on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новости региона

26.10.2021, 14:02

Секрети інтерв’ювання та особливості роботи у відеоредакторах: на інклюзивному креативному майданчику триває навчання

26.10.2021, 13:58

Учасники проєкту «Інклюзивний креативний майданчик "Пізнай мене через творчість"» продовжують опановувати хитрощі акторської майстерності

25.10.2021, 14:48

У Херсоні відновлюють вінтажні десерти

> Новости региона > У Херсоні в рамках фестивалю LEGIO Historica провели майстер-класи
Все новости

05.10.2021 14:37

У Херсоні в рамках фестивалю LEGIO Historica провели майстер-класи

У фестивалі LEGIO Historica у Херсоні взяли участь понад 200 людей, серед них волонтери, історики, науковці, студенти українських вишів. Фестиваль проходив на різних локаціях, одна з них – Херсонська обласна бібліотека імені Олеся Гончара. Там побували кореспонденти Суспільного.

В рамках фестивалю у бібліотеці Гончара провели майстер-класи. У перерві учасники фестивалю могли познайомитися із сучасними українськими виданнями. Єгор Модронюк – студент-історик з Києва, на книжковому ярмарку працює волонтером.

"У нас там є книжка про Мазепу, є книжка про Сагайдачного, про козаччину. Були вчора книжки про Київ після Світової війни, тобто тут власне про українську історію, про різні аспекти", - розказав хлопець.

Володимир Бірчак 6 років працював в архіві СБУ у Києві та у редакції видання "Історична правда". Сьогодні в Україні відкриті для дослідників архіви КДБ, багато людей шукають історію про своїх репресованих рідних, говорить чоловік. Також ці архіви цікаві медійникам. Як правильно працювати з архівами та шукати необхідну інформацію Володимир розказав під час майстер-класу.

"Чому виникла така потреба? Річ у тім, що після прийняття декомунізаційних законів, пакету чотирьох декомунізаційних законів, один з яких відкриває повністю доступ до документів репресивних органів комуністично-тоталітарного режиму, в Україні відкрився найбільший на пострадянському просторі архів радянської спецслужби. Ми не перші у цьому форматі. Перші, хто це відкрив, були країни Балтії, але Україна як друга республіка у Радянському Союзі, мала один з найбільших масивів цих документів", - каже Володимир Бірчак.

Євгеній Шатілов, організатор LEGIO Historica говорить, що задоволений результатами фестивалю, у рамках якого проходили лекції, екскурсії, майстер-класи, історичні реконструкції та кінопокази, присвячені історії України.

"Наша команда зараз розробляє проєкт запуску мандрівних фестивалів по кількох містах України. Ми зараз на стадії пошуку партнерів, донорів, які допомогли б нам реалізувати цю ідею. Але зараз у нас є ідея провести наступного року як мінімум 10 мандрівних фестивалів по різних регіонах України, особливо там, де цього потребують, тому що є Київ і Львів, які перенасичені, де багато подій схожого масштабу, а, на жаль, тут в Херсоні і в інших, навіть великих містах, немає таких можливостей, немає можливості споживати якісну історію", - розказав організатор LEGIO Historica Євгеній Шатілов.

Джерело

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.