on-line с 20.02.06

Арт-блог

04.05.2020, 10:16

Май - 2020

Май Ночь нас одарила первым теплым ливнем, Он унес последний холод с мраком зимним, Вся земля покрылась пестрыми коврами, Бархатной травою, яркими цветами. Белая береза распахнула почки: Не стоять же голой в майские денечки! Босиком помчались мы под ветром мая. Растянись на солнце, грейся, загорая! Муса Джалиль

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новости региона

04.06.2020, 14:15

Херсонців запрошують взяти участь у кінодискусіях про права людини

03.06.2020, 10:30

Гончарівка візьме участь у міжнародному творчому проекті

02.06.2020, 09:56

Знайомство з херсонським туризмом

> Организации > Кино > Коммунальное предприятие "Киновидеопрокат" Херсонского областного совета > Фільми України 2001-2005 (анотований каталог кіно-відео-фільмів)

Фільми України 2001-2005 (анотований каталог кіно-відео-фільмів)

12.03.2007

ХУДОЖНІ ФІЛЬМИ
Повнометражні фільми
«АВЕ МАРІЯ» - Кіностудія ім.. Довженка, 105 хв. Режисер А.Єфименко, у ролях Людмила Єфименко, Олег Драч, Наталка Потапенко та інші.
ЖАНР: мелодрама.

СЮЖЕТ: в кінці Нового року в пологовому будинку переплутали двох дівчаток. Через 10 років з'ясовується, що дочка багатих, успішних батьків виховується в родині алкоголіків… Чи вдасться щось змінити…
«АТЛАНТИДА» - Одеська кіностудія , Кінокомпанія «Фільм-Про» (Росія), на замовлення Міністерства культури та мистецтв України. 99хв., рос./укр.. Режисер Олександр Павловський, у ролях Дмитро Харатьян. Олександр Балуєв, Алсу, Юлія Ротберг та інші. (відео)

СЮЖЕТ: успішний скульптор Олександр не готовий прийняти кохання Насті, юної сусідки. Але несподівана зустріч кілька років тому змінить все – лінії їхнього життя та їх самих. Життя випробовує їхні сили, але вони витримають усі випробовування. Адже вони з Атлантиди – країни, де збуваються сни.

«БРАТСТВО» - Національна кіностудія ім. О.Довженка та ВТ «Просвіта», 2005 рік., 2 сер. мова українська, 185 хв. Режисер С.Клименко.(відео)
Біографічний фільм про життя українського письменника Т.Г.Шевченка у часи Кирило-Мефодіївського товариства.
«ВИШИВАЛЬНИЦЯ В СУТІНКАХ» - Одеська кіностудія, на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 95хв., укр. Режисер Микола Сєднєв, у ролях Тамара Борбот, Олександр Гетьманський, Наталія Сумська та інші.(відео)

СЮЖЕТ: у провінційне приморське селище приїздить не зовсім звичайна родина – дочка Мілена, батько Горан та його молода коханка Світлана. На вокзалі батько зустрічає однокласницю – своє перше кохання, і запрошує її пожити разом з ними. Невдовзі почуття між батьком та дівчиною спалахують. Врешті Мілена вирішує вижити її з дому…
«ДРУГОРЯДНІ ЛЮДИ» - Одеська кіностудія, творчо-виробнича кіновідеостудія «Одіссей», на замовлення Міністерства культури і мистецтв України, Одеської обласної державної адміністрації. 110 хв.,рос./укр. Режисер Кіра Муратова, у ролях

Наталія Бузько, Сергій Четвертаков, Микола Сєднєв та інші.(відео)
«ЗОЛОТА ЛИХОМАНКА» - КМП «Лавра», на замовлення Міністерства культури та мистецтв України 11ч., 2798,3 м., 97хв., укр. Режисер Михайло Бєліков, у ролях
Віктор Степанов, Віталій Лінецький, Анастасія Сердюк та інші.(відео)
СЮЖЕТ: детектив з елементами гротеску. У 30-ті роки дід-чекіст відлив з колимського золота кулю, що обірвала життя онука-мільйонера, що почувався «господарем життя» в наші дні.
«МАМАЙ» - Національна кіностудія ім.О.Довженка, творче об'єднання «Земля», Західно-Європейський інститут, кіностудія «Фрески», на замовлення Міністерства культури та мистецтв України. 80хв., укр./татар. Режисер Олесь Санін, у ролях Вікторія Спесівцева, Андрій Білоус, Сергій Романюк та інші.(відео)

СЮЖЕТ: фільм-легенда, що має історичним тлом часи козаччини. Сюжетно – поєднання двох епічних історій – «Думи про трьох братів» з кримсько-татарською «Піснею дервіша про трьох доблесних мамлюків», доповнене оригінальною історією про кохання козака й татарської жінки.
«МОЛИТВА ЗА ГЕТЬМАНА МАЗЕПУ» - - Національна кіностудія ім. О.Довженка, Продюсерський центр «Родовід», Міністерство культури та мистецтв України. 154хв., укр. Режисер Юрій Іллєнко, у ролях Богдан Ступка, Пилип Іллєнко, Людмила Єфіменко та інші.(відео)
СЮЖЕТ: в основі сюжету – діалог «на ножах» історичних антагоністів – Петра I, що плюндрує Іванів саркофаг, та гетьмана Івана, котрий встає з могили, аби оповісти своє життя, передусім таке, що пов'язане з боротьбою двох державців.

