on-line с 20.02.06

Арт-блог

02.10.2019, 14:32

Жовтень - 2019

Пусть пасмурный октябрь осенней дышит стужей, Пусть сеет мелкий дождь или порою град В окошки звякает, рябит и пенит лужи, Пусть сосны черные, качаяся, шумят, И даже без борьбы, покорно, незаметно, Сдает угрюмый день, больной и бесприветный, Природу грустную ночной холодной мгле,— Я одиночества не знаю на земле. Забившись на диван, сижу; воспоминанья Встают передо мной; слагаются из них В волшебном очерке чудесные созданья И люди движутся, и глубже каждый миг Я вижу души их, достоинства их мерю, И так уж наконец в присутствие их верю, Что даже кажется, их видит черный кот, Который, поместясь на стол, под образами, Подымет морду вдруг и желтыми глазами По темной комнате, мурлыча, поведет...  Аполлон Майков  

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Новости региона

08.10.2019, 10:24

Закінчився XIV Міжнародний фестиваль аматорського кіно «Кінокімерія-2019»

03.10.2019, 10:10

У «Gameplay: Фантастичні хроніки» грала херсонська молодь

03.10.2019, 09:49

Студенти училища культури пройшли «Шляхом сови»

Гуцульський рік

07.09.2007

Херсону пощастило, адже на IX Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії» завітав один із найдавніших театрів України, найдавніший театр Галичини - Коломийський обласний драматичний театр, колектив якого в наступному році святкуватиме 160 років зі дня заснування.

Цей театр вже вдруге приймає участь у фестивалі. В минулому році Коломийський театр дебютував із виставою «Boa constrictor» за твором Івана Франка. Спектакль був відзначений премією за режисуру Максима Голенка. Цього разу театр показав прихильникам театрального мистецтва виставу-містерію «Гуцульський рік» Гната Хоткевича (режисер-постановник заслужений артист України Дмитро Чиборак). Прем'єра постановки відбулася 19 серпня 1991 року. Це сценічне першопрочитання на українській сцені.

Сюжет вистави дуже простий: це рік життя гуцулів. Костюми, сценографія, звук трембіти, гра секторів, їхня мова - все у виставі відкриває херсонському глядачу унікальний, неповторний колорит Гуцульського краю, його традиції та красу. Образи, показані акторами на сцені, є втіленням природного бажання людини жити в злагоді з Богом, з природою, з оточенням, самим собою, мати мир та спокій у власній душі.
Особливо вражає гра актора Богдана Базилевича (Дмитро) - темпераментний, експресивний, своїми піснями та жартами він надає виставі особливого звучання. За енергетикою його можна порівняти хіба, що з херсонським актором Олександром Мельником.

Марцінко - Сергія Кримського - уособлює нестерпне бажання людини бути щасливою, потрібною, не зважати на життєві негаразди та примхи долі. Цей образ закликає цінувати життя, поважати людську гідність та дотримуватись норм християнської моралі.
Єдиним негативним персонажем у виставі є Параска (Галина Угорська). Актриса дуже тонко і влучно передає характер своєї героїні. Завжди сувора, непривітна, вона кожної хвилини ладна завести сварку чи бійку, викликає у глядачів осуд та зневагу. А смерть Параски є лише приводом порадіти за її близьких у здобутті їхнього щастя.
Вистава «Гуцульський рік» є твором етнографічним і базується на головній концепції Коломийського театру: розкривати національну своєрідність, культурну та мовну самобутність Гуцульського краю.

В час коли театри тяжіють до модерних форм, елітарних робіт, піддаються на спокусу комерціалізації театрального мистецтва, Коломийський театр повертає нас до нас самих, нашої культури, нагадуючи, що ми є українцями - нацією, котра, незважаючи на утиски та насилля, зберегла своє національне коріння. За свій патріотизм і відданість він отримав почесну нагороду «Мельпомени Таврії»: «За збереження та популяризацію національного театрального мистецтва».

До речі, Херсонському театру варто було б взяти приклад: звернутися до драматургії рідного Таврійського краю і врешті-решт згадати, чиє ім'я носить театр.

Наталя Грабовецька
"Новий формат". - 07.09.2007

 

1. 30.11.2016 21:45
роланд
добрий вечір хто у вас звук оператор

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.