on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.02.2020, 09:16

Февраль 2020

Мело, мело по всей земле Во все пределы. Свеча горела на столе, Свеча горела. Как летом роем мошкара Летит на пламя, Слетались хлопья со двора К оконной раме. Метель лепила на стекле Кружки и стрелы. Свеча горела на столе, Свеча горела. На озаренный потолок Ложились тени, Скрещенья рук, скрещенья ног, Судьбы скрещенья. И падали два башмачка Со стуком на пол. И воск слезами с ночника На платье капал. И все терялось в снежной мгле Седой и белой. Свеча горела на столе, Свеча горела. На свечку дуло из угла, И жар соблазна Вздымал, как ангел, два крыла Крестообразно. Мело весь месяц в феврале, И то и дело Свеча горела на столе, Свеча горела. Борис Пастернак

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Новости региона

25.02.2020, 11:45

День пам`яті Героїв Революції Гідності в Херсонському училищі культури

24.02.2020, 15:51

Як педагоги мистецьких шкіл Херсонщини кваліфікацію підвищували

20.02.2020, 09:26

"Срібна голка і нить золота..."

Херсонське "Мертве" море

На узбережжі Сиваської затоки, біля села Григорівка Чаплинського району відкрився оздоровчо-лікувальний сезон.

Для тих, хто не знає, Сиваш - це дуже мілка та солона затока Азовського моря. Таке собі складне переплетіння суши та води, своєрідний земноводний лабіринт, що утворює велику кількість таємничих заток, півостровів та островів.

Ця затока взагалі оповита різноманітними легендами. Одну з таких історій нам розповіли місцеві жителі. Нібито 1969 року на Сиваш упав літак. Коли його діставали, утворилася яма, в якій згодом з’явилась вода. Через деякий час люди помітили її дивні властивості: рожевий колір та насиченість різними солями і мінералами, через що зануритися у ці води просто неможливо: тіло постійно тримається на поверхні. Диво-озеро викликало багато запитань, привертало увагу зацікавлених туристів. Та дослідити його властивості на науковому та медичному рівнях ніхто не брався.

Зміни почалися шість років тому. Тоді Володимиру Віговському, мешканцю Полтави, поставили страшний діагноз і пророкували коротке життя. Він говорить, що звертався до висококваліфікованих лікарів України та Росії, застосовував методи нетрадиційної медицини. Та і вони не змогли поставити його на ноги. Родичі привезли його до затоки Сиваш. Як зізнається сам Володимир, після того він жодного разу не захворів. От і вирішив взятися за цю справу. Та перед тим треба було отримати цілу низку документів. Зокрема - дозвіл на користування надрами, висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи тощо.

Сертифікати, отримані в МОЗ України, засвідчили, що грязі затоки Сиваш мають лікувальні властивості, адже насичені мінералами, кислотами, вуглеводами, азотистими речовинами, солями. Вони складаються з часток гіпсу і залишків тваринного та рослинного походження, тому мають високу проникаючу властивість, сприяють швидкому всмоктуванню у кров різних іонів, у результаті чого активізується робота майже всіх внутрішніх органів.

Однак, як розповів нам депутат Чаплинської районної ради Георгій Столбуненко, ідея розвитку зеленого туризму біля затоки Сиваш спочатку не знайшла підтримки. У мешканців району та чиновників викликала лише скепсис. І тільки на останній сесії сільради депутати підтримали цю ідею.

За словами Григорівського сільського голови Сергія Кліщевського, кошти на розвиток зеленого туризму у бюджетах села та району поки не передбачені. А тому всі семінари та дослідження проводили за рахунок спонсорів. Чиновники лише виконували функції організаторів.

Та нещодавно спеціальна комісія при Чаплинський райдержадміністрації прийняла рішення виділити Григорівському комунальному підприємству у постійне користування 1 гектар землі біля затоки Сиваш. Це дасть підстави створювати додаткові програми, на реалізацію яких виділятимуть бюджетні кошти. А поки відповідні рішення та дозволи у процесі оформлення.

На думку народних обранців, розвиток зеленого туризму принесе Чаплинському району тільки користь. Уже зараз кілька родин, що живуть біля затоки Сиваш, мають з цього стабільний заробіток. Вони забезпечують відпочиваючих житлом та харчуванням, за що і мають копійку.

Поки у районі не фіксують, скільки людей відвідали Сиваш, адже здебільшого відпочивати сюди приїздять «дикуни», тобто неорганізовані відпочивальники. Та за словами Сергія Кліщевського, цього сезону вже близько 20 садиб села Григорівки приймають відпочиваючих.

У планах чиновників і бізнесменів розвивати тут необхідну для нормального відпочинку інфраструктуру. Проте первинний вигляд цієї території вони обіцяють зберегти. Пансіонати будуватимуть на території Григорівки. Це також забезпечить місцевих жителів робочими місцями.

Ірина Іванець
Херсон маркет.- 16.07.2009

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.