«МИЙНИКИ АВТОМОБІЛІВ» - Національна кіностудія художніх фільмів ім. О.Довженка, на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 80 хв., укр. Режисер Микола Володимир Тихий, у ролях Володимир Басовський, Орест Денисенко, Катерина Пурцеладзе та інші.(відео)
СЮЖЕТ: кілька замальовок із життя мийників автомобілів, їхні нехитрі розваги – гамбургери, поліетилен, наповнений фантастичною сумішшю, «трава», пиво, музика, їхні розбірки – звичайна боротьба за місцем під сонцем. Все це закінчується фатальною перестрілкою. «Мийники автомобілів» зняті в естетиці кіножурналу «Єралаш»із доданням сучасності, а саме – культурного поля, що воно оточує підлітків: звукові комп'ютерні сигнали за кадром, останні поп-ігри, закадровий коментар ді-джея Паші.

«НА ПОЛІ КРОВІ» - Одеська кіностудія, на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 81 хв., укр. Режисер Ярослав Лупій, у ролях Олег Цьона, Володимир Задніпровський, Ірина Мельник та інші.(відео)
СЮЖЕТ: Присвячена 2000-літтю християнства екранізація трьох «біблійних» драматургічних творів Лесі Українки, з прологом та епілогом. Три новели фільму відповідні трьом творам української письменниці: «На полі крові», «Йоганна, жінка Хусова», «Одержима».
«ПРОВІНЦІАЛЬЙНИЙ РОМАН» - Національна кіностудія ім.О.Довженка, на замовлення Міністерства культури та мистецтв України 2 сер., 130хв.,(I сер. – 70 хв.,II сер. – 60 хв.), укр.

Режисер Олександр Муратов, у ролях Леся Тишковська, Станіслав Боклан, Ганна Сумська та інші.(відео)
СЮЖЕТ: молода, вродлива Аня робить рішучий крок. Залишає у Києві негідника-чоловіка, переїжджає до провінційного містечка, починає вчителювати, зустрічає любов, але щасливою себе не відчуває. Чоловік від якого вона пішла пропонує їй повернутися, щоб разом поїхати до Парижа. Занадто принадна спокуса, і Аня не витримує…
«УСІМ ПРИВІТ» - 75 хв.Режисер Д.Томашевський, у ролях Анатолій Матешко, Віктарія Малекторович, Олександр Столяров, Олег Примоченов та інші.

ЖАНР: лірична комедія з елементами фантастики.
СЮЖЕТ: молодий лікар-терапевт знайомиться з дивною дівчиною на ім'я Антена, яка допомагає йому зрозуміти у чому сенс життя, але за дивних умов переселяється в інші світи. А в чому сенс життя, дізнаєтесь, додивившись фільм до кінця.

«ЧОРНА РАДА» - Національна кіностудія ім. О.Довженка, на замовлення Державного інституту інформаційної політики, Національної телекомпанії України, Міністерства культури і мистецтв України.2 серії, 145 хв., укр. Режисер Микола Засєєв-Руденко , у ролях Олексій Петренко, Богдан Ступка, Олександр Бондаренко та інші.(кіно)

СЮЖЕТ: сюжетною основою картини є однойменний роман Пантелеймона Куліша. Вузловою сюжетною лінією стає суперечка за владу поміж Якимом Сомком та Іваном Брюховецьким, На її тлі виникає й увиразнюється лінія кохання Петра й Лесі, які змушені долати численні перепони в ім'я своєї любові.


«ШУМ ВІТРУ» - Національна кіностудія ім. О.Довженка, на замовлення Міністерства культури та мистецтв України. 83хв., рос./укр. Режисер Сергій Маслобойщиков, у ролях Дмитро Лалєнков, Денис Карасьов, Алла Сергієчко та інші.(відео)
СЮЖЕТ: Своєрідна «екранізація» славетної балади Гете «Вільшаний король». Надзвичайно естетизована, парадоксально очуднена, постмодерністська цитатна екранна балада. Дія відбувається в наш час і в нашій країні.
«ЯК КОВАЛЬ ЩАСТЯ ШУКАВ» - Одеська кіностудія, на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 77 хв., укр. Режисер Радомир Василевський, у ролях А. Плахотнюк, К.Степанков, Л.Перфілов, А.Олійник та інші.(відео)
СЮЖЕТ: музична казка для дітей про молодого коваля Михайла, який у пошуках щастя по дорозі на Січ зробив багато добрих справ. Закохавшись у красуню Лесю, він звільнив від чарів брата та саму дівчину. Як всі казки, фільм завершується весіллям Михайла та Лесі.

ХУДОЖНІ ФІЛЬМИ
Короткометражні фільми

«БІЛИЙ МЕТЕЛИК…ЧОРНИЙ МЕТЕЛИК» - Національна Кінематика України, на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 9 хв. 45 сек., укр. Режисер Ігор Негреску, у ролях Артем Гаркавий, Валерій Шабунц, Катерина Некрасова та інші. (відео)
СЮЖЕТ: розповідь про науку, про наукове осмислення довкілля, як фізичного, так і особистого – середовища власної душі.
«ДРІБНИЙ ДОЩ» - Одеська кіностудія, на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 26 хв., укр. Режисер Георгій Делієв, у ролях Ліза Лебединська, Марія Поварова, Генадій Скарга та інші. (відео)
СЮЖЕТ: у старому, зруйнованому бомбуванням будинку, живуть дві літні жінки. Одна українка Надя, а друга – єврейка Соня. Усе своє життя вони по-сусідському сварилися, але коли настав страшний час окупації – українська жінка ховала єврейку…
«ЛИСТ ДО АМЕРИКИ» - Одеська кіностудія, 1999 рік, 21 хв., мова російська. Режисер Кіра Муратова, у ролях Сергій Четвертаков, Микола Седнів, Павло Макаров та інші.
СЮЖЕТ: поет-дисидент передає відео лист своєму другу до Америки, залишаючи поза кадром своє невлаштоване життя.
«МОТРІЙКА» - Національна Кінематика України, на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 20 хв., укр. Режисер Ігор Негреску, у ролях Микола Карцев, Катерина та Володимир Парфенюк та інші. (відео)
СЮЖЕТ: діти, знайшовши іграшку-мотрійку, опиняються в світах книжок американського письменника-фантаста Кліфа Орда Саймака.

