on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Новини регіону

15.06.2024, 10:47

Жителька Херсонщини написала книгу про життя в російській окупації

  Жителька Білозерки Херсонської області Ангеліна ...
15.06.2024, 10:45

Херсонський театр онлайн. Доступні до перегляду вже три відеовистави

  В онлайн-театрі Dramox уже доступні відеоверсії трьох вистав Херсонського ...
15.06.2024, 10:37

Херсонка відновила роботу книгарні в Івано-Франківську

  Представники Херсонського державного університету долучилися ...
> Організації > Театр > Херсонський академічний обласний театр ляльок

Херсонський академічний обласний театр ляльок

Херсонський академічний обласний театр ляльок  - м.Херсон, вул. 40 років Жовтня 8, тел.0552 26-51-57
Офіційний сайт teatr-kukol.ks.ua
Зсилка на відео - http://vk.com/video-16915955_152254084                                                 

АФІША

Діючий репертуар Херсонського обласного театру ляльок

Херсонський Академічний обласний театр ляльок значно впливає на духовне відродження і зростання національної свідомості та культури Херсонщини. Розпочавши свою роботу 15 грудня 1971 року театр працює вже 39-ий театральний сезон. Маючи в основі трупи акторів, які закінчили Харківський Державний Університет мистецтв ім. І.П.Котляревського та Дніпропетровський театральний коледж, спрямованість театру можна визначити як постійний творчий пошук. Це стосується як репертуару театру, так і стилістики створення вистав. Багато разів режисура зверталась до першопрочитання драматургічного матеріалу. В 1989 році вперше в країні здійснена постановка за п'єсою Ю.Чорі "Веселка над озером". У 1991 р. театр замовив та зробив вдалу постановку п'єси київського драматурга та мистецтвознавця О.Клековкіна - "Куди пішли запорожці або Райські острови". У 1994 р. театр бере до постановки складний матеріал діяльності "Обереутів" початку XX століття - Д.Хармс "Цирк Шардам". Вистави театру охоплюють глядача різної вікової категорії. У 1992 році керівництвом театру та адміністрацією області започатковано Міжнародний фестиваль театрів ляльок поріднених міст, «Кришталеві вітрила».

З 1995 по 1998 рік театр працює над спільним творчим проектом з англійською кампанією «Трестл театр компані» Оригінальний сценарій та вистава «Віра жебраків», за живописними творами художника П.Брейгеля (старшого) було створено і показано в театральному турне по містах Англії та України у 1998 році. З 2000 року театр плідно співпрацює з факультетом культури і мистецтва Херсонського Державного Університету. За ці роки створено драматичні вистави для юнацтва: «Клітка» Л.Корсунського; «Діоген» М.Константинова та О.Рацера; «Ніч на полонині» О.Олеся, та інші. Театром постійно ведеться робота з пошуку та втіленню нових творчих форм. У різні періоди історії в трупі працювали видатні актори українського лялькового театру: Заслужені артисти України: Т. Варжало, Н. Бучма, Т. Шумаріна; О. Гоноболін; заслужений діяч мистецтв України В. Карпенко та інші. З 1988 року театр очолює талановитий режисер — Народний артист України, доцент кафедри культурології ХДУ. Б.Чуприна, який вивів театр на високий творчий рівень, виховав плеяду талановитих майстрів сцени. Особливого творчого піднесення колектив театру набув за останні 10 років.

Театр став осередком української театральної культури Херсонського краю, стверджуючи загальнолюдські гуманістичні ідеали на кращих зразках вітчизняної та світової класичної і сучасної драматургічної спадщини. В репертуарі театру чільне місце посідає українська та світова класика: «Героїчні пригоди Котигорошка» Б.Чуприна, "Куди пішли запорожці або Райські острови" О.Клековкін, «Русалонька» Г.Х.Андерсен, "Маленький принц" А.де Сент Екзюпері, "Легенда про отамана Сірка" Б. Чуприни, "Лісова пісня" Л. Українки та інші. Звертаючись до світової драматургії, театр обирає до репертуару твори різних стилів та напрямків, які спроможні виховати у глядачів художній смак. З кожною новою виставою театр ставить перед собою все складніші творчі завдання, що є запорукою постійного зростання творчого рівня трупи. Вистава "Легенда про отамана Сірка", яка створена за легендами та піснями України у 2010 році отримала почесні дипломи на двох престижних фестивалях країни: "Мельпомена Таврії – 2010" (Оригінальне прочитання національного фольклору засобами театру ляльок); "Інтерлялька – 2010" (Оригінале вирішення національної теми). У цьому ж році театр отримав гранд Міністерства культури і туризму України на проведення гастролей по регіонах західної України, які відбулися на високому творчому та організаційному рівні, про що свідчать публікації в пресі та сюжети на центральних телеканалах країни.

