on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

14.03.2024, 23:17

Кількість ідентифікованих картин, які викрали військові РФ під час втечі з Херсона, зросла до 94 робіт

  Робота художника Михайла Шапошникова "Півонії", ...
14.03.2024, 23:13

"Кава з ароматом перемоги": херсонський театр презентував концертну програму

  Херсонський обласний музично-драматичний театр ім. М. Куліша презентував ...
14.03.2024, 23:06

У Херсоні відбувся концерт для місцевих жителів, військових та волонтерів

  9 березня 2024 року у Херсоні відбувся концерт для місцевих ...
> Організації > Шоу, масові видовища > Фестивалі Таврії > ГОГОЛЬFEST, генолічильник і пастка для зайвих

 

ГОГОЛЬFEST, генолічильник і пастка для зайвих

7 травня в Києві починається «ГОГOЛЬFEST» - єдиний в Україні Міжнародний фестиваль сучасного мистецтва. Як легко здогадатися, присвячений він буде 2ОО-річчю від дня народження генія української та світової культури М.В.Гоголя. Цей фестиваль збирає понад 200 українських художників, 12 кращих українських художніх галерей сучасного мистецтва, понад 20 театральних та музичних колективів з України, Росії, Німеччини та Угорщини. Триватиме він аж до 25 травня, тож можна спланувати життя і відвідати «Мистецький Арсенал» - музейний та культурний центр, який, за задумом нашого президента, згодом має перетворитися на український Ермітаж. В принципі, те, що відбувається у Києві, херсонцям цікаво, але головним в „ГОГОЛЬFESTi" для нас є участь наших, херсонських авторів. Центр молодіжних ініціатив „Тотем" як раз і увійшов до 12 кращих мистецьких центрів України! Отакої. У „Тотема" в Херсоні поки немає власної галереї, і роботи фотографів та художників частіше за все виставляються просто в офісі цієї організації. Раз на рік проходить фестиваль „Terra futura" (колишня "Дідцебаба").

В інший час тотемівські автори виставляють свої твори в кращих галереях України, Стас Волязловський — в Москві, всі разом — в Бельгії, Польщі, Вірменії, словом, по всьому світові, де люди хочуть бачити сучасне мистецтво по-херсонські. Для «ГОГОЛЬFESTy» „Тотем" підготував дві виставки. Їх об'єднує ідея чесного зрізу українських реалій - тут і зараз, проста рефлексія. Реальність перетворюється на цирк, який дехто називає сучасним мистецтвом, і все це схоже на Сорочинський ярмарок нового віку... На одній виставці буде показана автомат „Генолічильник", який за 50 копійок визначить у вас наявність гену національної ідентичності. Скільки можна сперечатися, чи є українці самодостатньою нацією, чи ні? Скільки можна кописатися в архівах у пошуках історичної правди - так, начебто від неї щось залежить? Чи не легше просто взяти за точку відліку генотип великого Кобзаря (канонічного українського  поета,  художника,  революціонера) та визначити наявність генів „чистого" українця в кожному реципієнті? В решті решт, людину все одно клонуватимуть - чому вже сьогодні не визначити зразок „української породи" та свою до неї причетність?


Друга виставка для « ГОГОЛЬFESTy» називається „Пастки для зайвих". Бомжі, інваліди, пенсіонери, безпритульні діти - здається, сьогодні всі вони є баластом для української держави. Якщо ні, то чому ще працюють пункти збору металобрухту, в які одні бідні люди несуть каналізаційні люки, щоб інші падали у відкриті ями? Чому безпритульні діти спокійно купують клей і сигарети, а пенсіонери вмирають у штучно створених чергах? Чи не буде більш чесним сказати: „Так, ці люди зайві. Давайте їх позбудемося!" І прийняти відповідні закони. Проект „Пастки для зайвих" є пропозицією незалежної рекламної агенції на чолі з Дмитром Антоновим по просуванню товарів, які знищують соціальні проблеми українського суспільства в їх корені.
Звісно, обидві херсонські виставки для «ГОГОЛЬFESTy» є достатньо провокативними, і це — основний принцип актуального мистецтва: спонукати думати.

Ідея „Генолічильника" належить Наталі Блок, грим збирали по всьому Херсоні (вуса зробили самі, а лисину взяли на прокат в театрі), а в ролі піддослідних фотографувалися самі тотемівці та їх друзі.

Бивни.-2008.-№54(весна)

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.