Херсонський арт-опір презентували у новій галереї в Запоріжжі
21.02.2023 20:50
"Шкура" Юлия Логачева
"це про сумнозвісних вдов російських військових, яким спочатку подарували шуби, а потім забрали...якийсь тупо гоголівський сюжет..."
Гуаш, папір (шматок ватмана), 14.02.23.
Про це розповіла мистецтвознавиця Аліса Готт.
"Херсон після обстрілу" Юлия Логачева
гуаш, картон, лютий 2023
Показали херсонський арт-опір у новій галереї в Запоріжжі (Cultprojector). Знову витягли Александр Жуковский з Херсона. Наші художни_ці продовжують рефлексувати й після деокупації. Теми, що їх підкидає війна, невичерпні. Юлия Логачева робить злу сатиру на р…вий цинічний стиль відшкодування «жертв війни» хутром, а поряд - вже наші люди, вбиті «жертвами», що вправно забезпечують рідних «лакшері» речами через свою ганебну смерть на чужій землі… Цей формат негативу підсилює макабр «хутряного щастя» і безпросвітність щоденних обстрілів.
"путлер" Александр Жуковский
(шкіра, олія), 2023
Сашко теж показав 2 нові роботи. Перша, підігріта огидою – інфернальна парочка, гітлер та путін. Масштабний шкіряний печворк (1,5 х 1,5 м) а ля Франкенштейн «зшив» двох людожерів в пекельно гармонійний гібрид. Як часто у митця буває, він використав стару роботу для створення нової. Колись була спроба на зворотному боці витравити хлоркою портрет Майкла Джексона, який робив операції на обличчі і зрештою перестарався, – ніс став «западати». Але й Сашко перестарався з хлоркою – Джексон не дуже упізнавався. Так це «полотно» й лежало собі, закинуте, поки митець не знайшов новий сюжет, чи, скоріше, сюжет знайшов його: «Після якогось чергового путінського виступу, я так роздратувався, що схрестив його з гітлером»
"так зникає життя..." Александр Жуковский
лютий 2023
Алюзія з ху….вим «відбілюванням» лежить на поверхні – Джексон не міг змиритися з темним кольором своєї шкіри, вбиваючи себе заради хибного уявлення про правильну ідентичність. Диктатори відбілюють злочини проти людства, прикриваючись високими ідеалами. І як путлерівська «Шкіра» Сашка перегукуються зі «Шкурою» Юлі!
Друга робота, навпаки, підігріта емпатією – це реакція на землетрус в Туреччині: «Ще в окупації я якось знайшов роботи, мабуть, юних учнів художньої школи. Роботи не дуже, але заради підрамників я їх приніс до майстерні, бо в ті часи то було безцінною знахідкою. Новина про землетрус так мене вразила, що я у відчаї «розмив» контури людини на дитячому малюнку – так зникає трагічно обірване життя…»