on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

15.04.2024, 23:51

Серія картин еротичного жанру. У Херсоні художниця презентувала виставку "Гола правда"

  Херсонська художниця Оксана Оснач презентувала у місті виставку ...
13.04.2024, 11:07

Обстріляний, але живий: Херсонський театр привіз до Чернігова зворушливу виставу

Днями у Чернігові побував Херсонський академічний театр імені Миколи ...
13.04.2024, 11:04

У Херсонській громаді не закрили жодного закладу культури - МВА

  У Херсонській громаді не закрито жодного закладу культури ...

Зберігають традиції

Той, хто шанує своє минуле, ніколи не знатиме негараздів майбутнього. Так вважають сучасні мешканці Новотроїцького району. Історія землі, на якій вони живуть, для них не менш значуща, ніж історія особистого коріння. Свідченням тому є створений руками дорослих і дітей історичний музей на базі районної гімназії. Свого часу зібраний, як по намистинці, він став віддзеркаленням життя різних поколінь населення, осередком місцевої культури та архівом добрих справ почесних земляків.

Відвідувачів музею на порозі завжди гостинно зустрічає його директор, історик за фахом, Раїса Осипенко. Вчителька по-справжньому любить рідний край, цьому вчить і школярів. Не дивно, що її чудові розповіді про маленьку батьківщину цікаво слухати годинами.
— Ми не є спадкоємцями якогось іншого музею. Усе, що відкривається оку гостей, збирали наші учні і педагогічний колектив; певні експонати передавали представники громадськості. Та попри невеликий вік (музей відкрито у жовтні 2007 року. — Прим, ред.), вже можемо похвалитися унікальними речами, — розповідає директор. — Наприклад, бронзовими вістрями скіфських стріл: наприкінці XX століття на території району велися археологічні розкопки, разом з вістрями було знайдено фрагменти кольчуги та інші раритети, які є доказом того, що наш край був заселений ще у давні часи. Новоствореному музею школи знахідки охоче передав місцевий краєзнавець Віктор Тимошенко.

Одне з чільних місць в музеї відведено експозиції, що відображає історію заселення краю. У XIX столітті він славився Свято-Троїцькою церквою, калатання дзвіниць якої розносилося навкруги у різні села. Аби про пам'ятку архітектури та духовної культури пращурів мали уявлення сучасні діти, храм було відтворено на макеті.
А ще тут працюють над створенням експозиції, присвяченій кримсько-татарському народу. Адже Новотроїцьке засноване на місці колишнього татарського аулу, що мав назву Сарабулат.
Перші письмові згадки про це поселення датуються 1816 роком. У1860—61 роках, з переміщенням частини татар до Приазов'я та Туреччини, царський уряд прийняв рішення про освоєння цих земель селянами. Так сюди прибули люди з Чернігівської губернії та ЗО родин з села Агаймани Мелітопольського повіту. З 1863 року населений пункт став центром Дніпровського повіту.

— Напередодні Першої світової війни наше Новотроїцьке було вже великим селом, де проживало понад три тисячі чоловік. А з 1923 року стало центром району. До його складу увійшли Громівська, Новотроїцька та Павлівська волості, — продовжує розповідь Раїса Осипенко.
Знаряддя праці, якими користувалися перші поселенці, зразки старовинної вишивки, Усе, що б не робилося учнями, педагогічним колективом гімназії для цього музею, має одну головну мету — патріотично впливати на підростаюче покоління. Нещодавно на конкурсі музей гімназії було визнано найкращим у районі. У навчальному закладі вважають це прекрасним свідченням того, що новостворена установа обрала вірний курс свого розвитку.

Марія ФОКІНА.
Новий день.-21.08.2008
 

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.