on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

07.12.2023, 15:45

"Буде тобі, враже, так, як відьма скаже". Херсонський театр презентував нову моновиставу

  2 грудня 2023 року в арт хабі в укритті відбулась прем'єра ...
06.12.2023, 13:33

Окупанти викрали з Херсонського музею ліногравюру з Кобзарем

  У Херсонському художньому музеї ідентифікували ще один викрадений ...
06.12.2023, 13:14

Чумацька ікона на рибі. Виставка херсонської художниці в Одесі

  Четвертим містом, де оселилася виставка живопису Оксани Оснач ...

 

Відродити вівчарство в області пообіцяв Юрій Мельник (міністр АПК) на засіданні Вченої ради, яке відбулося 4 листопада в Інституті тваринництва степових районів "Асканія-Нова". Захід був присвячений 75-річчю Інституту та включав урочисту частину з врученням нагород. Також міністр Агропромислового комплексу провів нараду з головами місцевих рад щодо Конституційної реформи та відвідав заповідник "Асканія-Нова".

У нараді взяли участь віце-спікер ВР Адам Мартинюк, голова Комітету ВР з питань освіти Катерина Самойлик, віце-президент Української академії аграрних наук (УААН) Анатолій Головко, голова Херсонської облради Володимир Демьохін та губернатор області Борис Сіленков.

Вівчарство на сьогоднішній день найменш рентабельна галузь тваринництва. Без державної підтримки їй вижити дуже важко. Пан Мельник пообіцяв підтримати та допомогти аграріям. Щоправда, міністр визнав, що правила Світової організації торгівлі (СОТ), до якої Україна намагається вступити, створюють для галузі деякі труднощі. Другий, важливий для Херсонщини напрям, над яким міністерство та ВР працюватимуть у 2007 р., – захист прав селекціонерів. Юрій Мельник заявив: "Я беру на себе замовлення, а академія має взяти на себе розробку сучасного законопроекту". У проекті Держбюджету-2007 на підтримку селекції передбачено 125 млн. грн.

Розглядався і проект розвитку системи меліорації (у нашій області зосереджено половину всього українського зрошення).

Віце-президент УААН Анатолій Головко в Інституті побував уперше. За його словами, із 56-ти подібних інститутів та академій в Україні лише 11 мають статус Національних наукових центрів, у т.ч. та інститут "Асканія-Нова" - у його складі працює Національний центр вівчарства.

Адам Мартинюк пообіцяв аграріям: "Я міністру горлянку перегризу... щоб не порушував ваші інтереси"

Незважаючи на наведену вище фразу, претензій до міністра вголос не висловлював. Говорив про підтримку з боку держави та збільшення фінансування АПК у 2007 р. на 2 млрд. грн. в порівнянні з 2006 р. Віце-спікер побажав інституту "...наступного року «свині» підсунути таку свиню, яку ще ніхто не бачив". А наприкінці виступу вручив директору закладу Орден Трудового Прапора. До самостійності не доросли..."

На нараді з головами місцевих рад Адам Мартинюк висловився неоднозначно: "Наше найбільше лихо в тому, що у нас, за великим рахунком, немає держави. А саме немає чіткої системи управління всіма процесами в державі". За його словами, "глава сільської чи селищної ради може "послати" Прем'єр-міністра чи Президента, і йому нічого за це не буде". Суть Конституційної реформи – ліквідувати дублювання влади. Проте Конституційний Суд затягує розгляд законопроекту про Конституційну реформу".

Заповідник "Асканія-Нова" може повернутися у 90-ті. Державну програму "Реконструкція біосферного заповідника "Асканія Нова" можуть згорнути.

Про це журналістам повідомив його директор Віктор Гавриленко. За його словами, у Мінекономіці ходять наполегливі чутки, що низка невеликих програм буде скорочено.

Заповіднику на реконструкцію з виділених грошей частина коштів вже освоєна на: реконструювали вольєрний комплекс, почали облаштовувати озера (їх не реконструювали з 1978 р.). «Якщо програму буде зупинено, – зазначив Гавриленко, – ми повернемося в середину 90-х років.

Втім, і в іншому випадку цих 9,2 млн. грн. буде недостатньо.

Заповідник оформив проектну документацію: на виконання всіх ремонтних робіт потрібно 69 млн. "Якби не було тендерної системи, - скаржиться директор, - ми всі зробили б набагато дешевше і швидше. Для завершення 1-ї черги робіт потрібно до 9,2 додати ще 3,5 млн. грн.

Цього року заповідник зумів заробити понад 1 млн. Завдяки спонсорам частково відремонтували дах орнітокомплексу, спонсори ж допоможуть зоопарку мати три пари фламінго. П'ять птахів з'являться вже цього року, один – на початку наступного.

Єлизавета Короленко
Газета "Булава".- 2006.-9 листопада

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.