За останні роки помітно зросла сценографічна культура театру. Цьому сприяли роботи головного художника театру, Заслуженого художника України О. Гоноболіної, а також художників-постановників: Г. Рябінчука та О. Шевченко. Вистави: "Лускунчик" - Е. Гофмана; "Аліса в Чудосвітті" - Л.Керролла; "Карлик Ніс" -В. Гауфа, яскраве тому підтвердження. У підготовці музичних вистав постійно беруть участь провідні музиканти міста, під керівництвом завідувача музичною частиною театру, Заслуженого артиста України О. Гоноболіна. Традицією театру стало запрошення провідних театрознавців Києва на перегляд та відкриті рецензії прем'єрних вистав. Вимогливими рецензентами і гостями театру стали: доктор мистецтвознавства О.Клековкін, кандидати мистецтвознавства - Р.Коломіець, В.Неволов, театральні критики С. Васильєв, Б. Куріцин, Т. Моцар та багато інших. Діяльність театру висвітлюється в значних мистецьких та наукових виданнях країни: науковий вісник "Художня культура. Актуальні проблеми" інституту проблем сучасного мистецтва Академії мистецтв України (третій випуск); "Література, театр, суспільство" наукова збірка за редакцією професора О. Мішукова; журнал "Український театр" та інші.

Об'єктивний аналіз роботи театру високопрофесійними фахівцями сприяє його подальшому творчому розвитку, а також дає змогу визначити місце Херсонського театру ляльок у загальному театральному процесі України. Колектив театру та окремих працівників неодноразово нагороджували Почесними грамотами Міністерства культури і туризму України. Заслужена артистка України Т. Шумаріна, за плідну і багаторічну роботу в галузі мистецтва нагороджена орденом "Княгині Ольги Ш ступеня. У 2011р. Почесне звання Заслужена артистка України отримала провідна актриса театру О. Салміна.

За останні роки театр став учасником та лауреатом багатьох міжнародних фестивалів театрів ляльок:

 • Міжнародний фестиваль театрів ляльок м. Варна 1990 р.
 • Міжнародний фестиваль театрів ляльок поріднених міст "Кришталеві вітрила" - 1992 р.
 • Міжнародний фестиваль театрів ляльок поріднених міст "Кришталеві вітрила" у м. Залаегерсег (Угорщина). - 1993 р.
 • Державний огляд "Кращі прем'єри сезону" м. Київ - 1994 р.
 • Міжнародний фестиваль "Інтерлялька" м. Ужгород - 1994 р.
 • Міжнародний фестиваль театрів ляльок у м. Брайтоні (Великобританія) -1996 р.
 • Утворення театром спільного проекту "Віра жебраків" або "Блажений світ Брегеля" (Великобританія) - 1998 р.
 • Міжнародний фестиваль театрів ляльок "Золотий Телесик" м.Львів - 1999 р.
 • Участь у Всеукраїнському фестивалі майстрів мистецтв та народної творчості "Барви таврійського краю" м. Київ 2001 р
 • Участь у 10-му ювілейному фестивалі „ Слав'янський базар" м.Вітебськ. (Білорусь). 2001 р. .
 • Міжнародний фестиваль "Інтерлялька" м. Ужгород -2002р.
 • Гастрольний тур по містах Франції. 2002р.
 • Міжнародний фестиваль театральної творчості Д.М.Ц. „Артек". 2003р.
 • Міжнародний фестиваль "Інтерлялька" м. Ужгород -2004р.
 • Участь у першому фестивалі Української народної казки „Чарівні обрії„ Д.М.Ц. „Артек". 2005р.
 • Міжнародний міні-фестиваль театрів ляльок «Лялькове рандеву в Чернігові - 2005» 2005р.
 • Міжнародний фестиваль "Мельпомена Таврії" Херсон 2007р.
 • Міжнародний фестиваль "Мельпомена Таврії" Херсон 2008р.
 • Міжнародний фестиваль "Мельпомена Таврії" Херсон 2009р.
 • Міжнародний фестиваль "Мельпомена Таврії" Херсон 2010р.
 • Міжнародний фестиваль театрів ляльок «Інтерлялька» 2010р.
 • Всеукраїнський фестиваль театрів ляльок «Лялькова веселка» 2012р.

