on-line с 20.02.06

Арт-блог

13.05.2015, 09:45

May

Random photo

Voting

???

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersCalendar

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

News

01.08.2015, 13:17

Crazzzy Days

13.05.2015, 09:52

den-evropyi-v-hersone---2015

> Topics > Arts and crafts > The decorative-applied skill of Tavriya > Зустріч з неземною красою

Зустріч з неземною красою

Вже другий рік при Нововоронцовському районному будинку культури діє «Майстерня талантів». Ії творцем стала методист з декоративно-ужиткового мистецтва, керівник гуртка «Подарунок» РБК Таїсія Гарварт, визнана майстриня у районі, на Херсонщині і навіть в столиці.
- Задум створити майстерню виник ще чотири роки тому, - розповідає Таїсія Гарварт. -Якби не суттєва підтримка начальника відділу культури і туризму райдержадміністрації Людмили Ліновської, то так би і не здійснився. За бюджетні кошти придбали будматеріали, а для виконання ремонтних та оздоблювальних робіт організовували толоки. У них залюбки взяли участь усі працівники будинку культури! Через кілька місяців двох кімнат нашої майстерні було не впізнати: приміщення не лише добре відремонтували, а й прикрасили кращими роботами самобутніх народних умільців району.

На виставках, які постійно оновлюються, широко представлені вишиті картини самобутніх майстринь із Нововоронцовки Лідії Шангар, Тамари Саланської, фіш-арт (вироби з риб'ячих кісток, шкіри тварин, соломи та пір'я) Валентини Живодьор з села Осокорівки. Також привертає увагу відвідувачів своєю самобутністю петриківський розпис, виконаний Тамарою Фіалко з Нововоскресенського, а людську уяву заворожують витинанки Ніни Кошур з села Трудолюбівки...
А яскрава палітра експозиції вихованців гуртка «Подарунок», який у травні минулого року був удостоєний звання народного аматорського колективу з декоративно-ужиткового мистецтва, збагачена оригінальними роботами з писанкарства, паперопластики, квілінгу, а також тут на загальний огляд виставлені красиві витинанки та райдужна флористика. В гуртку зараз займаються 16 дітей та 18 дорослих!

Степовики та гості з інших куточків України високо оцінюють роботи майстрів, зокрема юних; Поліни Пасько, Каті Денісової, Ані Клочкової, Любові Тартиці, Ані Рикаш, Насті Гашицької, Андрійка Філінцева та інших учнів двох новоронцовських ЗОШ містечка.
Майстерня талантів стала улюбленим місцем проведення засідань клубу ветеранів культури «Осіннє золото», любительського об'єднання «Флора» та занять у мистецьких майстер-класах. Тут нерідко організовуються тематичні персональні виставки робіт майстрів із усіх населених пунктів району. Напевне тому майстерня користується великою популярністю як серед жителів району, так і багатьох гостей Нововоронцовки.

- Дуже приємно, що наші майстрині щедро діляться своїми безцінними скарбами,- тепло посміхається пані Таїсія.- Приміром, жителька райцентру Надія Криворученко нам подарувала дві чудові вишивки, а її землячка Тамара Саланська - вишиту ікону Божої Матері. Не обійшли своєю увагою «Майстерню талантів» нововоронцовці вишивальниця Валентина Церпиш та Віктор Ленський, котрий для юних майстрів виготовив сувенір - підставку для писанок.
Хто хоч раз відвідав «Майстерню талантів» Таїсії Гарварт, не залишиться байдужим до неземної краси, створеної нею та іншими талановитими юними і дорослими самобутніми майстрами.

Микола Гурепко
“Новий день”.- №7 (4949).- 10.02.2011.- стр.22

Leave a reply

Enter the number you see to the right.
If you don't see the image with the number, change the browser settings and reload the page