on-line с 20.02.06

Арт-блог

01.07.2020, 09:38

Июль_2020

Июль По дому бродит привиденье. Весь день шаги над головой. На чердаке мелькают тени. По дому бродит домовой. Везде болтается некстати, Мешается во все дела, В халате крадется к кровати, Срывает скатерть со стола. Ног у порога не обтерши, Вбегает в вихре сквозняка И с занавеской, как с танцоршей, Взвивается до потолка. Кто этот баловник-невежа И этот призрак и двойник? Да это наш жилец приезжий, Наш летний дачник-отпускник. На весь его недолгий роздых Мы целый дом ему сдаем. Июль с грозой, июльский воздух Снял комнаты у нас внаем. Июль, таскающий в одёже Пух одуванчиков, лопух, Июль, домой сквозь окна вхожий, Всё громко говорящий вслух. Степной нечесаный растрепа, Пропахший липой и травой, Ботвой и запахом укропа, Июльский воздух луговой. Борис Пастернак

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Новости региона

03.07.2020, 10:24

Роман херсонця спеціально відзначили на конкурсі “Коронація слова”

03.07.2020, 09:19

Гончарівка – на сторінках міжнародного туристичного путівника «Kherson&Region»

02.07.2020, 13:25

Чемпіонат Херсонської області з кайт-флаїнґу 2020

> Организации > Телевидение, радио > Регіональна дирекція UA: ХЕРСОН > Європа і Китай зворушені херсонцями

 

Європа і Китай зворушені херсонцями

У скарбниці перемог Херсонської обласної державної телерадіокомпанії «Скіфія» ще одна нагорода, навіть дві. Нещодавно телевізійники повернулися з V Міжнародного телерадіофестивалю «Перемогли разом» (м. Севастополь), який було присвячено 65-й річниці визволення від фашистсько-німецьких загарбників цього міста та 64-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Два фільми, один з яких Херсонська міська організація Української спілки ветеранів Афгану готувала у тісній співпраці з ХОДТРК, викликали фурор і були удостоєні найвищих відзнак журі.

Представити свою роботу у рамках телерадіофестивалю «Перемогли разом!» — честь для кожної держави, телевізійної компанії, творчої людини. Цього разу за звання кращих змагалися Україна, Росія, Болгарія, Туніс, Франція, Китай... Усього — 11 країн. Журі довелося переглянути понад дві сотні фільмів та програм. У великому конкурсному переліку були й роботи наших земляків — «Чекіст із Петергофа» (автор — ст. редактор ХОДТРК Оксана Мелещенко, режисер — ст. режисер ХОДТРК Надія Лухньова) та «Королівський батальйон», який за творчої та технічної допомоги колективу «Скіфії» зняв учасник бойових дій в Афгані Олександр Єлагін.

Обидва фільми присвячені реальним особам та подіям. Головний герой «Чекіста із Петергофа» — інвалід Великої Вітчизняної, кавалер трьох бойових орденів Іван Лаврентьєв. Під час окупації Скадовська працював в НКВС. Саме цей період його життя журналіст Оксана Мелещенко бере за основу для зйомки і своєю роботою вдало розвінчує один з найактуальніших міфів про чекістів: «Якщо згадати анонси фільмів, які можна було побачити на різних телеканалах напередодні Дня пам'яті жертв політичних репресій, про співробітників НКВС говорять не інакше, як кати. Але серед них, безумовно, були й такі, хто мав авторитет чесної, принципової людини, хто вірою і правдою захищав інших». У номінації «Світ без тероризму» фільм «Чекіст із Петергофа» одержав диплом І ступеня.

Не менш зворушливою є робота «Королівський батальйон». «Це історія про загибель цілого батальйону під час війни в Афгані. Коли я дізнався, чому так сталося, не міг не розповісти... Йдеться про бездарне керівництво командування дивізії. Довгий час ця справжня причина приховувалася», — говорить автор. Аби зібрати по крихтах спогади очевидців та побратимів загиблих, Олександру Єлагіну довелося знімати у Москві, Мінську, Бресті, Донецьку, Криму. Але винагорода за копітку працю була того варта. Фільм «Королівський батальйон» піднявся над усіма номінаціями і одержав один з трьох головних призів.

— Цього року Держкомтелерадіо оголосило чотири конкурси, у яких ми беремо участь, — зауважує генеральний директор ХОДТРК «Скіфія» Валерій Долина. — І ось у першому вже маємо перемоги. Ми дуже ретельно готувалися. У цьому, мабуть, і є секрет нашого успіху. Безумовно, такі події підтверджують рейтинг телеканалу і якість роботи його творчо-виробничого колективу. Я дуже радий, що наш телепродукт знаходить гідну оцінку на фестивалях і конкурсах такого високого рівня. І скажу одне: так тримати, колеги!

До речі, під час фестивалю інші учасники серйозно зацікавилися фільмами херсонських переможців з бажанням, щоб їх переглянули і в їхніх державах.

Тетяна Підгородецька
Новий день.- 21.05.2009

1. 31.05.2009 04:56
Шеф-повар

...фильмы не видел..но рад за херсонцев !!! 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.