on-line с 20.02.06

Арт-блог

01.08.2019, 10:03

Август-2019

Пахне мелісою й медом   Вранішній чай.   Серпень неждано до тебе, -   Що ж, зустрічай.     Меду прозорі краплини...   В вервиці дні   Мов кукурузні зернини,   Злото-ясні.     Пурпур томату достиглий,   Яблучок віск,   Тихі заграви вечірні,   В темряві зблиск.     Ночі такі баклажанові,   Пісня цикад...   Астри із неба рахманного   Падають в сад.         Літо спекотне дозріло,       Осінь гряде,       Сміло вже бронзове тіло       Холоду жде. Валентина П.

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Новости региона

15.08.2019, 14:05

В Україні запустився безкоштовний онлайн-курс для митців

14.08.2019, 10:32

У Херсоні відбудеться Флешмоб жіночності-2019

14.08.2019, 10:21

Херсонців запрошують відсвяткувати День Незалежності

Ірма Вітовська змусила херсонців плакати

Кінець фінальної сцени, темінь. Коли ж залу заливає яскраве світло, важко не помітити: глядачі заплакані. Так Херсон сприйняв виставу з неперевершеною Ірмою Вітовською в головній ролі.

«Оскар і Рожева пані» – на сцені обласного академічного музично-дра­матичного театру ім. М. Куліша поста­новка за однойменною, всесвітньо відо­мою п’єсою сучасного французького драматурга Еріка-Емануеля Шмітта.

Виставу створив Івано-Франків­ський обласний музично-драматичний театр ім. І. Франка. Режисер Ростислав Держипільський вклав у спектакль і власну документалку, трагедію, яку до­велося пережити його родині. В основі «Оскара і Рожевої пані» сторі смертель­но хворого десятирічного хлопчика. Оскар лежить у лікарні і знає, що скоро помре. Підібрати слова, аби хоч якось заспокоїти дитину, яка згасає на очах, не можуть навіть батьки. Потрібні сло­ва, тон, міміка знаходяться у зовсім чужої людини. Всього за 12 днів, саме стільки залишилося жити хворому на рак хлопчику, найближчою у світі людиною для нього стає Рожева пані – акт­риса, яка випадково зазирає до лікарні.

Характерну, яскраву роль якраз і грає заслужена артистка України Ірма Вітовська.

– Всі ми знаємо, що кожен із нас помре, рано чи пізно, але це ста­неться. Уявіть, що життя людини – це мандрівка потягом, де хтось їде 10-15 зупинок, а хтось сходить вже після другої. І ми не можемо зміни­ти тривалість цієї подорожі, тобто життя, але ж від нас залежить його якість. Кожна людина заслуговує на чисту постіль і смачний, гарячий чай у вагоні, так само має бути комфорт­ним і кожен прожитий день, який, до речі, може виявитися останнім, – розповідає Ірма Вітовська.

У виставі звучать хіти «Океану Ельзи». Постановка дуже вразила Святос­лава Вакарчука і замість трьох пісень, які за домовленістю він мав написати для «Оскара і Рожевої пані», спектакль отримав ще й розширену версію хітів «О. Е.». Драматизму у сприйнятті не­простої постановки додає й непрофе­сійне, але таке непідробне пере­втілення у роль головного героя. При­реченого на смерть Оскара грає зви­чайний український школяр Марко Киричук. На зорі кожного прожитого дня хлопчик пише листа Богові, дякуючи за те, що бачить цей світ, і адресуючи те чи інше прохання. В останньому листі до Всевишнього хлопчик вже нічого не просить, бо ж його, здаєть­ся, вже все влаштовує...

Постановок «Оскар і Рожева пані» у світі багато, івано-франківська вер­сія з’явилася у 2015 році. Тоді це був благодійний проект театралів, фонду «Відродження» та Міністерства куль­тури України. Після прем’єри у сто­лиці за півроку вистава побувала у Львові, Луцьку, Харкові, Одесі та Івано-Франківську. Головним меседжем проекту був збір коштів для медустанов, де лікуються онкохворі діти. Втім, після завершення проекту команда, яка створювала виставу, вирішила, що «Оскар і Рожева пані» має жити и далі. Тепер вистава са­мостійно подорожує Україною, збираючи кошти для тяжко хворих дітей. Результат вражаючий: за два роки у профільні заклади та відділення передано півтора мільйона гривень. Кошти від про­дажу квитків на виставу в Херсоні надійдуть до відділення гемато­логії обласної дитячої клінічної лікарні. До них додадуться і 5 ти­сяч гривень, пожертвувані теат­ром ім. М. Куліша.

До речі, найголовнішими гля­дачами на цій виставі були батьки дітей, на долю яких випала непро­ста ноша – боротися зі страшною хворобою. На жаль, здолати мон­стра вдається не кожному...

Марина Савченко.
“Новий День” № 50 (5355). – 12.12.2018. – С. 24.

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.