ХРОНІКАЛЬНО-ДОКУМЕНТАЛЬНІ ФІЛЬМИ
ПРО УКРАЇНСЬКЕ СЬОГОДЕННЯ

«ДАРУЮ ВАМ СВЯТО» - «Контакт», на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 23 хв., укр. Режисер Володимир Хмельницький. (відео)
СЮЖЕТ: фільм про життя та творчий шлях народного артиста Бориса Георгійовича Шарварка, режисера-постановника концертів, вистав, фестивалів, який успішно розвивав традиції українського народного свята.
«ДРУГЕ ОСВІДЧЕННЯ В ЛЮБОВІ» - 60 хв.
Режисер Ф. Сергієчко. (відео)
СЮЖЕТ: фільм є продовженням кінострічки знятої на студії «Укркінохроніка» у 1966 році, яка присвячена жінкам України. Через 33 роки автори повернулися до героїнь фільму (чи до їх могил) Текли Бармашевої, Єлизавети Марапулець, Марії Лагунович, Марії Молодик-Кривопульської, Ніни Срібно-Бабенко, Любові Чайковської, Зінаїди Соловей, щоб дізнатися про їх долю в нових умовах життя.
«ВОЛОДИМИР ЩЕРБИЦЬКИЙ.
НА ПЕРЕХРЕЧТІ ДУМОК І ПОГЛЯДІВ» - «Контакт», на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 32 хв., 30 сек., укр. Режисер Віктор Шкурін, Олександр Фролов. (відео)
СЮЖЕТ: стрічку присвячено 85-й річниці з дня народження політичного діяча, котрий керував Україною протягом 17 років, Володимира Щербицького. Суперечки навколо цієї складної, суперечливої постаті тривають і досі…
«ГАМЛЕТ З «ХЕППІ-ЕНДОМ» - «Укркінохроніка», на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 47 хв., укр. Режисер Олександр Коваль. (відео)
СЮЖЕТ: фільм про лікування мистецтвом, а саме методом «психодрами», у Львівській обласній державній клінічній психіатричній лікарні і розповідає фільм, головна ідея якого – потреба замислитися для нас, нормальних, про наше життя і вчинки у нашому «нормальному» світі…
«КОЛЬОРИ ЧАСУ» - 60 хв. Режисер Георгій Шкляревський. (відео)
СЮЖЕТ: документальний фільм про село Щербини Миколаївської області. З 1978 по 1998 рік в ньому був колхоз-міліонер ім. Кірова, яким керував Микола Миколайович Рябошапка. Про те, що сьогодні відбувається у Щербинах, розповідають його жителі, у минулому колхозники.
«СВІТЛО У ТВОЄМУ ВІКНІ» - «Укркінохроніка», на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 10 хв., укр.., ч/б. Режисер Вадим Єрмоленко. (відео)
СЮЖЕТ: фільм про вихованців одного з спецінтернатів для дітей з обмеженим зором у м. Києві. Дивлячись на цих обділених долею дітей, починаєш розуміти, що таки насправді щастя бачити.
«СТАРІ ЛЮДИ» - «Укркінохроніка», на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 18 хв. 10 сек, укр.., ч/б. Режисер Валентин Касянович, у ролях Степан Грищенко, Ольга Стретович, Марія Касянович та інші. (відео)
СЮЖЕТ: фільм про мешканців села Мелені Житомирської області. Старі люди пройшли складний життєвий шлях, одначе не втратили любові до життя та своїх рідних…
«СЬОМЕ КОЛІНО» - Національна Кінематика України, на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 25 хв., укр. Режисер Андрій Колєв. (відео)
СЮЖЕТ: фільм про життя болгар, які переселилися в Україну у 1830 році.
«TERRA VERMELHA (ЧЕРВОНА ЗЕМЛЯ)» - «Кінематографіст», на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 30 хв. 23 сек, укр. Режисер Сергій Буковський. (відео)
СЮЖЕТ: фільм про унікальне українське поселення, що вже понад сто років існує в Бразилії. Перебуваючи в оточенні чужої культури і релігії, українці зберігають традиції та мову свого народу.

