on-line с 20.02.06

Арт-блог

01.08.2019, 10:03

Август-2019

Пахне мелісою й медом   Вранішній чай.   Серпень неждано до тебе, -   Що ж, зустрічай.     Меду прозорі краплини...   В вервиці дні   Мов кукурузні зернини,   Злото-ясні.     Пурпур томату достиглий,   Яблучок віск,   Тихі заграви вечірні,   В темряві зблиск.     Ночі такі баклажанові,   Пісня цикад...   Астри із неба рахманного   Падають в сад.         Літо спекотне дозріло,       Осінь гряде,       Сміло вже бронзове тіло       Холоду жде. Валентина П.

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Новости региона

16.09.2019, 14:15

«Кронау-Fest»: у Високопіллі пройшов масштабний етно-фестиваль

12.09.2019, 11:57

Як Херсон святкуватиме свій День народження

11.09.2019, 11:43

У ККЗ "Ювілейний" проходить показ фільму "Заборонений"

> Персоналии > Визуальное искусство > Моругин Валерий Михайлович > "Грані творчості" Валерія Моругіна

«Грані творчості» Валерія Моругіна

Чи знайдеться місце у музеї, серед витворів мистецтв, для звичайнісінького махрового рушника чи портьєри? Знайдеться - і для самого рушника, і для його ескізів, якщо свого часу автором орнаменту був художник Валерій Моругін. У Херсонському обласному художньому музеї імені Олексія Шовкуненка 17 жовтня відкрилася виставка під назвою "Грані творчості", яка презентує загалу твори знаного херсонського митця. Цікава ця експозиція перш за все тим, що Валерій Моругін вперше представлений не тільки як художник, але й як дизайнер (понад 30 років він працював на ХБК художником-десинатором, потім головним художником комбінату). У цей день багато що відбулося вперше. Вперше персональна виставка Валерія Моругіна відкрилася не в галереї чи виставковій залі, а саме у художньому музеї. Вперше в одній експозиції поєднали дійсно усі грані його творчості - живопис, графіку, акварель, текстиль, виробничі ескізи - загалом, 83 твори різних часів. Вперше перед поціновувачами мистецтва постали деякі роботи Валерія Моругіна з родинної колекції (також в експозиції зібрані твори з приватних колекцій і гобелен, що зберігається у художньому музеї). Загалом, це перша посмертна ретроспективна виставка Валерія Моругіна.

Цього дня багато згадували самого майстра і його ставлення до життя, говорили про любов, гордість і подяку, про небайдужість, про хвилювання (навіть директор художнього музею Аліна Доценко зізналася, що хвилюється), не забули про цілющість його картин, жалкували про долю ХБК. Окремо відзначили абсолютну естетичність і надзвичайну майстерність побудови експозиції (справа рук Лілії Вольштейн та Наталії Кольцової, хоча зазвичай робота експозиторів залишається поза увагою). Мабуть, тому відвідувачі не поспішали залишати зал. Хтось радісно впізнавав знайомий орнамент на звичайному рушнику, який є, мабуть, у кожній родині. Хтось не міг відвести погляду від чистих глибоких очей, що дивляться з картин. Хтось знову і знову дивувався майстерності, з якою художник працював із кольорами. Хтось у картинах шукав відповіді на свої потаємні питання. Хтось почував себе у самому центрі краси та гармонії. А хтось просто дивувався. І це не дивно. Євгенія Моругіна, дочка художника, розповіла, що батько завжди її дивував. Перш за все - своїм мудрим спокоєм і легким ставленням до життя, бо у наш час беззлобна людина - таки справжнє диво. А ще познайомила зі своєю найулюбленішою роботою "Благословіння художника". Вона виникла сама по собі під час роботи майстра - фарби змішувалися на палітрі, залишилося на цій самій палітрі лише дописати образ.... Після експозиції (виставка триватиме до 17 листопада) додому повернуться не всі роботи — шість із них залишаться в художньому музеї і стануть частиною його колекції. Це подарунок музею від дочки художника Євгенії Моругіної. На жаль, деякі роботи зникли, про деякі нічого не відомо. Тож і родина, і музей, і херсонський "Центр Валерія Моругіна", за підтримки якого і було організовано виставку в художньому музеї, будуть вдячні за будь-яку інформацію про місце знаходження і долю картин художника.

Лариса Жарких
«Вгору».- №43 (578).- 24.10.2013.- стр.5

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.