on-line с 20.02.06

Арт-блог

04.05.2020, 10:16

Май - 2020

Май Ночь нас одарила первым теплым ливнем, Он унес последний холод с мраком зимним, Вся земля покрылась пестрыми коврами, Бархатной травою, яркими цветами. Белая береза распахнула почки: Не стоять же голой в майские денечки! Босиком помчались мы под ветром мая. Растянись на солнце, грейся, загорая! Муса Джалиль

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новости региона

04.06.2020, 14:15

Херсонців запрошують взяти участь у кінодискусіях про права людини

03.06.2020, 10:30

Гончарівка візьме участь у міжнародному творчому проекті

02.06.2020, 09:56

Знайомство з херсонським туризмом

> Туризм, отдых, развлечения > Туризм в Таврии > Херсонщина очима туристів

Херсонщина очима туристів
 

В Кузьминках їх гостинно, радо привітали, запросили до хати як дорогих гостей. То чого ж на душі лишився неприємний осад?
20 років тому СРСР вперше відвідав президент Французької Республіки Франсуа Міттеран. І ось якими словами він підсумував візит: «Як добре росіянам: вони навіть не уявляють, як погано живуть». Ці слова пригадуєш, коли перетинаєш підземний перехід на Одеській площі у Херсоні. Такого гадючника, такого переходу, перетвореного в нужник, мабуть, ніде немає. А ще згадуються слова нашого мера Володимира Сальдо, які він промовив після польоту на повітряній кулі: «Місто наше прекрасне, чудово сплановане, от... тільки псують вигляд базари і невідремонтовані дахи». І все? Спустімося на грішну землю...

У річпорт прибув чотирьохпалубний красень – теплохід «Маршал Кошевой», збудований у Німеччині і названий на честь двічі Героя Радянського Союзу, командувача групи радянських військ у Німеччині. Теплохід доставив майже триста туристів з Росії, Німеччини, Франції, Швеції, Норвегії, Данії, Фінляндії, США.У річпорту їх розмістили на трьох теплоходах і відправили на прогулянку по Дніпру та його протоках. Добре, що організатори круїзу не влаштували прогулянку по місту, яке зараз переповнене жебраками, безпритульними дітьми і бомжами, місцевими і приїжджими...

А трьохгодинна прогулянка вдалася. Такої краси туристи ще не бачили. Зелені береги з дачами милували зір (туристи ж не знають, що нині кожна п’ята дача недоглянута і заросла по самісінький дах бур’янами). Особливо вразила їх краса Пудової протоки і причал Кузьминки на острові Білогрудому. Дніпро є Дніпро, особливо пониззя. Це земля, поцілована Богом. Автор цих рядків бачив багато річок – від Рейну до Волги. Але як на мене, красивішого ніж Славутич у цілім світі немає.

Німкеня, фрау Ельза, яка весь вік прожила в Румунії, на Дунаї, в захопленні від знайомства з Дніпром і «аборигенами», які живуть на його берегах. Вона сказала, що й наступного року здійснить круїз по Дніпру, і дітей та онуків запросить з собою.
А от герр Альфред з дружиною Марією уже втретє здійснює подорож по Дніпру і Чорному морі. Він виявився етнічним німцем, яких інколи ще називають фольксдойчами. До розвалу Радянського Союзу хазяйнував під Алматою. Хазяйнував міцно, по-німецьки. Мав двоповерховий будинок з підвалом і підземним гаражем, невелику ферму корів, свинарник, пташник, власний ставок та багато іншого рухомого і нерухомого майна. І все довелося покинути.

А Херсон він полюбив давно – коли їздив до брата гостювати. Брат працював на напівпровідниковому заводі. Він не так давно помер...
Альфреда дивують такі питання. По-перше, в порту він вгледів, які вантажили ліс на турецький пароплав.