ФІЛЬМИ ПРО ПИСЬМЕННИКІВ

«ДУМКИ ПРОТИ ТЕЧІЇ» - «Контакт», ТРК «Студія 1+1», на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 24 хв. 40 сек, укр. Режисер Олександр Фролов. (відео)
СЮЖЕТ: відео портрет одного з найвидатніших письменників нашого «розстріляного відродження» - Миколи Хвильового: життя, літературна праця, оточення – людське й «географічне».
«ЗАЧАРОВАНЕ КОЛО» - «Кінематографіст», на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 27 хв. 39 сек, укр. ч/б. Режисер Роман Ширман. (відео)
СЮЖЕТ: фільм-есей. Роздуми про маніпулювання суспільною свідомістю, промивання мізків з боку тої чи тої влади, про опір людей, які за будь-яких обставин намагаються лишитися собою. Таких людей у стрічці репрезентує Василь Стус – його листи до сина з таборів читаються за кадром.
«ЗОДЧИЙ ДУШІ ЛЮДСЬКОЇ» - Національна кіностудія ім. О.Довженка, на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 16 хв. 15 сек., укр. Режисер Микола Мащенко. (відео)
СЮЖЕТ: екранний портрет Олеся Гончара. Письменник постає в різних іпостасях. На екрані – й різні видання Гончарового «Собору», що посідає особливе місце у творчій спадщині письменника
«ПРАВДИ ДОРОГА ТЕРНИСТА» - «Укркінохроніка», на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 58 хв. 30 сек, укр.., ч/б. Режисер Павло Фаренюк. (відео)
СЮЖЕТ: фільм присвячений пам'яті Вячеслава Чорновола, видатної особистості, народного депутата України, Голови Народного Руху України. Широко представлені виступи В.Чорновола, його похорон, а також спогади про нього.
«СКІФСЬКІ ГЕРРИ» - 1995 рік, 25 хв.
СЮЖЕТ: фільм присвячений пам'яті Бориса Мозолевського – археолога і поет.
«У ПАЗУРАХ ЧАСУ. ЖИТТЯ І ТВОРЧІСТЬ ПОЕТА МИКОЛИ БАЖАНА» - Контакт», на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 24 хв., укр.. Режисер Олександр Муратов . (відео)
СЮЖЕТ: фільм про життя і творчість видатного українського поета, державного та громадського діяча ХХ століття Миколи Бажана. У фільмі відтворено дух радянських часів, надзвичайно жорстоких для української інтелігенції, і на цьому тлі змальовано портрет особистості неоднозначної, багатогранної, надзвичайно талановитого поета і мудрої людини.
«ЯК БІЛИЙ КАМІНЬ В ГЛИБИНІ КРИНИЦІ
АННА АХМАТОВА
(З ЦИКЛУ «ОБРАНІ ЧАСОМ»)» - «Контакт», на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 26 хв., укр./рос. Режисер Мурат Мамедов. (відео)
СЮЖЕТ: цей фільм – своєрідний спогад поета про своє життя. І озвучений він закадрово ахматовсткою «Автобіографією». Неначе перед внутрішнім зором поета, на екрані з'являються реальні одрази її минулого…

ІСТОРИЧНІ ФІЛЬМИ

«БЛИЗЬКІ І ДАЛЕКІ» - II Програма Польського телебачення, Національна кіностудія ім. О.Довженка, ТВО «Веселка», кіностудія «Самбор» у Варшаві (Польща) на замовлення Міністерства культури і мистецтв України та Міністерства культури і Національної спадщини Польщі. 53 хв., укр./польс. Режисер Галина Гурна, Любомир Зайонц, Михайло Ткачук.. (відео)
СЮЖЕТ: фільм про тисячолітню історію взаємин України і Польщі й перспективи їхнього розвитку.
«ВИТОКИ. ПОВІСТЬ МИНУЛИХ ЛІТ» - Національна Кінематика України, на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 28 хв., укр. Режисер Ростислав Плахов-Модестов. (відео)
СЮЖЕТ: оригінальна за формою – з використанням лялькової та комп'ютерної анімації – розповідь про національно-визвольну боротьбу українського народу під проводом Богдана Хмельницького.
«ВУЛИЦЯ БЕЗ КІНЦЯ (Родині Терещенків присвячується)» - «Контакт», ТРК «Студія 1+1», на замовлення Міністерства культури і мистецтв України, 2 фільми, 55 хв. 30 сек. (ф.1 – 25 хв. 40 сек., ф.2 – 25 хв. 50 сек.) укр. Режисер Володимир Хмельницький, у ролях Мирослав Попович, Петро та Мішель Терещенко. (відео)
СЮЖЕТ: фільм присвячується родині українських підприємців та меценатів другої половини ХIХ – початку ХХ століття – родоначальнику династії Артемію Терещенку, його дітям та їх нащадкам.
«СЛОВО» - Національна Кінематика України, на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 30 хв., укр. Режисер В’Ячеслав Прокопенко. (відео)
СЮЖЕТ: у фільмі відкриваються особливості Причорноморської землеробської цивілізації, яка розквітла на нашій землі, точніше, це ми живемо на землях великої Трипільської цивілізації.
«ТАЄМНИЦІ КИЄВО-ПЕЧЕРСЬКОЇ ЛАВРИ. ФІЛЬМ 2. АТЕЇЗМ» - Національна кіностудія ім. О.Довженка, на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 31 хв. 45 сек., укр./рос. Режисер Микола Ільїнський. (відео)
СЮЖЕТ: фільм присвячено складним етапам історії атеїзму. Подано портрети визначних атеїстів – Вольтера, Дарвіна, Маркса, Леніна, Гітлера.
«ТАЄМНИЦІ КИЄВО-ПЕЧЕРСЬКОЇ ЛАВРИ. ФІЛЬМ 1. » - Національна кіностудія ім. О.Довженка, на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 40 хв., укр./рос. Режисер Микола Ільїнський. (відео)
СЮЖЕТ: розповідь про храми, що розташовані на території Лаври.
«ТАЄМНИЦІ КИЄВО-ПЕЧЕРСЬКОЇ ЛАВРИ. ФІЛЬМ 3. ПОШУК ІСТИНИ» - Національна кіностудія ім. О.Довженка, на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 37 хв. 52 сек., укр./рос. Режисер Микола Ільїнський. (відео)
СЮЖЕТ: фільм присвячено науковим доказам існування поза матеріального Розуму, тобто Бога.
«ТРИПІЛЬСЬКЕ ДИВО» - 20 хв., фільм з циклу «Невідома Україна».
СЮЖЕТ: кіно розповідь про давню цивілізацію, розташовану в низинах Дніпра в VI столітті до н. е. (археологічні розкопки).
«ЧОМУ ДЗВОНЯТЬ ДЗВОНИ» - Контакт», на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 29 хв., укр. Режисер Мурат Мамедов . (відео)
СЮЖЕТ: фільм біографічний, про видатного авіаконструктора, киянина за походженням, Ігоря Сікорського.
«ЩЕ ЯК БУЛИ МИ КОЗАКАМИ. У КОЛІ ПЕРШІМ» - Національна Кінематика України, на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 29 хв. 30 сек., укр. Режисер Ростислав Плахов-Модестов. (відео)
СЮЖЕТ: фільм у нетрадиційній манері дає нетрадиційний погляд на історичні події в Україні від початку національно-визвольної боротьби 1648 року до Переяславської ради 1654 року.
«ЩЕ ЯК БУЛИ МИ КОЗАКАМИ. У КОЛІ ДРУГІМ» - Національна Кінематика України, на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 29 хв. 30 сек., укр. Режисер Ростислав Плахов-Модестов. (відео)
СЮЖЕТ: це друга частина кінодилогії у своєрідній манері, з застосуванням ляльок, анімації та комп'ютерної графіки, відтворює події української історії середини ХVII століття.

