on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Новости региона

23.04.2021, 16:19

Вечір-реквієм "Пам'ятаємо" пройде в Херсоні

23.04.2021, 15:55

«Мамай мандрує Херсонщиною»: у Гончарівці оголошено результати регіонального художнього конкурсу

23.04.2021, 11:50

Тюльпани розквітли в ботанічному саду ХДУ (відео)

> Новости региона > У Херсоні планують створити комунальний заклад, щоб зберегти історико-культурну цінність старого кладовища
Все новости

29.03.2021 13:15

У Херсоні планують створити комунальний заклад,

щоб зберегти історико-культурну цінність старого кладовища

При управлінні культури Херсонської міської ради працює робоча група, яка готує проект рішення про створення комунального закладу на території старого кладовища. Про це розповіла завідувачка сектором розвитку туризму управління культури Лілія Заболотна.

За її словами, ідея полягає в збереженні цієї пам'ятки історії місцевого значення як культурного і туристичного об'єкта. Робота над проектом лише почалася. Приблизно в кінці квітня - на початку травня цього року документ можуть винести на розгляд сесії. Звичайно, якщо вдасться знайти підтримку депутатів, переконати їх у важливості цієї ідеї, зазначає Лілія Заболотна.

«Плануємо проводити екскурсії депутатам, презентувати наш проект. Це унікальний об'єкт для нашої історії. Ми хочемо зберегти пам'ять про людей, які створювали Херсон », - каже Лілія Заболотна.

До робочої групи, яка працює над проектом, увійшли місцеві краєзнавці, дослідники, журналісти, громадські діячі. Краєзнавець Олексій Паталах каже, що на старому кладовищі знайшли вічний спокій дуже багато видатних особистостей, а перші поховання датуються 1781 роком.

«На цвинтарі представлені практично всі соціальні і національні групи, що населяли Херсон. Якщо говорити, наприклад, про військових, то там є поховання з часів Суворова до Другої світової війни. Є дві братські могили часів Кримської війни. Одна воїнів російської армії, більшість з яких тут були етнічними українцями, інша - їх супротивників французів », - коментує« Дню »Олексій Паталах.

Тут же поховано чимало вчених і громадських діячів, представників духовенства, поміщиків: Сергій Скадовський, Юліана Касперова, Платон Бурачков, архімандрит Варсонофій, Леонід Гошкевич, сестри Гозадінови і інші. До сих пір збереглося багато поховань представників французьких, грецьких, англійських, німецьких, польських сімей.

Окрема цінність меморіального комплексу - церква Всіх святих, зведена в 1804-1808 роках в стилі класицизму. Це єдиний православний храм в місті, який ніколи не припиняв свою роботу - ні під час воєн, ні під час руйнування церков більшовиками.

«В цілому відновити комплекс реально. Спочатку його треба очистити, захистити, виставити охорону, яка не давала б збиратися там бездомним і зграям безпритульних тварин, - говорить Олексій Паталах. - Є старі фотографії пам'ятників і частини зруйнованих, за якими можна відновити втрачене. Ідея така, що це повинен бути культурно-історичний об'єкт на зразок Личаківського кладовища у Львові. Я займаюся цим кладовищем з 1988 року. Думаю, на цей раз зрушення будуть».

Джерело

 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.