on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersCalendar

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> People > Literature > Scherba Taisiya Nikolaevna > Зерна добра

 

Зерна добра

В українській літературі XX століття ім'я і творчість талановитого поета й видатного вченого, нашого земляка Яра Славутича, — явище цікаве й небуденне. Сьогодні його різноманітна творчість, непересічна особистість і невгамовна громадська діяльність викликають не лише сталий читацький інтерес як до письменника, так і подив і захоплення ним —як Людиною. Світові відкриваються численні наукові дослідження, поезія, переклади, видані вже за роки незалежної України. Прикметно, що цей інтерес Із роками зростає, і книжки неперевершеного митця слова українського все частіше виходять великими тиражами у найпрестижнїших видавництвах Києва, Львова, Херсон^1 Запоріжжя, Тернополя, Січеслава, Харкова та інших міст України, перекладаються різкими мовами.

Яр Славутич — автор десяти поетичних збірок, семи поем, п'ятитомника вибраних творів, літературознавчих збірників "Розстріляна муза", "Меч і перо", "Українська література в Канаді", спогадів "Місцями запорозькими", "У вирі багатокультурності", сімох підручників з української мови для англійськомовних студентів, перекладачів. До його творчости в різні часи зверталися такі відомі в Україні вчені: Федір Погребенник, Кость Волинський, Віктор Чабаненко, Володимир Жила, Микола Ткачук, Тетяна Назаренко, Надія Сологуб, Петро Сорока, Григорій Клочек, Богдан Чопик. Науковці Херсонського державного педагогічного університету теж надають великої уваги творчості Яра Славутича, досліджуючи і популяризуючи її. Значний внесок у цю справу зробили Анатолій Крат, Ярослав Голобородько, Іван Лопушинський, Марія Пентилюк, Наталія Чухонцева, Іван Немченко, Валентина Тихоша та авторка цих рядків. Учнівська і студентська молодь близько десяти років має змогу не лише вивчати творчість славетного земляка з далекої Канади, а й відчувати любов до рідного слова, торкатися до фундаментальних і винятково цікавих досліджень про поета і вченого.

Серед дивовижних і багатогранних талантів Яра Славутича називаємо ще один — меценатство. Своїм корінням воно сягає у сиву давнину, в часи діда-прадіда, далеких пращурів, коли в роду Жученків опікувалися «Просвітою», історією краю, долею окремих особистостей, митців слова і культури. Херсонщина може пишатися ім'ям свого земляка, його турботою про майбутній світ української інтелігенції (школярів, ліцеїстів, колегіянтів). Другий рік поспіль у Херсоні діє допомоговий стипендійний фонд імени Яра Славутича для творчо обдарованої юні обласного ліцею. У 2000-2001 навчальному році завдяки турботам та опіці Яра Славутича було вручено 8 іменних стипендій студентам Херсонського педуніверситету, 12 — учням шкіл области та обласного ліцею. Нинішнього року десятьом учням обласного ліцею були вручені не лише атестати, а й грамоти та грошові нагороди — стипендії (одна тисяча гривень). Це — Ірина Лоза, НаталІя Чернишова, Наталїя Свистухина, Жанна Коновалова, Діна Чуприна, Юлія Прокоп'юк, Світлана Степаненко, Ліза Калиниченко, Лідія Коваленко, Надія Шмальченко. Вони вивчали творчість Яра Славутича, брали активну участь у всіх культурологічних, літературних заходах і, я впевнена, що понесуть у самостійне життя найтепліший спомин про чудового поета, науковця, людину. Зерна добра, посіяні в родючий грунт, дадуть добрі сходи. У це віриться сповна.

Таїсія Щерба, учитель-методист обласного ліцею, голова Управи стипендійного фонду імени Яра Славутича
Учитель (Херсон), 22 серпня 2002 р.

"Збірка до 85-річчя Яра Славутича".- Харків, 2003 р.

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page