on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новости региона

21.01.2021, 13:46

Стартував Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей"-2021

14.01.2021, 12:16

"Три празники приходять у гості" – новий проєкт від Херсонського обласного центру народної творчості

14.01.2021, 11:47

Фестивалі у громадах Херсонщини: дозвілля та користь

> Темы > Музыка > Музыкальное образование на Херсонщине > Фестиваль диригентського мистецтва “Музична Таврія”


Фестиваль диригентського мистецтва “Музична Таврія”

Три дні поспіль у стінах Херсонського держаного університету на факультеті культури і мистецтв проходив II Всеукраїнський фестиваль диригентського мистецтва “Музична Таврія".

“Музичну Таврію" започатковано сім років тому на кафедрі інструментального виконавства та теорії музики професором Святославом Марцинковським. Це був конкурс виконавців на музичних інструментах, але на сьогодні він зазвучав по-новому, як фестиваль диригентського мистецтва. У конкурсі взяли участь 10 молодих диригентів із вищих навчальних закладів України, а саме: Чередніченко Іван, Старовицький Костянтин, Лі Цзя Лі, Богданов Іван з Національної музичної академії ім. П.І.Чайковського; Ланчинська Світлана з Донецької музичної академії ім. С.Прокоф'єва; Аксьонов Сергій з Дніпропетровської консерваторії ім. М.Глінки; Бондаренко Олександр з Київського національного університету культури і мистецтв; Гриценко Вікторія, Доманіна Ірина, Безродня Ольга з Херсонського державного університету.

Ректор Херсонського державного університету, професор, академік Ю.Бєляєв привітав учасників з цією яскравою музичною подією, яка, безперечно, стане значним явищем у царині диригентського мистецтва України. Перший проректор університету, професор, академік 0. Мішуков, який очолив оргкомітет фестивалю, побажав усім конкурсантам волі до перемоги та високих професійних злетів!

Професор Гамбурзької Академії Музики М.Стріхарж підкреслив, що „цей проект є особистою ініціативою та значним досягненням маестро С. Марцинковського, який підіймає Херсонський державний університет на рівень відомих європейських центрів освіти".
Декан факультету культури і мистецтв, професор, заслужений працівник культури України М.Левченко побажав конкурсантам натхнення, вдалих виступів та незабутніх вражень від Таврійського краю.

Голова журі, завідувач кафедри музикального виконавства та теорії музики, професор, заслужений працівник культури України Святослав Леонтійович Марцинковський висловив думку про те, що для кожної людини, яка пов'язала свою долю з музичним мистецтвом, участь у такому фестивалі є серйозним професійним і життєвим випробуванням.

Оцінювати диригентську майстерність були запрошені відомі диригенти та педагоги:

Федоришин Василь Ілліч - заслужений діяч мистецтв України, професор кафедри інструментального та оркестрового виконавства Національного педагогічного університету імені М.Драгоманова;

Сердюк Юрій Іванович - заслужений діяч мистецтв Казахстана, художній керівник і головний диригент Російського федерального симфонічного оркестру (м. Москва), доцент Дніпропетровської консерваторії ім. М. Глінки; Петров Костянтин Валерійович - молодий і талановитий диригент кафедри інструментального виконавства та теорії музики Херсонського державного університету.

Три тури конкурсу поставили перед конкурсантами складні творчі завдання. Так, умовою першого туру було продиригувати одним з творів віденських класиків, найчастіше це були увертюри “Коріолан”, “Егмонт”, “Фіделіо” Л. ван Бетховена, “Дон Жуан”та “Чарівна флейта" В.А. Моцарта тощо. Ці твори виконувалися у супроводі фортепіано. У другому турі оцінювалася майстерність спілкування конкурсантів із симфонічним оркестром Херсонського державного університету, який виконував “Інтродукцію" та Сцену № 10 до балету “Лебедине озеро" П.Чайковського. До третього туру залишились 9 конкурсантів, які мали завдання продиригувати І частиною симфонії № 5 Л. ван Бетховена.

У концертній залі, де проходив ІІ-ий фестиваль диригентського мистецтва “Музична Таврія", панувала творча, емоційно насичена атмосфера свята. Кожний конкурсант намагався вкласти у свій виступ душу спрямувати своє натхнення на розкриття художнього образу музичного твору, продемонструвати власний рівень досягнень у царині диригентської майстерності. Кожен раз твір звучав по-новому, в залежності від особистості, яка творила за диригентським пультом.

Кожен конкурсант силою свого диригентського таланту відтворював усю палітру оркестрового звучання й особистою манерою диригування, яка притаманна певній диригентській школі, захоплював слухачів. За диригентським пультом молодь дивувала індивідуальною манерою диригування, від точних скупих жестів до емоційно вольових рухів. Диригування таким великим “організмом"” під назвою “симфонічний оркестр” ставило молодого диригента в центр мистецької тріади: розуму, серця та волі, що вимагало від конкурсанта майстерності досвідченого музиканта та великих душевних зусиль.

Оцінка журі об'єктивно співпала із думкою оркестрантів та слухачів. Заслужену перемогу отримали найкращі студенти-диригенти, переможці ІІ-го фестивалю диригентської майстерності “Музична Таврія”:

I місце та почесне звання лауреата виборов талановитий та енергійний Чередніченко Іван (клас професора Власенка А.Г.);
II місце та почесне звання лауреатів завоювала Ланчинська Світлана (клас доцента Попової Л.К.);
III місце та почесне звання лауреатів здобули Лі Цзя Лі та Богданов Іван (клас професора Власенка А.Г.);
IV місце та почесне звання лауреата отримала Безродня Ольга (клас доцента Корнішевої Т.Л.);
V місце та почесне звання лауреатів здобув Бондаренко Олександр (клас професора Іванши А.А.).

У цих важливих перемогах велика заслуга педагогів, які докладають багато зусиль, щоб навчити молодих диригентів усім тонкощам симфонічного диригування. Та головний урок молодим музикантам вони дають за диригентським пультом, демонструючи майстерність, професіоналізм, феноменальну працездатність і закоханість у музику.

Фестиваль - це не тільки свято, а й привід до спілкування творчих особистостей на вищому професійному рівні, це справжня школа для учасників. Адже у цьому конкурсі не було переможених. Кожен з конкурсантів є яскравою особистістю, яка горить творчим натхненням демонструвати свої досягнення у безмежному диригентському просторі високого мистецтва - Музики!

Катерина Щедролосєва
«Херсонський вісник”.- №23 (1036).- 10.06.2010.- стр.13

1. 20.09.2012 00:07
Вячеслав

Неужели всего 10участников? На первом конкурсе было намного больше.Неужели так упал рейтинг? Если это так, то  жаль.  

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.