Керівництво театру приділяє велику увагу вихованню глядача. Розроблено довготривалу програму пропаганди українського театрального мистецтва серед школярів молодшого, середнього та дорослого віку. Налагоджені постійні творчі зв'язки з середніми та вищими навчальними закладами Херсонщини. Численні відгуки в міських, обласних та Всеукраїнських засобах масової інформації — свідчення зацікавленості та уваги до творчої діяльності театру. Багато років керує театром Заслужений працівник культури України В.О. Морозов. Організаторські здібності директора допомогли відродити чудову будівлю театру, започаткувати багато цікавих проектів, підняли громадський авторитет театру в області та Україні.

Художні досягнення театру підкріплюються виробничими показниками. За 10 років (2002-2012) театр показав 5751 вистава які подивилися 681,3 тис. глядачів. За цей період за межами міста Херсону було показано 1525 вистав, які переглянули 185,4 тисяч глядачів. Середній показник завантаженості глядацької зали становить 60 відсотків. Творчо-виробничі показники роботи театру з року в рік стабільно зростають. У творчих задумах Херсонського обласного театру ляльок багато цікавих проектів, які під силу по справді творчому та талановитому колективу. Херсонський театр ляльок є одним з провідних театрів України. У вересні 2012 року на всеукраїнському фестивалі «Лялькова веселка» м. Запоріжжя, театр отримав два дипломи першого ступеню «краща вистава фестивалю» за виставу «Легенда про отамана Сірка».

Зсилки по темі:

Государственный Академический Центральный театр кукол имени С.В.Образцова

"Волшебная лампа" - Московський театр дитячої книги 

 

 

 

 

Галереї


Репертуар

Коллектив театра

Як знайти (карта-схема)

Ювілей театру ляльок - 40 років

Новини


Статті

10.11.2011 До сорокаріччя - без головного подарунка
05.10.2011 Лялькарській світ душі майстра
07.09.2011 Херсонські лялькарі
13.07.2011 Тамара Шумаріна - «хрещена мати» Херсонської ляльки
27.01.2011 Театр відроджує класику
23.12.2010 Борис Чуприна: «Я і сьогодні вірю в казки»
16.12.2010 Казка для малечі
28.10.2010 Театр - не відображає дзеркало, а збільшує скло ...
27.10.2010 І тут прийшов легендарний Сірко!
22.10.2010 Семінар для «хранителів» дитинства
21.10.2010 Театр ляльок чекає на дорослих глядачів
30.04.2010 «Hand made», або речі своїми руками
30.04.2010 Студенти поділилися світлом
27.04.2010 Студенти ХДУ влаштували дітям свято
27.08.2009 Ольга Шаламова: честная работа
28.05.2009 Герої казок квапляться в «глибинку»
30.04.2009 "День любові і добра"
21.04.2009 Улюблений театр дітвори
26.02.2009 У театрі ляльок - свято
17.02.2009 Не дитячі проблеми лялькового театру
09.02.2009 Театр ляльок скоро відкриється знов
03.10.2008 Диво лялькового світу
28.03.2008 27 марта – международный день театра
28.03.2008 Сказка обязательно состоится!
20.03.2008 Куклы так похожи на людей...
28.02.2008 Королева кукол Тамила Максименко
26.10.2007 Театр кукол открыл новый сезон
24.05.2007 Театралізована вистава
11.05.2007 Конкурс детского рисунка «Мы рисуем мир».
19.04.2007 Верните деньги за билет
08.02.2007 Чтобы помнили
14.12.2006 «Я завжди почувалася актрисою»
08.12.2006 «Якщо глядач плаче або сміється - робота зроблена на совість»
27.10.2006 Театр, в котором даже сторож – Станиславский
26.10.2006 Преданность детству
12.05.2006 Актеры из папье-маше
10.11.2005 Дом, в котором живут куклы
18.12.2003 В театре кукол будет тепло
20.11.2003 Пісні папуг на всі голоси
01.01.2000 До співпраці в Лондоні
04.06.1998 Світ у руках ляльок
2. 02.03.2022 23:23
Rachael Savage
This is a message for Boris Chupryna I have messaged you on Facebook and through Vamos Theatre but wanted to contact you more privately. I am watching the BBC news and they say that they are not sure or not if Kherson has been taken over by the Russians. The world can not believe how Russia has not been able to take over the whole of Ukraine easily. The Russian soldiers do not seem to know WHY they are fighting- they do not have the strength or moral like the people of Ukraine. The world is full of respect and admiration for the people of Ukraine. I am sending all my love and strength and hope you for Boris. Love from Rachael from our Trestle Theatre days.
1. 01.04.2012 20:47
Андрей

Да, театр кукол очень интересен для детей. Хотя в Киеве некоторые куклы еще со дня основания театра выступают, прям музей для взрослых и ))

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.