ФІЛЬМИ ПРО КІНО

«ВЕЛИКИЙ ЛІЦЕДІЙ М.Ф, ЯКОВЧЕНКО» - «Контакт», на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 32 хв. 39 сек., укр. Режисер Світлана Ільїнська, у ролях Наталія Лотоцькі, Ігор Безгін, Олексій Пєтухов та інші . (відео)
СЮЖЕТ: фільм про життя і творчість відомого актора театру й кіно Миколи Яковенко.
«ДЕСЯТА МУЗА УКРАЇНИ» - «Кінематографіст», на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 30 хв., укр. Режисер Георгій Шкляревський. (відео)
СЮЖЕТ: фільм про зародження 10-ї музи в Україні, тобто кінематографа. Показано всі його стадії від 1893 року по 1928 рік, коли вийшла у світ картина О.Довженка «Звенигора». Веде розповідь кінооператор і кінорежисер Вадим Васильович Костроменко.
«ЗОБРАЖЕННЯ» - ГО «Західно-Європейський інститут», на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 20 хв., укр. Режисер Максим Сурков. (відео)
СЮЖЕТ: присвячується пам'ять фільму Дзиги Ветрова «Людина з кіноапаратом». Роздуми автора фільму про плин життя, про його різнобарв'я і складові частини…
«ЛЮБОВ НЕБЕСНА» - Національна Кінематика України, на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 10 хв., укр., ч/б. Режисер Юрій Терещенко. (відео)
СЮЖЕТ: фільм про високе романтичне кохання знаменитого актора Петра Масохи та його дружини Марії Волховської.
«НА НЕЗНАЙОМОМУ ВОКЗАЛІ (З циклу «ПОРТРЕТИ»)» - Національна Кінематика України, на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 80 хв., укр./ рос. Режисер Віктор Олендер. (відео)
СЮЖЕТ: фільм про життя і долю одного з найстаріших кінематографістів України, оператора студії «Укркінохроніка» Ізраїля Гольдштейна.
«ПАСАЖИРИ З МИНУЛОГО СТОЛІТТЯ (З циклу «ПОРТРЕТИ»)» - Національна Кінематика України, на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 77 хв., укр./ рос. Режисер Віктор Олендер. (відео)
СЮЖЕТ: продовження кіно оповіді про ветерана української кінематографії, оператора та режисера-документаліста Ізраїля Гольдштейна.
«ПРИСТРАСТЬ ЛІТАТИ. ЛЕОНІД БИКОВ» - Контакт», на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 23 хв., укр. Режисер Мурат Мамедов . (відео)
СЮЖЕТ: фільм присвячено народному артисту України, актору, режисеру Леоніду Бикову.
«СЕРГІЙ БОНДАРЧУК. БАТЬКІВЩИНА» - «Контакт», на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 28 хв., укр. Режисер Тимур Золоєв . (відео)
СЮЖЕТ: фільм про життя і творчий шлях відомого кіноактора, кінорежисера, народного артиста СРСР Сергія Федоровича Бондарчука. Досліджуються витоки його яскравого таланту, нерозривний зв'язок з природою рідної Херсонщини.
«СЕРГІЙ ПАРАДЖАНОВ. ВІДВІДИНИ» - 20 хв. (відео)
СЮЖЕТ: Сергій Параджанов розповідає про своє відношення до українського кіно.

ФІЛЬМИ ПРО МУЗИЧНУ КУЛЬТУРУ

«ЗВИЧАЙНИЙ ГЕНІЙ» - «Контакт», на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 26 хв. 50 сек., укр. Режисер Олександр Муратов. (відео)
СЮЖЕТ: фільм про життя і творчість Сергій Прокоф’єва. Демонструються численні портрети композитора, його дитячі малюнки, чуємо його музику.
«ТИ ПАМ'ЯТАЄШ НАШІ ЗУСТРІЧІ (З циклу «ОБРАНІ ЧАСОМ»)» - Контакт», на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 30 хв., укр./ рос.. Режисер Тимур Золоєв. (відео)
СЮЖЕТ: фільм про життя і творчість відомої співачки Клавдії Шульженко.
«ХОРОСПІВ УКРАЇНЦІВ» - Національна Кінематика України, на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 29 хв. 15 сек., укр. Режисер Дмитро Богданов. (відео)
СЮЖЕТ: фільм про один з напрямків загальної співочої культури українців – фольклорний спів. У фільмі представлені фольклорні ансамблі «Дерево», «Чумаки», «Ладовиці», «Муравський шлях».

