on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Новини регіону

07.09.2024, 13:02

Фестиваль "Мельпомена Таврії" запрошує на заходи в артхабі Херсона

  Запрошуємо на події 26-го Міжнародного театрального фестивалю ...
03.09.2024, 22:24

Влада РФ визнала вивезення з Херсона до Криму понад 12 тисяч картин – ЦЖР

Російські сили вивезли з Херсона до Криму понад 12 тисяч картин, заявив ...
02.09.2024, 19:04

Херсонцям провели музичну терапію «Коло життя»

    У Херсоні відбулась прем'єра музично-терапевтичної ...

 

Під знаком Асканії


Зараз, у сонячні, майже літні вихідні, – саме час вирушити на екскурсію до дивовижного місця, яким Херсонщина може по праву пишатися, – до біосферного заповідника Асканія-Нова

Дивовижне поруч
Заповідник нині популярний у туристів. І є шанс, що ця популярність не лише допоможе заповіднику розвиватись, а й виведе його на світовий рівень популярності. А ви ще не знайомі з перлиною південного степу?

Замовити подорож до Асканії можна, звернувшись до екскурсійного бюро в Херсоні. А можна поїхати самостійно: від херсонського автовокзалу регулярно ходять рейсові автобуси. Як сказали у довідковому бюро автовокзалу, квиток на цей автобус коштує 36 гривень, а перший рейс до Асканії йде о 8:35 ранку. Виїхати краще раніше: тоді шлях здасться не таким стомлюючим і більше сил і часу залишиться на огляд території біосферного заповідника.

Після приїзду на місце ви напевно зауважите: охочих прогулятися зоопарком і дендропарком стало досить багато. Як підтвердження тому – припарковані біля воріт туристичні автобуси буквально з усіх регіонів України. І якщо почуття гордості за місцеву пам'ятку приємно здивує (треба ж, а кілька років тому Асканія не мала такої популярності!), то гірким осадом стане черга до каси за квитками. Судячи з табличці біля входу, вартість дорослого квитка – 12–15 гривень, а за додаткову плату можна замовити екскурсію степом навіть у кінному візку. Завдяки великій кількості екскурсійних груп у черзі цілком можна провести близько години. Хоча... У пітерський Ермітаж можна простояти взагалі півдня. Тож все у світі відносно.

Ті, хто бував у заповіднику кілька років тому, не можуть не помітити змін на краще. І насамперед це стосується розвитку інфраструктури: раніше відвідувачі Асканії не знали, де випити чашку кави чи пообідати – пригадується, в окрузі було чи не єдине кафе. А тепер можна залишитися хоч із ночівлею – з'явився навіть готель.

Нам є чим пишатися!
Прогулянка зоопарком і дендропарком стане приємним проведенням часу для всієї сім'ї: тінисті алеї подарують прохолоду, що крочать стежками майже ручні павичі викличуть захоплення у діток, ставок з лебедями пробудить романтичні почуття.

Цілинна земля Асканії-Нова – єдина в Європі зона тепчаково-ковилового степу. Її жодного разу не розорював плуг – у цьому величезне наукове і пізнавальне значення знаменитого куточка природи. Заснував заповідник у 1898 році Фрідріх фон Фальц-Фейн. Першим у світі він з власної ініціативи виділив під природний оазис значну ділянку своїх угідь. Тепер його дітище є найбільшим
у Європі – 11054 гектари – заповідником такого роду.

Для тих, хто ще не знає, нагадуємо: минулого року Асканія-Нова стала лідером загальнонаціональної акції «7 природних чудес України» та наразі бере участь у Міжнародному конкурсі «7 нових чудес природи», де представляє нашу країну в номінації «Національні парки , ліси та заповідники». Переможцями цього найпрестижнішого конкурсу будуть визнані об'єкти, які за підсумками інтернет-голосування вибере найбільшу кількість людей. І що важливо: українці ще мають можливість допомогти своєму рідному диву природи зайняти гідне місце в цьому рейтингу.

До 7 липня 2009 року кожен охочий може зайти на сайт http://7chudes.in.ua/, де детально розповідається про участь заповідника у конкурсі та про те, як потрібно голосувати. Бажаючим підтримати Асканію-Нова, потрібно заповнити форму англійською мовою та вибрати по одному природному об'єкту у 7 номінаціях (у тому числі віддати перевагу Асканії у групі E – «Національні парки, ліси та заповідники»).

І насамкінець – про мотивацію для тих, кому процес участі у голосуванні видасться надто складним (хоча автор цих рядків упоралася без проблем). Напевно, багато хто з нас вважає себе патріотами і дуже цінує ті моменти, коли в душі виникає відчуття гордості за свою країну. Ми дивимося змагання за участю наших спортсменів, з нетерпінням очікуємо на фінал «Євробачення», щиро переживаємо за українських хлопців, які беруть участь у міжнародних телешоу та конкурсах талантів. Ми хочемо заявити про себе з хорошого боку, розповісти всьому світу про наші здобутки.

Голосування за заповідник
Асканія-Нова – це ще одна «гра патріотів». Витратьте кілька хвилин та підтримайте національне надбання! Завдяки активній підтримці українців Асканія-Нова за останній тиждень піднялася на три позиції у своїй групі. Отже, шанси на перемогу зростають.

Ірина ПАВЛОВА
Гривна.- 28.05.2009 (стор. 2)

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.