Херсонський музей відкрив новий зал кам'яного віку
Херсонський районний краєзнавчий музей 27 жовтня відкрив для відвідувачів нову постійну експозицію «Херсонський край від пізнього палеоліту до епохи бронзи". Сьогодні відбулася презентація нового залу.
У трьох основних і декількох малих вітринах і локаціях представлені зброї, інвентар і предмети побуту людей від пізнього палетоліту, мезоліту і мезоліту (середнього та нового кам'яного віку) до епохи бронзи і раннього заліза. В абсолютних датуваннях вони відносяться до періоду від 32 до приблизно 3 тисяч років назад - включаючи час появи в Причорноморських степах VIII ст. .до нашої ери).
Серед експонатів - керамічний посуд і інвентар (горщики, тарілки, курильниці), мисливська і бойова зброя (списи, гарпуни, луки, стріли, топори, кель, зові, прикраси з кістки - намиста з кісток і зубів животних, кістяні голки і шпильки і багато іншого. Близько половини експонатів ніколи раніше не виставлялися на публіці.
Одна їх перлин колекції - клад бронзових виробів (прикраси, зброї, інвентар), знайдений в стародавньому законодавстві кабатинівської елітної культури (XVII-XV). Представлені також надзвичайно рідка бронзова кінська зброя кіммерійців і наконечники їх далекобійних стріл.
Автор експозиції - завідуюча науково-екпозиційного відділу історії XOKМ Тетяна Шандра. Куратор проекту – директор музею Тетяна Братченко. Всі вказані особи приймали безпосередню, у тому числі фізичну участь у роботі над новим залом музею.
Відкриття нової екпозиції музейники присвятили до 130-річчя заснування музею, яке планувалося відзначити в кінці жовтня. Однак через карантин масові заходи прийшли відмінили. На презентації залу, у зв'язку з цим, крім працівників музею, був присутній тільки директор Департаменту гуманітарної політики Херсонської ОВА Михайло Лінецький та заступник начальника обласного управління культури Ігор Мазур.
Джерело інформації: Інформаційне агентство "Херсонці", 27.10.2020