on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

15.04.2024, 23:51

Серія картин еротичного жанру. У Херсоні художниця презентувала виставку "Гола правда"

  Херсонська художниця Оксана Оснач презентувала у місті виставку ...
13.04.2024, 11:07

Обстріляний, але живий: Херсонський театр привіз до Чернігова зворушливу виставу

Днями у Чернігові побував Херсонський академічний театр імені Миколи ...
13.04.2024, 11:04

У Херсонській громаді не закрили жодного закладу культури - МВА

  У Херсонській громаді не закрито жодного закладу культури ...

 

Чим здивує туристів Арабатська Стрілка?

Курортний сезон на морських узбережжях Херсонщини знову запізнюється. І якщо минулоріч у плани операторів туристичної галузі втрутився карантин у зв’язку з СОVID-19, то нинішній сезон лихоманить через несприятливу погоду. Два тижні дощів відлякали відпочивальників від Арабатської Стрілки. На­томість більшість пансіонатів вже відкрилися і готові приймати гостей.

— Було таке, що люди розверталися, тому що холодно. Але говорять, що приїдуть, тільки-но налагодиться погода, — розповідає Аліса Рубан, агентка туристично-інформаційного центру, роз­ташованого в с. Щасливцеве.

Даний центр здебільшого надає консультації щодо місця додаткового відпочинку. Три тер­мальні джерела, серед яких нове, у Стрілковому, коса-острів Бірючий, рожеві озера: вам розка­жуть, куди можна їхати і як дістатися. Слід підго­туватися до того, що автобуси ходять не всюди і доведеться викликати таксі. Також у туристично- інформаційному центрі пропонують сувеніри, карти, промо-продукцію. Що ж до вибору пансіо­нату — він поки що залишається прерогативою самих туристів. Як правило, їдуть вже в заклад, де придбали путівки або забронювали місця. За­раз пансіонати та бази відпочинку Арабатки за­повнені не більше ніж на 25%. Якусь частину но­мерів вже зарезервовано. Решта місць ще вільні.

— У нас ще триває бронювання, але на 50% номери вже викуплені. В основному, це постійні клієнти та відпочивальники з Дніпра, Запоріжжя, Харківщини, Києва та Західної України. І якщо раніше люди з віддалених регіонів побоювалися їхати ближче до адмінмежі з окупованим Кри­мом, то останніми роками ситуація змінилася, — розповідає директор пансіонату Віктор Євдокименко.

Щодо цін на відпочинок, вони на Арабатці немаленькі. Якщо брати першу лінію — сімейний номер на 4 людей у двоповерховому котеджі з новими меблями обійдеться у 2500 грн. Харчу­ватися доведеться самостійно. У ціну путівки входять лише сніданки. Є й номери з претензією на відпочинок «мажорний». На Стрілці привер­тає увагу котеджне містечко у стилі глемпінгу (з англійської — гламурний кемпінг). Це мобільні будиночки-контейнери, розташовані у 30 метрах від моря. Фішка такого житла в панорамному вигляді, який відкривається зі спальні. Скло з захисної плівки, тож приватність відпочинку по­вністю захищена. У високий сезон (18 червня — 25 серпня) вартість такого номера доходить до 5 тисяч гривень. Всередині є санвузол, міні-кухня і кімната для малечі з двоярусними ліжками. Такий відпочинок модний за кордоном. На Херсонщині він з’явився у 2016 році і вже став по­пулярним. Адміністрація котеджного містечка го­ворить, що багато будиночків вже заброньовані.

Щодо рівня сервісу та безпеки на пляжах — Арабатська Стрілка наближається до міжнарод­них стандартів. Еталонними визнано три таких локації. Їх власникам вручено екологічний сер­тифікат «Блакитний прапор». Це міжнародна програма, яка вже 35 років відзначає пляжі та яхтенно-катерні стоянки в Європі, Африці, Канаді, Новій Зеландії, на Карибських островах тощо. Участь у ній беруть майже півсотні країн. Рішен­ня про нагородження «блакитним прапором» ухвалює незалежне журі. Аби отримати відзнаку, об’єкт має відповідати 32 критеріям, які розпо­діляються на 4 групи. Це якість води: йдеться не лише про зовні бездоганно чисту територію для купання, мають бути відповідні лабораторні по­казники, які засвідчують, що у воді немає інфекційних паличок. Другий пункт — екологічна освіта (як персоналу, так і відвідувачів). За се­зон на пляжі має відбутися 5 заходів, спрямова­них на збереження екології. «Блакитний прапор» неможливо тримати без дотримання всіх стан­дартів безпеки для відпочивальників. На пляжі має бути сертифікований рятувальний пост, фахівці якого вміють надавати домедичну допо­могу, і само собою медпункт. Останній критерій — екологічний менеджмент (роздільний збір сміття, економія води, відмова від миючих за­собів, які забруднюють навколишнє середови­ще). Всім цим критеріям наразі відповідають пляжі «Чайка-1» та «Арабатка клаб біч» у с. Генічеська Гірка. Відзнаку «Блакитний прапор» також отримав комунальний пляж у с. Щасливцеве, де недавно створили набережну.

Відмітною рисою всіх трьох пляжів-учасників програми є пристосованість для людей з особ­ливими потребами. Це відзначила національний оператор програми «Блакитний прапор» Вікто­рія Радченко, яка прибула на церемонію вручен­ня. Побаченим на Арабатській Стрілці експертка задоволена.

— Тут людина з особливими можливостями може на візочку проїхати по доріжці до самого моря. Є спеціальне крісло, яке занурює у воду. Якщо через особливості ландшафту (обривистий берег і т. д.) такої можливості немає, тоді пляж має інформувати людину, де є локація, пристосована для відпочинку, — сказала Вікторія Радченко.

«Блакитний прапор» — це не лише своєрідна премія успіху, а й величезна відповідальність. За правилами програми її учасники час від час про­ходять міжнародну перевірку. У разі виявлення недоліків адміністрація об’єкта має їх ліквідува­ти протягом двох тижнів. Якщо цього не відбу­вається, прапор забирається і перемога у кон­курсі втрачає актуальність.

В цілому враження про Арабатку складаєть­ся позитивне. Незважаючи на непрості, ризико­вані часи для бізнесу, курорт розбудовується. З’являються нові пансіонати та бази відпочин­ку, частина з яких пропонують сервіс на високо­му рівні. Інша річ — ціна, яка може не підходити. Тут вже доведеться обирати: якщо є гроші, відпо­чивати в Україні чи за кордоном, економклас — без варіантів.

Марина Савченко
Джерело інформації: «Новий день».- №24 (5485).- 16.06.2021.- стр.4

 

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.