ФІЛЬМИ ПРО ХУДОЖНИКІВ

«АЛЛА ГОРСЬКА» - Національна кіностудія ім. О.Довженка, «Укркінохроніка», на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 58 хв., укр. Режисер Олена Левченко, у ролях Опанас Заливаха, Ірина Левицькі, Лесь Танюк та інші. (відео)
СЮЖЕТ: фільм про видатного художника, одну з найпомітніших постатей в суспільному й мистецькому русі шістдесятників. Про Аллу Горську з екрана розповідають друзі, побратими, сучасники.
«AD FONTES (ПОВЕРНЕННЯ ДО ДЖЕРЕЛ)» - Національна Кінематика України, на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 16 хв. 30 сек., укр. Режисер Микола Бурнос. (відео)
СЮЖЕТ: фільм про долю культурних цінностей у трагічному ХХ столітті. В карі, зокрема – Андріївська церква у Києві, запасники музеїв, кіносховище Національного центру О. Довженка та інше.
«ГАЙДАМАЦЬКИМ ШЛЯХОМ» - «Укркінохроніка», на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 29 хв. 17 сек, укр. Режисер Володимир Артеменко. (відео)
СЮЖЕТ: фільм про відому в Україні й у світі особистість – народного художника України, лауреата Національної премії ім.. Т.Г.Шевченка Анатолія Васильовича Гайдамаку.
«ЗНАК БОЖОЇ ІСКРИ» - Національна Кінематика України, на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 20 хв. 15 сек., укр. Режисер Ігор Недужко, у ролях Олександр Білозор, Анастасія Харченко, Ігор Жук та інші. (відео)
СЮЖЕТ: фільм про яскравого художника ХХ століття Олександра Богомазова.
«ІВАН МАРЧУК. ГОЛОС МОЄЇ ДУШІ» - «Укркінохроніка», на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 50 хв., укр. (відео)
СЮЖЕТ: фільм про народно художника України Івана Марчука. (біографія, творчість, оточення)
«КАТЕРИНА БІЛОКУР, ПОСЛАННЯ» - «Кінематографіст», на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 52 хв. 30 сек., укр. Режисер Ольга Самолевська. (відео)
СЮЖЕТ: фільм про життя і мистецтво неповторної української художниці Катери Білокур. Фільм поділяється на частини за літературним принципом: «Атестат», «Академія», «Самогубство» та ін.
«САША ПУТРЯ» - Національна Кінематика України, на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 17 хв. 34 сек., укр. Режисер Микола Бурнос. (відео)
СЮЖЕТ: фільм про дівчинку Сашу Путрю, яка прожила всього 11 років. Проте майже 3 тисячі малюнків бачили в Австралії, Англії, Греції, Німеччині, Росії

ФІЛЬМИ, ЩО ПРОПАГУЮТЬ ЗДОРОВИЙ ОБРАЗ ЖИТТЯ

«У ПАВУТИННІ СТРАХУ» - «Кінематографіст», на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 30 хв., укр. Режисер Володимир Хмельницький. (відео)
СЮЖЕТ: фільм про явище страху в індивідуальній та колективній психіці, що досліджується на сучасному та історичному матеріалі. В кадрі, зокрема, розповідь зґвалтованої дівчини.
«ШЛЯХ ДО ЗЦІЛЕННЯ, СПОВІДЬ» - «Укркінохроніка», на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 24 хв., ч/б, укр. Режисер Сюзанна Шаповалові, у ролях Сергій Довженко, Андрій Петрук та інші. (відео)
СЮЖЕТ: одна з найстрашніших соціальних бід сучасності для всього людства – це наркоманія. Є кілька шляхів боротьби з нею. Про один з них, а саме про діяльність «Центру духовної та соціально-психологічної реабілітації наркозалежних», який функціонує у місті Бровари, розповідає фільм.

ФІЛЬМИ ПРО ЧОРНОБИЛЬ

«ЧОРНОБИЛЬ – 2001. ЗАПОВІТ» - «Укркінохроніка». 50 хв., ч/б та кол., укр.Режисер Ролан Сергієчко.
СЮЖЕТ: стрічка починається кадрами зупинення Чорнобильської АЕС, а далі екранне відтворення наслідків Чорнобильського вибуху.