- Невже в степах тайга виросла? – іронічно питав мене. Я виправдовувався, мовляв це перевалка, з Карпат ліс. Але він знав точно, що у нас нищать Гілею.

По-друге, чому у нас так зневажливо ставляться до пенсіонерів, які так важко працювали, а труд їх адекватно не оцінений і молодь дивиться на них як на відпрацьований матеріал, що заважає їй жити? І третє. Коли ми врешті-решт полюбимо природу, а не навколишнє середовище? Смітники на берегах Дніпра і його проток – це нонсенс. Колись же повинен змінитися наш менталітет?.. Чи ні?

- Я, можна сказати, добре знаю українців, – продовжив він бесіду. – І коли приїжджаю сюди, почуваюся краще, ніж удома. А вас я полюбив щиро, і мені гірко чути, як іноді дехто зневажливо говорить про вашу державу. Це принизливо. Правда, ваша нація ще трохи пригнічена, але вона така багата, така людяна і гостинна! В Німеччині так запросто, як в Кузьминках, не посидиш з людьми. А з українцями можна, як мужики з мужиками посидіти, випити горілки, пива, юшку чи шашлик зробити. У фатерлянді ж люди можуть тобі посміхатися, можуть усе добре й акуратно робити, але душу тобі не розкриють, як слов’яни...

Маршрут Херсон–Кузьминки – це ноу-хау в зеленому туризмі, або як його ще називають – екотуризмі.

- Цей маршрут ми експлуатуємо разом з судноплавною коаліцією «Світові лінії». І задоволені спільною роботою, – говорить заступник начальника Херсонського річпорту Микола Філін. – Цей маршрут трохи пом’якшує ситуацію з перевезенням пільговиків. Тут ми «горимо» і «горіти» будемо, бо пальне щодня дорожчає, а коли мерія покриє наші збит-ки – невідомо.

Маршрут Херсон–Кузьминки не тільки туристи хвалять. І не тільки сьогодні, а це було й вчора і буде завтра. Бо люди в Кузьминках не мають постійних джерел прибутків, і туристи хоч трохи скрасять їхню бідність.
А як взагалі з туризмом в області? Кожного року розвиток туризму і курортів губернатори називають одним з чотирьох напрямків зміцнення економіки області. В багатьох країнах 70–80, а то і більше відсотків надходжень до бюджету дає саме туризм і курорти. І сліпому видно, що на Херсонщині в цих галузях ще непочатий край роботи. Хвацько, енергійно бралися за цю справу Анатолій Касьяненко, інші губернатори і мери, але віз там і нині. Всі вони виявилися тимчасовими правителями. При облдержадміністрації створено відділ з питань курортів, мінеральних ресурсів та туризму.

Тимчасово (вже п’ятий місяць) виконуючий обов’язки начальника відділу Дмитро Ганченко обурюється ставленням керівництва області до відділу. Його футболять з одного приміщення в інше, і зараз кабінет тимчасово виконуючого обов’язки знаходиться в обласному управлінні культури. Про який розвиток курортів, мінресурсів і туризму можна говорити, коли у відділі залишився один працівник і той «в підвішеному» стані? Як бачимо, держава в особі керівництва облдержадміністрації, вмила руки і пустила архіважливу справу на самоплив. А займаються туризмом (і слава богу) з великим ентузіазмом і можна сказати деяким фанатизмом громадські організації – такі як Херсонське обласне відділення Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму (голова правління Олена Башмакова), Херсонська обласна кредитна спілка «Громада» (голова правління Лариса Полозова) та інші. У порту ще 20 років тому було тісно, ніде й розвернутися малим і великим пароплавам. А в Скадовськ і Лазурне щодня було чимало авіарейсів з відпочиваючими. Може, ще доживемо до розвитку Херсона й області? Доживемо. Не ми, так діти, онуки, правнуки.

"Гривна".- № 37(557).- 8.09.2005

http://www.grivna.kherson.ua/arhiv/text.php?id=12553

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.