on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Новини регіону

25.01.2025, 23:20

Пішов у вічність народний артист України Василь Чорношкур

Народного артиста України не стало у віці 78 років. Український актор ...
25.01.2025, 23:17

У Києві відкрилася виставка «Олексій Шовкуненко. Херсон – Київ»

  У Національному музеї «Київська картинна галерея» ...
23.01.2025, 23:30

Вдалось ідентифікувати роботу українського художника, викрадену з Херсонського художнього музею

На одному з кадрів сюжету окупаційних ЗМІ, знятого в окупованому Криму ...

 

Гуцульський рік

07.09.2007

Херсону пощастило, адже на IX Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії» завітав один із найдавніших театрів України, найдавніший театр Галичини - Коломийський обласний драматичний театр, колектив якого в наступному році святкуватиме 160 років зі дня заснування.

Цей театр вже вдруге приймає участь у фестивалі. В минулому році Коломийський театр дебютував із виставою «Boa constrictor» за твором Івана Франка. Спектакль був відзначений премією за режисуру Максима Голенка. Цього разу театр показав прихильникам театрального мистецтва виставу-містерію «Гуцульський рік» Гната Хоткевича (режисер-постановник заслужений артист України Дмитро Чиборак). Прем'єра постановки відбулася 19 серпня 1991 року. Це сценічне першопрочитання на українській сцені.

Сюжет вистави дуже простий: це рік життя гуцулів. Костюми, сценографія, звук трембіти, гра секторів, їхня мова - все у виставі відкриває херсонському глядачу унікальний, неповторний колорит Гуцульського краю, його традиції та красу. Образи, показані акторами на сцені, є втіленням природного бажання людини жити в злагоді з Богом, з природою, з оточенням, самим собою, мати мир та спокій у власній душі.
Особливо вражає гра актора Богдана Базилевича (Дмитро) - темпераментний, експресивний, своїми піснями та жартами він надає виставі особливого звучання. За енергетикою його можна порівняти хіба, що з херсонським актором Олександром Мельником.

Марцінко - Сергія Кримського - уособлює нестерпне бажання людини бути щасливою, потрібною, не зважати на життєві негаразди та примхи долі. Цей образ закликає цінувати життя, поважати людську гідність та дотримуватись норм християнської моралі.

Єдиним негативним персонажем у виставі є Параска (Галина Угорська). Актриса дуже тонко і влучно передає характер своєї героїні. Завжди сувора, непривітна, вона кожної хвилини ладна завести сварку чи бійку, викликає у глядачів осуд та зневагу. А смерть Параски є лише приводом порадіти за її близьких у здобутті їхнього щастя.

Вистава «Гуцульський рік» є твором етнографічним і базується на головній концепції Коломийського театру: розкривати національну своєрідність, культурну та мовну самобутність Гуцульського краю.

В час коли театри тяжіють до модерних форм, елітарних робіт, піддаються на спокусу комерціалізації театрального мистецтва, Коломийський театр повертає нас до нас самих, нашої культури, нагадуючи, що ми є українцями - нацією, котра, незважаючи на утиски та насилля, зберегла своє національне коріння. За свій патріотизм і відданість він отримав почесну нагороду «Мельпомени Таврії»: «За збереження та популяризацію національного театрального мистецтва».

До речі, Херсонському театру варто було б взяти приклад: звернутися до драматургії рідного Таврійського краю і врешті-решт згадати, чиє ім'я носить театр.

Наталя Грабовецька
"Новий формат". - 07.09.2007
 

1. 30.11.2016 21:45
роланд
добрий вечір хто у вас звук оператор

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.