on-line с 20.02.06

Арт-блог

02.10.2019, 14:32

Жовтень - 2019

Пусть пасмурный октябрь осенней дышит стужей, Пусть сеет мелкий дождь или порою град В окошки звякает, рябит и пенит лужи, Пусть сосны черные, качаяся, шумят, И даже без борьбы, покорно, незаметно, Сдает угрюмый день, больной и бесприветный, Природу грустную ночной холодной мгле,— Я одиночества не знаю на земле. Забившись на диван, сижу; воспоминанья Встают передо мной; слагаются из них В волшебном очерке чудесные созданья И люди движутся, и глубже каждый миг Я вижу души их, достоинства их мерю, И так уж наконец в присутствие их верю, Что даже кажется, их видит черный кот, Который, поместясь на стол, под образами, Подымет морду вдруг и желтыми глазами По темной комнате, мурлыча, поведет...  Аполлон Майков  

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Новости региона

08.10.2019, 10:24

Закінчився XIV Міжнародний фестиваль аматорського кіно «Кінокімерія-2019»

03.10.2019, 10:10

У «Gameplay: Фантастичні хроніки» грала херсонська молодь

03.10.2019, 09:49

Студенти училища культури пройшли «Шляхом сови»

> Темы > КУЛЬТУРОЛОГИЯ > Архитектура Херсонщины > Історичну спадщину плюндрують у Херсоні?

Історичну спадщину плюндрують у Херсоні?

Історики та краєзнавці б’ють на сполох. На їхню думку, у Херсоні під приводом ремонту плюндрують одну з найстаріших будівель міста - дім, де під час будівництва фортеці, з 1792 по 1794 роки, мешкав видатний полководець Олександр Суворов. Те, що там відбувається, не на жарт обурює експертів.

- Аутентичні інтер’єри будинку не збереглися. Проте зараз невідомо, куди поділися ще й опорна металева колона XIX сторіччя, а також чавунна балюстрада на другому поверсі. При цьому жодного дозволу на проведення робіт із їх демонтажем ми не надавали. Власне, за ним ніхто й не звертався, та проектної документації ми також не бачили, - обурюється начальник Інспекції з охорони пам’яток історії та культури Херсонщини Іван Солоницький. - Службу державного архітектурно-будівельного контролю просимо призупинити будь-які роботи на об’єкті. Будемо також звертатися до обласної прокуратури, аби тому, що відбувається, надали правову оцінку. Та визначити винуватця складно: адже будинок на вулиці Суворова належить одразу кільком власникам. І хто з них ініціював сумнівний ремонт, ще треба з’ясувати.

Даних про особняк у центрі Херсона збереглося не так багато. Коли точно його звели - невідомо. Першим його власником називають прем’єр-майора Єкатеринославського гренадерського полку Михайла Гаріна. Але жив тут не тільки Олександр Суворов. А ще й племінник засновника Херсона Григорія Потьомкіна - його найближчий сподвижник Олександр Самойлов. Потім тут розміщувалися службові квартири губернатора та віце-губернатора, друкарня, міський архів, за радянських часів - ТСОАВІАХІМ та навчальний корпус державного педагогічного інституту. Вже за новітньої української історії патріоти Херсона виступали за передачу будинку під музей Суворова, та можновладці розпорядилися інакше - пустили престижну нерухомість у центрі міста під приватизацію, перетворивши її на таку собі «воронячу слобідку» з магазинів та офісів. От тепер ми й пожинаємо плоди, точнісінько за прислів’ям про сім няньок, у яких дитя може без ока залишитися.

Кирило Фомін
«Новий день».- №25 (5382).- 19.07.2019.- стр.19

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.