on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Новини регіону

02.12.2024, 23:49

Екскурсія від Гончарівки пройшла для ВПО у Тернополі

30 листопада Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека імені ...
28.11.2024, 22:46

Відбудеться презентація електронної книги "Ламент Херсонщини"

Відбудеться онлайн презентація книги з історіями жителів Херсонщини, яка ...
27.11.2024, 23:14

У Херсоні історичний фестиваль LEGIO Historica спустився під землю

У Херсоні 23 та 24 листопада відбувся історичний фестиваль LEGIO Historica. Протягом ...
> Організації > Візуальне мистецтво > Виставкові зали > Історія незалежності в картинах, документах та тканинах

 

Історія незалежності в картинах, документах та тканинах

З нагоди відзначення 25 роковин Незалежності України куль­турно-мистецькі заклади Херсона представили широкому за­галові найкращі експонати, пов’язані з цією урочистою да­тою.

Найпершою відкрилася виставка у залі обласної організації Спілки художників Ук­раїни. Там відвідувачі змогли побачити експозицію з картин митців Херсонщини. Автори ж представили свої роботи, які зображають красоти рідного краю та всієї країни. Складно було обрати витвір, який би найкраще демонстрував любов до рідно­го краю, — зізналася художниця Сонкіна-Грицаєнко Яель-Наталі. — Я вирішила ще раз нагадати про гостинність та щедрість нашого народу, тому й зупинилася на ро­боті під назвою «Повна комора».

Варто зазначити, що сформована експо­зиція викликала неабиякий резонанс, адже різноманіття її експонатів може задовольни­ти будь-які естетичні смаки херсонців. Тут також представили яскраві гобелени та при­клади майстерної різьби по дереву. Не менш пізнавальною виявилася й виставка в обласному архіві. Тут предста­вили документи, які мають величезну історичну цінність та безпосереднє відношення до процесу державотворен­ня. їх протягом четверті століття дбайли­во збирали працівники установи, аби в ювілейну річницю народження Батьківщи­ни продемонструвати усім небайдужим.

— Ця виставка — зустріч минулого із сучасністю, і ми спробували якомога прав­дивіше відтворити державотворчі проце­си не лише в Україні, але й на Херсонщині, — зазначила під час відкриття заступник начальника архіву Галина Проценко. — Для нас це було не просте завдання, бо основ­ний масив інформації надходить до нашої установи не відразу, а через кільканадцять років. Наприклад, ми лише нещодавно от­римали документи, датовані 1990-ми і 2000-ми роками.

Галина Борисівна розповіла, що знач­на частина експонатів отримана від безпо­середніх учасників найвизначніших подій в історії нашої країни. Матеріалами з осо­бистих фондів поділилися нині покійний Микола Братан та Віктор Лебідь. Також значну частину інформації працівники ар­хіву здобули завдяки тісній співпраці з об­ласною телерадіокомпанією «Скіфія». Унікальність виставки ще й в тому, що більшість документів експонуються вперше. Тож співробітники архіву впев­нені, що вони викличуть неабияке заці­кавлення з боку поціновувачів історії рідного краю. Відкриття експозиції відвідав й Ана­толій Кичинський — херсонський поет відомий далеко за межами області, поки що єдиний на Херсонщині лауреат Шев­ченківської премії. Він подякував праців­никам архіву за збереження національної пам’яті. Крім того, усі присутні мали змогу дізнатися багато цікавих подробиць про те, як незалежність зустрічали на Херсон­щині. Екскурсію виставкою провела Ірина Сінкевич.

— Здобуття незалежності Україною — це невід’ємна частина історії нашого краю, — наголосила Ірина Юріївна. — І на Херсонщині певні порухи у напрямку са­мостійності також почалися ще з 1989 ро­ку. Ми про це маємо розповідати сьогодні молоді, бо діти повинні знати історію своєї Батьківщини.

Спеціально для підростаючого поко­ління колосальну роботу здійснили й працівники Херсонського обласного краєзнавчого музею. Тут підготували яс­кравий альбом-каталог «Українська автентика». Автор тексту Марина Аскура ва під керівництвом директора закладу Тетяни Братченко створила справжню енциклопедію національних звичаїв у розрізі текстильної майстерності. При­клади різних варіантів національних ко­стюмів, рушників, килимів, головних уборів, поясів та інших елементів вжит­ку наших пращурів вдало демонструють найбільш вживані протягом XVIII — XIX сто­літь типи тканин, візерунків та орна­ментів. В альбомі можна знайти зобра­ження і опис предметів з різних куточків України, але найбільше екземплярів тут саме з Херсонщини.

— В такому форматі ми вперше пред­ставляємо експонати з колекції тканин музею, — розповідає Марина Аскурава.

Також вона зізнається, що було надзви­чайно складно обрати окремі вироби для каталогу, бо в колекції музею понад тися­чу екземплярів різноманітних тканин і тек­стильних виробів. Після презентації альбому-каталогу його мають намір демонструвати всім відвідувачам закладу. Разом з тим плану­ють також розповідати про те, як та з чого виготовляли тканини наші пращури.

Ольга Ющенко
«Новий день».- №36 (5239).- 31.08.2016.- стр.7

 

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.