on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.02.2020, 09:16

Февраль 2020

Мело, мело по всей земле Во все пределы. Свеча горела на столе, Свеча горела. Как летом роем мошкара Летит на пламя, Слетались хлопья со двора К оконной раме. Метель лепила на стекле Кружки и стрелы. Свеча горела на столе, Свеча горела. На озаренный потолок Ложились тени, Скрещенья рук, скрещенья ног, Судьбы скрещенья. И падали два башмачка Со стуком на пол. И воск слезами с ночника На платье капал. И все терялось в снежной мгле Седой и белой. Свеча горела на столе, Свеча горела. На свечку дуло из угла, И жар соблазна Вздымал, как ангел, два крыла Крестообразно. Мело весь месяц в феврале, И то и дело Свеча горела на столе, Свеча горела. Борис Пастернак

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Новости региона

20.02.2020, 09:26

"Срібна голка і нить золота..."

17.02.2020, 16:00

Готуйте картини та резюме!

31.01.2020, 11:15

У полоні «Жіночого образу»

> Новости региона > Громади Херсонщини навчалися в Асканії-Нова проводити туристичні фестивалі
Все новости

21.05.2019 14:17

Громади Херсонщини навчалися в Асканії-Нова проводити туристичні фестивалі

17 травня співробітниця Регіонального інформаційного центру Гончарівки стала учасницею навчального візиту «Туризм як інструмент місцевого економічного розвитку» в рамках програми «Маршрути успіхів».

Херсонське регіональне відділення Асоціації міст України за проектом ПУЛЬС («Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні») за підтримки USAID запросило представників органів місцевого самоврядування до Асканії-Нова. Це адміністративний центр селищної об’єднаної територіальної громади, який успішно використовує свої туристичні об`єкти.

Так, до 100-річчя націоналізації всесвітньовідомого біосферного заповідника «Асканія-Нова» місцевою владою в партнерстві з Херсонською облдержадміністрацією був започаткований масштабний  фестиваль «Турист-Fest».

Секретами організації фестивалю такого рівня з учасниками навчального візиту поділився Віталій Свінціцький, голова Асканійської селищної ОТГ. Красномовний напис на дверях його кабінету – «Спочатку люди!» – одразу налаштував на відверту бесіду про туристично-рекреаційний напрямок діяльності ОТГ і наповнення внаслідок цього бюджету громади.

Треба робити самим, а не зважати на когось, не чекати…По-перше, дуже вважливо навести лад, провести інвентаризацію наявних у громаді ресурсів. Треба, щоб люди відчували свою відповідальність за свою землю, за її благоустрій, - розповів голова ОТГ.

Асканійській об`єднаній територіальній громаді всього три роки, а вона має вже багато досягнень.

Ми на місці ставка зробили велику сцену і поставили стільці для 300 глядачів. Зробили це самі – і тепер можемо проводити великі концерти, дискотеки, різні заходи. Також побудували великий стадіон, який коштує 200 тисяч гривень, половину з яких вклали місцеві підприємці.

Також в Асканійській ОТГ працює Молодіжна Рада, що займається важливим напрямком – виховним.

Ще зі школи діти повинні знати, що Україна – їхня Батьківщина, Асканія – мала Батьківщина, яку треба розвивати і працювати на її благо, - підкреслює пан Віталій.

І одразу по приїзді в Асканію-Нова видно неозброєним оком, що громада дбає про свій добробут – гарні дороги, чистота на вулицях, багато квітів. Це добре не тільки для місцевих мешканців, але й для туристів, яких місцева влада рада бачити в громаді.

Тільки б ще трассу вседержавного значення, особливо на дільниці від Чкалового до Асканії, зробили якісно і на совість, то кількість гостей в громаді збільшилася б у рази.

Ми все зробимо для того, щоб такі фестивалі, як «Турист-Fest», проходили в нас цілорічно», - наголосив Віталій Свінціцький.

Далі в ході зустрічі своїм величезним досвідом в організації перших на Херсонщині місцевих фестивалів поділився Анатолій Негра (17 років займав пост мера Голої Пристані).

У 2003 році ми в Голій Пристані зробили перший етно-фестиваль Херсонської області – «Купальські зорі». Над брендуванням проекту працювало усе місто. І одна з перших справ, що була зроблена лише за 2 місяці – це набережна міста, яка досі визиває захват як у місцевих жителів, так і у туристів, - згадує пан Анатолій.

Той самий метод – об`єднатися усім містом заради фестивального проекту – голопристанці випробували і на Кавуновому Фестивалі, і на будівництві Палацу спорту.

Гроші збирали по гривні, навіть писали листи знаменитим уродженцям нашого краю. Діти-спортсмени ходили просто по вулиці з запечатаним бутлем і прохали сусідів пожертвувати кошти на будівництво Палацу Спорту. Назбирали 1 мільйон 180 тисяч гривень! І кожний містянин знав – це його рук справа. А найбільші благодійники отримали пам`ятні таблички з власним прізвищем на будівлі Палацу.

Голопристанські фестивалі відвідувало до 40000 осіб! «Купальскі зорі» та Всеукраїнський фестиваль «Український кавун – солодке диво» стали брендовими. Тож Анатолій Негра радить громадам придумати свій бренд і започаткувати свої фестивалі, з яких ОТГ можуть отримати і добру славу, і прибуток.

Тож після цінної теоретичної частини представники громад Херсонщини вирушили дізнаватися, якими ж є практичні наслідки використання Асканійською ОТГ туризму як рушія розвитку економіки в умовах децентралізації.

 

«Турист-Fest» вразив своїм масштабом, розмаїттям представлених локацій, оригінальністю фотозон, вишуканою кулінарією, яскравими виступами дитячих та дорослих колективів і, звичайно, екскурсіями безцінною перлиною Херсонщини – заповідником Асканія-Нова. В «Турист-Fest» є своє привабливе обличчя – і воно формується саме Асканійською громадою.

5000 гостей відвідали фестиваль зі справжнім українсько-таврійським колоритом! Гадаю, що вдало проведене відкриття туристичного сезону в Асканії-Нова надихнуло й інші громади Херсонщини до створення своїх оригінальних фестивалів. Бо яскраві заходи залучать туристів до перспективної в туристичному відношенні Херсонської області і дадуть змогу ОТГ покращити свій економічний стан. А Херсонське регіональне відділення Асоціації міст України допоможе у цій благородній справі, об`єднуючи громади спільними зустрічами і проектами!

Олена Бджола
Фото Олени Нечипуренко, Тетяни Дергачової, Олени Бджоли

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.