on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

22.03.2024, 13:15

Книга історій "Плач Херсонщини". Художниця створила ілюстрації використовуючи старослов'янські символи

  Художниця з Херсона Валерія Гуран працювала в Естонії та ...
20.03.2024, 23:16

Сквер на проспекті Незалежності в Херсоні назвали на честь Джона Говарда

  У Херсоні завершилось громадське голосування щодо перейменування ...
20.03.2024, 22:51

Присвятила 50 років свого життя театру. Історія Заслуженої артистки України з Херсона Олександри Тарновської

Заслужена артистка України Олександра Тарновська присвятила 50 років ...
> Новини регіону > У Херсоні в рамках фестивалю LEGIO Historica провели майстер-класи
Всі новини

05.10.2021 14:37

У Херсоні в рамках фестивалю LEGIO Historica провели майстер-класи

У фестивалі LEGIO Historica у Херсоні взяли участь понад 200 людей, серед них волонтери, історики, науковці, студенти українських вишів. Фестиваль проходив на різних локаціях, одна з них – Херсонська обласна бібліотека імені Олеся Гончара. Там побували кореспонденти Суспільного.

В рамках фестивалю у бібліотеці Гончара провели майстер-класи. У перерві учасники фестивалю могли познайомитися із сучасними українськими виданнями. Єгор Модронюк – студент-історик з Києва, на книжковому ярмарку працює волонтером.

"У нас там є книжка про Мазепу, є книжка про Сагайдачного, про козаччину. Були вчора книжки про Київ після Світової війни, тобто тут власне про українську історію, про різні аспекти", - розказав хлопець.

Володимир Бірчак 6 років працював в архіві СБУ у Києві та у редакції видання "Історична правда". Сьогодні в Україні відкриті для дослідників архіви КДБ, багато людей шукають історію про своїх репресованих рідних, говорить чоловік. Також ці архіви цікаві медійникам. Як правильно працювати з архівами та шукати необхідну інформацію Володимир розказав під час майстер-класу.

"Чому виникла така потреба? Річ у тім, що після прийняття декомунізаційних законів, пакету чотирьох декомунізаційних законів, один з яких відкриває повністю доступ до документів репресивних органів комуністично-тоталітарного режиму, в Україні відкрився найбільший на пострадянському просторі архів радянської спецслужби. Ми не перші у цьому форматі. Перші, хто це відкрив, були країни Балтії, але Україна як друга республіка у Радянському Союзі, мала один з найбільших масивів цих документів", - каже Володимир Бірчак.

Євгеній Шатілов, організатор LEGIO Historica говорить, що задоволений результатами фестивалю, у рамках якого проходили лекції, екскурсії, майстер-класи, історичні реконструкції та кінопокази, присвячені історії України.

"Наша команда зараз розробляє проєкт запуску мандрівних фестивалів по кількох містах України. Ми зараз на стадії пошуку партнерів, донорів, які допомогли б нам реалізувати цю ідею. Але зараз у нас є ідея провести наступного року як мінімум 10 мандрівних фестивалів по різних регіонах України, особливо там, де цього потребують, тому що є Київ і Львів, які перенасичені, де багато подій схожого масштабу, а, на жаль, тут в Херсоні і в інших, навіть великих містах, немає таких можливостей, немає можливості споживати якісну історію", - розказав організатор LEGIO Historica Євгеній Шатілов.

Джерело





Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.