АНІМАЦІЙНЕ КІНО

«БУЛО ЛІТО» - «Укранімафільм», на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 10 хв. укр. Режисер Марина Медвідь. (відео, кіно)
СЮЖЕТ: казка за мотивами творів Д.Хармса.
Літо. Дитинка гойдається в гамаку на луці зеленім. З'являється кіт. Запрошує чемно дитину за кущ. А там – чапля. Чапля з котом здіймаються в повітря. Повітря заповнене вщерть кольоровими барвистими кулями. Дитинка лякається, але ж – скільки барв і блиску, і земля – з пташиної висоти! Раптом – чапля розтискає свій дзьоб, і дитина падає згори – на свій гамак, а потім вже на землю, жива й неушкоджена. В її руках гумова іграшка – кіт, що приходив на пригоду з чаплею.
«ЗАЛІЗНИЙ ВОВК», (відео)
«ЗЯЄЦЬ В ЛЮДЯХ » - «Укранімафільм», на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 10 хв. укр. Режисер Михайло Іллєнко. (відео)
СЮЖЕТ: вічність для кожного з нас одноразова, як копійчаний одноразовий посуд, але саме одноразовість вічності складає її незрівняну цінність. Герої фільму оптимісти й мрійники.
«ЗАСИПЛЕ СНІГ ДОРОГИ» - «Укранімафільм», на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 7 хв. 30 сек., укр. Режисер Євген Сивокінь. (відео)
СЮЖЕТ: життя немолодої самотньої людини постає в асоціативному ряді, що його навіює сніг – дитинство, війна, кохання…
«КУ…» - «Укранімафільм», на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 7 хв. 45 сек., укр. Режисер Сергій Міндлін. (відео)
СЮЖЕТ: своєрідне прочитання відомих казок. Кощій Безсмертний тут – нещасна стара людина, що вижила з-посеред усіх казкових персонажів, одначе і йому набридло вічно жити. Він мріє про смерть і досягає мети.
«КОМПРОМІКС» - «Укранімафільм», на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 5 хв. 35 сек., укр. Режисер Євген Сивокінь. (відео)
СЮЖЕТ: притча про споконвічну боротьбу добра і зла, про двобій білого і чорного кольорів в якому цього разу перемагає третій колір – сірий.
«КЛЮЧ» - «Укранімафільм», на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 13 хв., укр. Режисер Олег Педан. (відео)
СЮЖЕТ: історія про дивне місто, де будинки – годинники, а живуть в них маленькі істоти, зроблені з годинникових механізмів. Головні герої фільму – годинникар майстер і його песик, які врятували місто від біди.
«ЛІТАЧОК ЛІП» - «Укранімафільм», на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 10 хв. укр. (відео)
СЮЖЕТ: у страшну негоду в горах стався нещасний випадок і на аеродром надіслали сигнал SOS. Потрібно було врятувати маленького хлопчика. Але ніхто з великих літаків не зміг летіти. І лише маленький літачок Ліп зміг зарадити лиху.
«НІКОГО НЕМЕЄ ВДОМА» - «Укранімафільм», на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 10 хв. укр. Режисер Олег Педан . (відео)
СЮЖЕТ: майстер – тесля мешкає у картоновому будиночку, який, певно, править йому у за майстерню. Але речі в помешканні, навіть робочі інструменти, відмовляються коритися майстрові. Повстають і нівечать оселю.
«ОДНОРАЗОВА ВІЧНІСТЬ» - «Укранімафільм», на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 10 хв. укр. Режисер Михайло Іллєнко. (відео)
СЮЖЕТ: вічність для кожного з нас одноразова, як копійчаний одноразовий посуд, але саме одноразовість вічності складає її незрівняну цінність. Герої фільму оптимісти й мрійники.
«П'ЄСА ДЛЯ ТРЬОХ АКТОРІВ» - «Укранімафільм», на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 10 хв. укр. Режисер Олександр Шмигун. (відео)
СЮЖЕТ: ляльки в руках ляльковода виконують усі його бажання, та іноді починають поводитись дивним чином. Фільм про те, як іноді обставини, події й сила впливають на людей, на їхні характери.
«РІЗДВЯНА КАЗКА» - «Укранімафільм», на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 20 хв. укр. Режисер А. Трифонов. (відео)
СЮЖЕТ: за казкою українського письменника М.Черемшини «Сльоза». Напередодні Різдва сльоза бідної дівчини Марусі розтопила холодне і байдуже серце заможного газди.
«СИНЯ ШАПОЧКА» (відео)
«СІМ МАМ СЕМЕНА СИНЄБОРОДЬКА» - «Укранімафільм», на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 10 хв. укр. Режисер Л. Ткачикова. (відео)
СЮЖЕТ: герої новели – батько й син – схожі байдужим ставленням до мами. Від жінки вони хочуть тільки одного: вона має прибирати, готувати, прати…
«СВІТЛА ОСОБИСТІСТЬ» - «Укранімафільм», на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 10 хв. укр. Режисер Олег Педан. (відео)
СЮЖЕТ: лірична розповіді про кохання електричної лампочки і вимикача.
«ХОДИТЬ ГАРБУЗ ПО ГОРОДУ» - «Укранімафільм», на замовлення Міністерства культури і мистецтв України. 9хв. 18 сек., укр. Режисер Валентина Костилєва. (відео)
СЮЖЕТ: в основі фільму весела українська народна пісня про гарбуза, що шукає своїх родичів.
«ЯК У НАШОГО ОМЕЛЕЧКА…» - музичний мультфільм за мотивами української народної пісні. (відео)


Перелік художніх та хронікально-документальних фільмів(3.02.2006 отримано з Києва)

