on-line с 20.02.06

Арт-блог

01.08.2019, 10:03

Август-2019

Пахне мелісою й медом   Вранішній чай.   Серпень неждано до тебе, -   Що ж, зустрічай.     Меду прозорі краплини...   В вервиці дні   Мов кукурузні зернини,   Злото-ясні.     Пурпур томату достиглий,   Яблучок віск,   Тихі заграви вечірні,   В темряві зблиск.     Ночі такі баклажанові,   Пісня цикад...   Астри із неба рахманного   Падають в сад.         Літо спекотне дозріло,       Осінь гряде,       Сміло вже бронзове тіло       Холоду жде. Валентина П.

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Новости региона

16.09.2019, 14:15

«Кронау-Fest»: у Високопіллі пройшов масштабний етно-фестиваль

12.09.2019, 11:57

Як Херсон святкуватиме свій День народження

11.09.2019, 11:43

У ККЗ "Ювілейний" проходить показ фільму "Заборонений"

Сад народного майстра

 

Вулиці Титова, що у Нововоронцовці, думається, скоріше імпонувала б назва Садова: за фруктові садки біля кожної оселі, за напоєне цілющими ароматами достиглих яблук повітря. Живе на ній визнаний на Херсонщині та за її межами майстер із різьблення по дереву Павло Лук'яненко. Цій професії він присвятив 30 років свого життя. Кращі роботи Павла Опанасовича виставлялися в Києві не один раз. І нині як найдорожчу реліквію зберігає майстер диплом Художнього фонду Української РСР. Ця заслужена відзнака дає йому право називатися народним майстром. Павло Лук'яненко змайстрував понад 400 сувенірів, які стали окрасою багатьох приватних осель, підприємств та організацій Херсонщини і сусідньої Дніпропетровської області, столиці України. Павло Лук'яненко вже другий рік — керівник на громадських засадах гуртка ужитково-прикладного мистецтва Нововоронцовського районного центру дитячої творчості. Постійні відвідувачі занять — учні місцевої загальноосвітньої школи № 2. Серед кращих гуртківців майстер називає Віктора Триленка, Едуарда Олійника, Руслана Бажу та інших школярів. До слова, учень цієї школи його внук Павло Запорожченко також учиться у свого дідуся майструванню по дереву. Він у цьому році вже посів призове місце на обласній виставці ужитково-прикладного мистецтва. Журі високо оцінило красиву інкрустовану поличку, яку він змайстрував, відзначивши його подякою Херсонського обласного центру дитячої творчості. А кращі роботи інших юних майстрів стали надбанням районних виставок.

Директор районного центру дитячої творчості Світлана Ковалик, високо
оцінюючи співпрацю з визнаним майстром, сказала: «До Павла Опанасовича діти тягнуться, як квіти до сонця! Цій добрій людині без педагогічної освіти доля подарувала самобутній талант, підкріплений неабиякими задатками вчителя. Промайне небагато часу, і юні гуртківці зможуть якщо не перевершити свого наставника, то хоч продовжити його благородну справу».

Знайомство з Павлом Лук'яненком з часом переросло в нестримне бажання на власні очі побачити його майстерню та фруктовий сад, створені руками самого працелюба та його . рідних. І ось це бажання здійснилося влітку. В просторих приміщеннях — заготовки різних порід деревини та інструменти, а в окремій папці — різноманітні ескізи та креслення. На видному місці — кращі роботи юних умільців, котрі залюбки приходять на заняття в гуртку. Побачене справляє якнайприємніше враження! Але яким було здивування, коли взяв до рук ескіз майбутнього іконостасу для православного храму. Виявляється, майстер упродовж багатьох років виготовляє не лише красиві Іконостаси, а й аналої для ікон та книг — все для Божого храму. Зі знанням справи виконує він і реставраційні роботи в православних церквах.

— Першим і єдиним моїм учителем багато років тому став корінний ленінградець Борис Вітушка. Його родина у роки Великої Вітчизняної війни пережила страшні блокадні місяці, а в мирні дні він своєю другою малою батьківщиною обрав південне місто Херсон, — просвітліло від приємних спогадів обличчя Павла. — Мені дуже хотілося, аби професія різьбяра по дерезу стала другою і для мого зятя Руслана Запорожченка та його сина Павлика. Руслан уже став справжнім майстром, і я дуже ним пишаюся, як і своїм старшим внуком Павликом. Радісно на душі, коли бачу творіння своїх та їхніх рук у православних Божих храмах Херсонщини та інших регіонів України. Це додає мені ще більшого бажання дарувати людям радість. Яким би не був досвідченим майстер, він усе своє життя повинен наполегливо вчитися!


Після побаченого й почутого в майстерні Павла Лук'яненка була зустріч ще з одним його рукотворним дивом — плодоносним садом. Ніби вгадуючи мої думки, господар сказав:
— Ще сім років тому на цьому місці вирощували картоплю та іншу городину, а вже кілька років щедро плодоносять яблуні, сливи, груші, абрикоси, горіхи, вишні, виноград... Коли дуже втомлююся на роботі або в голову лізуть невеселі думки, приходжу сюди. Кращого психолога і терапевта, ніж фруктовий сад, годі шукати! На ринку і уздовж траси я не торгую його дарами, а завжди радий пригостити ними всіх бажаючих. І ви скуштуйте ось це соком налите яблуко і ароматний виноград, — показав на одягнене в червонощокі плоди невисоке деревце та важкі грона винограду.

Талант майстра, як і його фруктовий сад, ще довго даруватиме людям радість. Як і неповторні в своїй красі творіння з дерева, що заворожують людську уяву. В золотих руках Павла Лук'яненка деревина оживає, перевтілюючись не лише в красиві церковні іконостаси та аналої, а й в оригінальні меблі.

 

Микола ГУРЕПКО
«Новий день». -№39(4877). -24.09.09. –стр.24

 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.