on-line с 20.02.06

Арт-блог

05.10.2020, 11:27

Октябрь-2020

Золотые капли октября Соберу в сверкающие звенья. Разреши поцеловать тебя Посреди случайного мгновенья. Я поглажу волосы твои… Стало небо пасмурным и влажным. Этот мир придуман для двоих — Остальное, в сущности, — не важно.  П.Давыдов  

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Новости региона

15.10.2020, 14:10

Гончарівка бере участь в Європейському тижні місцевої демократії

13.10.2020, 11:05

На 5 історичних пам’ятках у Херсоні з’явилися таблички з QR-кодами та шрифтом Брайля

13.10.2020, 10:45

У ботанічному саду в Херсоні розквітли тисячі хризантем (Фото)

Голій Пристані – 300 років

 

Минулими вихідними Гола Пристань святкувала 300-річчя. І саме три століття тому козаки Олешківської Січі на місці сучасного Голопристанського причалу заснували перевіз під назвою «Голий». Цьому сприяла місцевість-вода і пісок. Звідси і пішла назва міста, розташованого на лівому березі річки Конка, лівому притоці Дніпра - Гола Пристань.

Гола Пристань сьогодні - місто-курорт. У сезон на відпочинок і лікування сюди приїжджає близько п'яти тисяч чоловік. «Дикі» туристи обожнюють плавні й береги острова Білогрудого, річок Чайки й Конки. Містечко знаходиться на перетині доріг, які ведуть до морського узбережжя, і тому кількість «транзитних» туристів важко підрахувати, іноді вона сягає 100 тисяч чоловік на рік.

Багато людей приїхали цьогоріч вже по закінченню туристичного сезону, наприкінці вересня, аби стати свідком дійств, присвячених ювілею міста. В святкову програму входив концерт за участі українських зірок, караоке з Ігорем Кондратюком, відкриття ще недобудованого спортивного комплексу, виступи кінокаскадерів, а також - міжнародний футбольний матч, за перемогу у якому змагалися команди Херсонщини (Гола Пристань, Цюрупинськ, Снєгірьовка) та білоруська команда ветеранів з міста Пінськ.

«У нас есть побратимские связи с Россией, Польшей, Румынией и Приднестровьем. Сла-вянская страна Белоруссия необходима нам для налаживания связей. А ми все делаем через культуру, спорт и туризм, это три кита, которые объединяют всех нас, независимо от вероисповедания и политики», - розповів голопристанський міський голова Анатолій Негра.

Представники білоруської делегації пор свій візит не пожалкували, зустрічали на Голопристанщині їх з усією душею. За словами керівника делегації, голови організації спортивних ветеранів тренера футбольної команди міста Пінськ Валерія Кістяного, вони вміють цінувати такі гостини: «Мы много уже таких турниров играли, выезжали в Польшу, Молдову, у себя в Минске, в Барановичах играли. Ветеранские игры не преследуют цели победы, главное - это общение, встречи со старыми друзьями, приобретение новых друзей».

Непорозумінь та суперечок між білорусами та українцями не виникало, та й виникнути не могло - всі колись жили в одній державі, Радянському Союзі.
Привітати Голу Пристань з ювілеєм у складі білоруської делегації приїхали чотири бойових морських офіцери.
«У нас никогда не было разговоров, что ты украинец, а я нет. Единая наша задача - дружба народов и интернационализм», - поділився думками голова союзу ветеранів військових моряків міста Пінськ капітан першого рангу Валентин Орлов.

Голопристанчани дивувалися, як у сухопутному місті зібралося стільки моряків? А вся справа в тому, що колись Пінськ був столицею Дніпровської флотилії. Вона єдина брала участь у взятті Берліну. Після закінчення війни флотилія повернулася до Пінська, через три роки її розформували, і був утворений перший учбовий відділ воєнно-морського флоту. Тоді і виявилося, що в місті дуже багато моряків. Їх діти також навчалися на моряків, служили в морях і океанах, поверталися. Але сьогодні «морських вовків» у Пінську стає все менше: коли капітан Орлов тільки-но прийняв головування союзом, ветеранів було 410, а зараз - усього 250.
Після футбольного матчу, перше місце у якому виграли господарі, гості подякували за гостинність жителям міста-ювіляра та запросили відвідати Білорусь. Гола Пристань не змусить на себе довго чекати - мер міста запрошення прийняв і пообіцяв вже найближчим часом відвідати братів-слов'ян.

Як і все хороше, свято закінчилося. Софіти концертних майданчиків згасли, весела святкова музика стихла, арени стадіону та площі міста спорожніли. Однак по собі ювілей залишив багато хорошого: радість спілкування зі старими та новими друзями, яскраві спогади та розпочаті гарні справи.
Побажаймо місту розвитку та нових перспектив. Довгих літ тобі, Гола Пристань!

Ольга Воробйова
«Акценти». -№38(136). -30.09.09. –стр.8
 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.