1. Ad fontеs. Повернення до джерел. Реж. М.Бурнос.
2. Аве Марія, Реж. Л.Єфіменко.
3. Атлантида. Реж.О.Павловський.
4. Алла Горська. Реж. О.Шевченко.
5. Білий метилик…Чорний метелик. Реж. І.Негреску.
6. Близькі і далекі. Реж. Г.Гурна,Л.Зайонц,М.Ткачук.
7. Батьківщина.Сергій Бондарчук.
8. Було літо. Реж. М.Медвідь.
9. Вишивальниця в сутінках. Реж. М.Сєднєв.
10. Великий лицедій. М.Ф.Яковенко. Реж. С.Ільїнська.
11. Витоки. Повість минулих літ. Реж. Л.Плахов-Модестов.
12. Володимир Щербицький. На перехресті думок і поглядів. Реж. В.Шкурін,
О.Фролов
13. Вулиця без кінця.
14. Гайдамацьким шляхом. Реж. В.Артеменко.
15. Гамлет з «heppy end-om».
16. Дарую вам свято. Реж. В.Хмельницькмй.
17. Дрібний дощ. Реж. Г.Делієв.
18. Другорядні люди. Реж. К.Муратова.
19. Друге освідчення в любові. Реж. Г.Сергієнко.
20. Десята муза в Україні. Реж. Г.Шкляревський.
21. Думки про течії. Реж. О.Фролов.
22. Залізний вовк. Реж. Н.Марченко.
23. Золота лихоманка. Реж. М.Беліков.
24. Заєць в людях. Реж. С.Гізела.
25. Засипле сніг дороги. Реж.Є.Сивокінь.
26. Зачароване коло. Реж. Р Ширман.
27. Зодчий душі людської. Реж. М.Мащенко.
28. Звичайний геній. Реж. О.Муратов.
29. Зображення. Реж.М.Сурков.
30. Знак Божої іскри. Реж. І.Недужко.
31. Іван Марчук.Голос моєї душі. Реж. О. Коваль.
32. Ключ. Реж. О.Педан.
33. Ку. Реж. С.Міндлін,М.Медведів.
34. Компроміс. Реж, Сивокінь
35. Кольори часу.
36. Катерина Білокур. Послання.
37. Любов небесна. Реж. Ю.Терещенко.
38. Літачок Ліп. Реж. Н.Марченкова.
39. Мамай. Реж. Олесь Санін.
40. На незнайомому вокзалі. Реж. В.Голендер.
41. Нікого немає дома. Реж. О.Педан.
42. Нема зерна неправди за собою. Реж. А.Карась.
43. Одноразова вічність. Реж. М.Іллєнко.
44. Пристрасть літати. Леонід Биков. Реж. М.Мамедов.
45. Проти сонця. Реж. В.Касянович.
46. Правди дорога терниста. Пам'яті В.Чорновола. Реж. П.Фаренюк.
47. П'єса для трьох акторів. Реж. О.Шмигун.
48. Пасажир з минулого століття. Реж. В.Олендер.
49. Різдвяна казка. Реж. А.Трифонов.
50. Саша Путря. Реж. М.Бурнос.
51. Скіфські Герри. Реж. Р.Плахов-Модестов.
52. Сергій Параджанов. Відвідини. Реж. А.Сирих.
53. Синя шапочка. Реж. Н.Чернишова.
54. Світла особистість. Реж. О.Педан.
55. Сім мам Семена Синєбородька. Реж. Л.Ткачикові.
56. Сьоме коліно. Реж. А.Колєв.
57. Слово. Реж. В.Прокопенко.
58. Світло у твоєму вікні. Реж. В.Єрмоленко.
59. Старі люди. Реж. В.Васянович, М.Васянович.
60. Таємниці Києво-Речерської Лаври 1.Реж. М.Ільїнсьний.
61. Таємниці Києво-Речерської Лаври 2.Реж. М.Ільїнсьний.
62. Таємниці Києво-Речерської Лаври 3.Реж. М.Ільїнсьний.
63. TERRA VERMELHA «ЧЕРВОНА ЗЕМЛЯ». Реж. С.Буковський.
64. Ти пам'ятаєш наші зустрічі. Реж. Т.Золоєв.
65. Трипільське диво.
66. У пазухах часу. Життя і творчість М.Бажана. Реж. О.Муратов.
67. Хороспів українців. Реж. Д.Богданов.
68. Ходить гарбуз по городу. Реж. В.Костилєва.
69. Чому дзвонять дзвони. Реж. М.Мамедов.
70. Чорнобиль 2001. Заповіт. Реж. Р.Сергієнко.
71. Шлях до зцілення. Сповідь. Реж. С.Шаповалові.
72. Ще як були ми козаками. У колі першім. Реж. Р.Плахов-Модестов.
73. Ще як були ми козаками. У колі другім. Реж. Р.Плахов-Модестов.
74. Як у нашого Омелечка невелика сімеєчка. Реж. Є.Сивокінь.
75. Як білий камінь з глибини криниці. Анна Ахматова. Реж. М.Мамедов.

 

Просимо звернути увагу на те, що  для перегляду чи завантаження фільму з переліку необхідно звертатися безпосередньо до власника ресурсу - Комунальне підприємство "Кіновідеопрокат" Херсонської обласної ради за адресою м. Херсон, вул. Червностуденська, 30а або за тел.: 22-54-43

5. 11.09.2018 15:31
Kvitka
А здесь можно посмотреть список украинских фильмов последних лет вплоть до 2018 года: https://oyster.com.ua/movies/ukraine
4. 21.03.2011 16:13
Редакция_IR12

Для перегляду чи завантаження фільму з переліку необхідно звертатися безпосередньо до власника ресурсу - Комунальне підприємство "Кіновідеопрокат" Херсонської обласної ради за адресою м. Херсон, вул. Червностуденська, 30а або за тел.: 22-54-43

3. 21.03.2011 12:39
Кушнір Віктор Вікторович

Где можна ета скачать!?

2. 22.03.2010 18:11
Валентин

Підкажіть де можна скачать, документальний фільм "Зачароване коло" реж. Ширман

1. 23.02.2010 13:52
Roman

Дуже корисна інформація! Правда мені не вдалося тут знайти мультфільм-музичну казку, вона, правда, задовго до 2000-го року, навіть до 1990-го.

Казка про маленького хлопчика з котом, які складають вірші та пишуть на них пісні.

Пара фраз із мультфільму:

- "В нашій країні сон охороняє закон...". - слова міліціонера.

- "Я відверто вам скажу, з ковбасою я дружу, тільки іноді буває, ... (траляля, не пам'ятаю) ... тікає". - це слова кота.

Наведений перелік фільмив починаєтсья з 2000 року, тому необхідного для Вас мультфильму в ньому не має.

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.