьєрів. За цим фактом Чаплинським РВ УМВС порушена кримінальна справа. 27 грудня 2006 року в зоні антропогенних ландшафтів затримано директора Каховського лісгоспу з працівниками цього ж господарства, які знаходились в зоні антропогенних ландшафтів біосферного заповідника з рушницями та набоями до них.

Сталося це в робочий час. Причому, на порушенні заповідного режиму ці працівники реєструються не вперше. 29 січня 2005 року вони також були затримані службою охорони заповідника, але того разу їм вдалося уникнути відповідальності. Всі порушники поводили себе зухвало, не пред'являли документи службі державної охорони природно-заповідного фонду, відмовились здати зброю.

У біосферного заповідника «Асканія-Нова» є суттєві претензії стосовно поведінки керівників «Херсонлісу» щодо їх зазіхань З МИСЛИВСЬКИМИ ЦІЛЯМИ на землі природно-заповідного фонду, які давно вилучені з мисливського використання, що підтверджено низкою законодавчих актів державного рівня.

Сумну арифметику такого ставлення до проблеми збереження природи зафіксував начальник служби держохорони заповідника В.І.Здоровець. Оприлюдню її стенографічно:
12.01.2002 року (Нагарний В.І., Лемківський В.І., Пєвнєв В.В., Шеремет В.Л., Душин В.В., Українець С.О. - житель смт Чаплинка) - полювання в буферній зоні заповідника.

Кримінальна справа №730008-02 ст.248 ч.2 КК України, Чаплинським райсудом засуджений умовно;
12.01.2005 року (Протасов В.І., Бережной С.Л., Ушаков В.Г - житель м.Каховка) - полювання в буферній зоні заповідника
01.07.2005 року Чаплинським райсудом засуджений Ушаков В.Т. - рік умовно, Протасов В.І та Бережной С.Л. - амністія;
19.01.2005 року (Захарченко Л.А. - єгер Каховської райради УТМР) - полювання в зоні антропогенних ландшафтів заповідника.
4.05.2005 року Чаплинським райсудом -1 рік обмеження волі з конфіскацією рушниці;
29.01.2005 року (Стукан М.Ф. і Стукан C.M., жителі м. Каховка) - полювання в зоні антропогенних ландшафтів заповідника.
12.05.2005 року Чаплинським РВ УМВС України в Херсонській області відмовлено в порушенн кримінальної справи згідно з п.2 ст.6 КПК України;

29.01.2005 року (Фурлет В.Л. і Галушко В.В.) - спроба незаконного полювання в зоні антропогенних ландшафтів заповідника на службовому автомобілі;
9.12.2006 року (Ковтун В.Б. та інші жителі м.Херсона) - полювання в зоні антропогенних ландшафтів заповідника.
13.12.2006 року Чаплинським РВ УМВС України в Херсонській області порушена кримінальна справа № 230175-06 за ст. 248 ч.2 КК України. Вилучена мисливська рушниця;

27.12.2006 року (Тіщенко В.В., Комаров А.Л. та Фурлет В.Л. - працівники «ДП Каховський лісгосп») - полювання в зоні антропогенних ландшафтів заповідника.
4.01.2007 року Чаплинським РВ УМВС України Херсонській області порушена кримінальна справа № 230004-07 за ст. 248 ч.2 КК України. Вилучено дві мисливські рушниці.
Як бачите, дикі гуси не винні у тому, що наш край перетворюється на пустелю. Під свинцевим дощем.

Віктор ГАВРИЛЕНКО директор біосферного заповідника «Асканія-Нова»

Від редакції.
Редакція гарантує кожному мисливцю, організації, згаданих у цьому матеріалі, право на оприлюднення своєї точки зору на проблему.

Наддніпрянська правда.- 2007.- 26 січня

 

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page