on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.02.2020, 09:16

Февраль 2020

Мело, мело по всей земле Во все пределы. Свеча горела на столе, Свеча горела. Как летом роем мошкара Летит на пламя, Слетались хлопья со двора К оконной раме. Метель лепила на стекле Кружки и стрелы. Свеча горела на столе, Свеча горела. На озаренный потолок Ложились тени, Скрещенья рук, скрещенья ног, Судьбы скрещенья. И падали два башмачка Со стуком на пол. И воск слезами с ночника На платье капал. И все терялось в снежной мгле Седой и белой. Свеча горела на столе, Свеча горела. На свечку дуло из угла, И жар соблазна Вздымал, как ангел, два крыла Крестообразно. Мело весь месяц в феврале, И то и дело Свеча горела на столе, Свеча горела. Борис Пастернак

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Новости региона

25.02.2020, 11:45

День пам`яті Героїв Революції Гідності в Херсонському училищі культури

24.02.2020, 15:51

Як педагоги мистецьких шкіл Херсонщини кваліфікацію підвищували

20.02.2020, 09:26

"Срібна голка і нить золота..."

 

Херсонські колядки звучали у Львові

Автентичні колядки Херсонщини прозвучать у Західній Україні. До Львова, а потім Тернополя відбув фольк-гурт «Свічадо». Знаний не лише в нашому регіоні колектив Херсонського училища культури запросили виступити в одному з найбільших храмів міста Лева, також вони стали учасниками колядної ходи в Тернополі. Виконує студентський колектив як старовинні пісні зимового циклу, зібрані у населених пунктах Півдня, які не звучать більше ніде, так і загальноприйняті колядки, що асимілювалися в кожному регіоні України. Є в училищі культури вже давня традиція – у новорічні свята нести у світ щедрівку. Колектив колядує вже 20 років.

- А починалося з того, що хтось нас якось запросив, а кудись ми самі прийшли. З часом вже мої студенти, випускники створили свої творчі колективи в районах Херсонщини, і колядки звучать від Олешок до Великої Лепетихи, - розповідає засновник фольк-гурту «Свічадо», директор Херсонського училища культури, заслужений працівник культури України Микола Варгун, котрий сам родом із Західної України.

Колядувати студенти починають з 19 грудня. В училищі культури навіть проект такий є - «Від Святого Миколая до святого Водохреща». Участь у ньому беруть не менше півсотні студентів. Сам же фольк-гурт «Свічадо» налічує 15 артистів. Колядувальники виступають у лікарнях, інтернатах, розважальних закладах. Поряд з ними завжди творчий наставник. Микола Варгун не приховує: всюди дуже радо приймають голосистих артистів у яскравих народних костюмах, котрі співають незаслужено забуті пісні. Особливо дивуються відвідувачі херсонських ресторанів.

- З кожним роком нас сприймають все краще і краще. Деякі навіть зізнаються, що наче в Західній Україні побували і аж ніяк не очікували побачити таке колядування в Херсоні, - розповів Михайло Варгун.

На Різдво колядники виступили в п’ятьох херсонських храмах. У кожному парафіяни дякували за атмосферу свята, а настоятелі - за відродження духовних традицій, адже раніше на зимові християнські свята колядники у церкві були нормою. Закінчать свій новорічний цикл у «Свічадо» великим концертом на Водохреще під назвою «А в нас коляда». Його творча молодь училища культури дає разом зі студентами Херсонського музичного училища.

Марина Савченко
«Новий день».- №3 (5412).- 15.01.2020.- стр.20

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.